2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    301
Kızlar kafanız karışmasın benim kafam çok karışık ne yapacağımı bilmez şekilde gittin doktor.her doktorun söylediği farklı olabilir sizlerin de uygulamak istediği yöntem farklı olabilir.Benim kafam karışıktı doktorun söyledikleriyle benim için her şey daha basitleşti o yüzden doktorun söylediği gibi yapacağım.
Doktorun kendi küçük bir kızı da var kendi öyle uygulamış.biz 10 gün sonra 7 aylık olacağız.bu önümüzdeki 10 gün boyunca iki öğün şeklinde 10 gün sonra üç öğüne geçelim dedi.yumurta sarısına ve kahvaltıya 10 gün sonra başlayalım dedi.10 gün sonra kahvaltıda pekmez kullanabilirsin içine ceviz ekleyebilirsin avokado kullanabilirsin.yumurta sarısı yedirebilirsin peynir yedirebilirsin kendi yaptığınız zeytini suda bekletip tuzunu çıkarıp zeytin ezmesi yapıp yedirebilirsin dedi.Ben siz kendiniz mi yaptınız peyniri dedi valla benim öyle maharetlerim olmadığı için ben aldım peynir onlardan yedirdim dedi.sadece dışarıdan alınan peyniri bir gün suda beklet tuzu çıksın dedi.( ki lor peynir yapmak çok basit lor peynir yapacağım öğünlerine).Suan için iki öğüne de örneğin tarhana çorbası yapabilirsin sebze çorbası yapabilirsin içerisine pirinç ve tel sehriye ekleyebilirsin dedi.bunlar yoğun kıvamlı olsun çatalla ezerek ver dedi.Salca kullanma kendi yaptığınız domates sos kullanabilirsin mesela dedi.Tuz baharat yasak zaten bunu biliyoruz.Her gün 10 15 gr arası çorbasına ya da yemeğine kuzu kıyma koy dedi.her gün bunu alsın dedi.Örneğin bezelye yemeği yapıp içine kıymasıyla koyup çatalla ezerek yedirebilirsin dedi.İrmikle ilgili burada çok konuşmuştuk.kilosu çok yerinde doğum kilosuna göre dedi irmik muhallebi gibi şeylere hiç gerek yok dedi.muhallebi için de tatlımsı olan şeyler ileride bebekte vermediğiniz zaman iştahsızlık yemek seçme gibi şeyler yapabilir dedi.örneğin dolma yaptın içerisine kıyma koy çatalla ez yedir dedi.
Ben sanırım bu yoldan gideceğim çünkü eninde sonunda evet kendi yaptıgımız yemekler gibi yemeklere geçecek hadi bugün muhallebiler bulamaç tarifler yapalım ama.Sadece aldığın sebzeleri Migros gibi yerlerden paketli koruyuculu alma pazardaki az ürün getiren teyzelerden al doğal olsun dedi.Bu şekilde aklıma gelenler kızlar.Sizler nasıl yaparsınız bilmiyorum ama ben sanırım dediği gibi böyle gideceğim
Ahanda benim kafamdaki model, tadım yapan arkadaşlar böyle başlayabilirler... 👍🥰

Canım hiç tavsiye etmem, ben diğerlerinde 2 sene sıfır ekran uygulamaya çalıştım elimden geldiğince, hastalık dışında ilaç dışında ekranla bir şeyler yedirmeye zorlamadım. Buna rağmen çocuklar TV ciler, tablet, telefona cıldıryorlar. 😔😔😔
Bunda da dikkat etmeye çalışıyorum abi abla var, onlar izliyor işim olduğunda o da çok nadir arkası dönük onların yanında duruyor ama ekrana bakabilmek için her türlü yola başvuruyor sıpa biz genelde mutfak veya yatak odasında takılıyoruz.
Ama görüntülü konuşma yapıyoruz büyüklerle 😔😔
Bende bu düşüncedeyim aslında ama bazen cidden zor tutuyorum kendimi

Ahanda benim kafamdaki model, tadım yapan arkadaşlar böyle başlayabilirler... 👍🥰
Kendi yemeklerinden vermeye kaçıncı ayda başlayacaksın. Bide bebek salçası almayı yapmayı dusunuyo musun. Bu konuda kararsizimda ben. 9 10 aylık gibi kendi yemeklerimden vermeye başlarım diyorum. Yemekleri tuzsuz az baharatlı yapmayı düşünüyorum. Zaten çok baharat kullanmayız. Sadece salça tereyağı gibi kendinden tuzlu şeyler kullanicam ama erken mi olur o aylar. Modelimiz aynı bana yolunu düşünceni anlatır mısın 🤝🤗

Bende bazen izletesim geliyor ama dayanıyorum
Şöyle düşün izlemesinden dolayı alacağı zarar seni daha çok etkileceyek, bu dayanma gücünü arttırabilir bir nebze olsa da. Mümkünse de özellikle akşamları bebeği biraz babası oyalasın siz de azcık nefes alın🙏🏻 çok zor en iyi birbirimizi anlarız ama kendi başına oynadıkları günler de gelecek🙏🏻😌

Şöyle düşün izlemesinden dolayı alacağı zarar seni daha çok etkileceyek, bu dayanma gücünü arttırabilir bir nebze olsa da. Mümkünse de özellikle akşamları bebeği biraz babası oyalasın siz de azcık nefes alın🙏🏻 çok zor en iyi birbirimizi anlarız ama kendi başına oynadıkları günler de gelecek🙏🏻😌
Evet kesinlikle bende bunu düşündüğüm için duruyorum zorda olsa idare etmeye çalışıyorum. Eşim işten gelince söyleniyor malesef 😂 yoruluyormuş zaten bide evde iş yaptırıyormuşum sanki bütün gün ben bacak üstüne bacak atıp keyif yapıyorum

Evet kesinlikle bende bunu düşündüğüm için duruyorum zorda olsa idare etmeye çalışıyorum. Eşim işten gelince söyleniyor malesef 😂 yoruluyormuş zaten bide evde iş yaptırıyormuşum sanki bütün gün ben bacak üstüne bacak atıp keyif yapıyorum

Eklentiler

• IMG_4450.jpeg
    IMG_4450.jpeg
    86,4 KB · Görüntüleme: 36
Valla benimki hem ev hem ofis karışık çalışıyor, evde olduğu dönemde beni daha iyi anladı. Çok şükür benim üstümden yükü almaya çalışıyor zorluğu gördükçe. Geçen gün nasıl dayanıyorsun iki bakmaya belim çok ağrıyor dedi. Yaa dedim ben bu halimle napayım (çok zayıfım malesef) analık işte rabbim bize daha fazla güç veriyor sanırım🥹

Kendi yemeklerinden vermeye kaçıncı ayda başlayacaksın. Bide bebek salçası almayı yapmayı dusunuyo musun. Bu konuda kararsizimda ben. 9 10 aylık gibi kendi yemeklerimden vermeye başlarım diyorum. Yemekleri tuzsuz az baharatlı yapmayı düşünüyorum. Zaten çok baharat kullanmayız. Sadece salça tereyağı gibi kendinden tuzlu şeyler kullanicam ama erken mi olur o aylar. Modelimiz aynı bana yolunu düşünceni anlatır mısın 🤝🤗
Şimdi diğerlerinde ne kadarlıkken bizim yemeklerden verdim hiç hatırlamıyorum canım ama onlarda da oyle planlı veya hazırlık tarzı bir şey yapmadım.
Mesela neden bebek salçası yapmayı düşünüyorsunuz hazır olduğu için mi tuzlu olduğu için mi? Benim salçalarımı tarhanamı annem yaptığı için, diğerlerinde hiç sorun yaşamadım. Ama muhtemelen çiğneme refleksi tam geliştikten ve pütürlü yemeğe alıştıktan sonra bizimkilerden vermeye başlarım. Biz 6 ayı geçeli 9 10 gün oldu ama hala resmi olarak bir şey tattırmadım 🙈🙈 Prof. Eşim uygun bulmuyorum çocuğun keyfi yerindeymiş miş miş...
Mesele ben ortancada 6 aylık başladım ama hiç sevmedi taa ki 9. Aylık olana kadar, ondan sonra düzgün yemeğe başladı...
9 10 ay ideal bence, dikkat edilmesi gerekenlerde çok yağlı, keskin baharatlar, çok tuzlu ve acı olmaması... Aşırıya kaçılmadığında ben tuzun zararlı olduğunu düşünmüyorum ama şekeri ne kadar korursak o kadar iyi...bizde öyle baharat ı değiliz isteyen sonradan atıyor yemeğine...

Mesela sizler baya oldu başlayalı bence çorbalara geçebilirsiniz.
Yapın şöyle telşehriye çorbası az et sulu, ezin çatalla... Ohh miss kaysın kuzuların boğazından şifa olsun 🤲🤲

Valla benimki hem ev hem ofis karışık çalışıyor, evde olduğu dönemde beni daha iyi anladı. Çok şükür benim üstümden yükü almaya çalışıyor zorluğu gördükçe. Geçen gün nasıl dayanıyorsun iki bakmaya belim çok ağrıyor dedi. Yaa dedim ben bu halimle napayım (çok zayıfım malesef) analık işte rabbim bize daha fazla güç veriyor sanırım🥹
Bende öyle çok zayıfım 47 kilo oldum. Allah'tan eşin anladığını dile getirmiş benimki baktım gizli gizli oğluma diyor oğlum baban hiç mi oturmasın belim ağrıdı kolum ağrıdı diyor ama ben söylenince abartma n'olacak ki diyor anlamadım bana karşı çaktırmıyor 😂😂

kızlar bir soru.Doktor domates sos kullanabilirsin demişti kendi yaptığımız 7. Ay itibariyle.Domates kullanamıyorsak domates sos nasıl kullanacağız

Şimdi diğerlerinde ne kadarlıkken bizim yemeklerden verdim hiç hatırlamıyorum canım ama onlarda da oyle planlı veya hazırlık tarzı bir şey yapmadım.
Mesela neden bebek salçası yapmayı düşünüyorsunuz hazır olduğu için mi tuzlu olduğu için mi? Benim salçalarımı tarhanamı annem yaptığı için, diğerlerinde hiç sorun yaşamadım. Ama muhtemelen çiğneme refleksi tam geliştikten ve pütürlü yemeğe alıştıktan sonra bizimkilerden vermeye başlarım. Biz 6 ayı geçeli 9 10 gün oldu ama hala resmi olarak bir şey tattırmadım 🙈🙈 Prof. Eşim uygun bulmuyorum çocuğun keyfi yerindeymiş miş miş...
Mesele ben ortancada 6 aylık başladım ama hiç sevmedi taa ki 9. Aylık olana kadar, ondan sonra düzgün yemeğe başladı...
9 10 ay ideal bence, dikkat edilmesi gerekenlerde çok yağlı, keskin baharatlar, çok tuzlu ve acı olmaması... Aşırıya kaçılmadığında ben tuzun zararlı olduğunu düşünmüyorum ama şekeri ne kadar korursak o kadar iyi...bizde öyle baharat ı değiliz isteyen sonradan atıyor yemeğine...

Mesela sizler baya oldu başlayalı bence çorbalara geçebilirsiniz.
Yapın şöyle telşehriye çorbası az et sulu, ezin çatalla... Ohh miss kaysın kuzuların boğazından şifa olsun 🤲🤲
Salçayı hazırlandı katkı var diye kullanmak istemiyorum e tabi tuz meselesi de. 🙄
Tarhanayi bende özel almadan kendi annemin yaptığından düşünüyorum. Ama henüz kullanmadim içindeki onlardan emin olup ona göre basliycam bi sey dokunur felan onceden bileyim.
Ben öyle aşırı yağlı değişik ve bol baharatlı şeyleri sevmem zaten bebeğe uygun formda pişirip dahil etmeyi düşünüyorum. Dun adam akıllı ilk corba olayına başladım. Öncesinde biraz engebeli yoldaydik şimdi bi miktar düzene girdik sanki. Yavaştan taneliye alistirip ordan yürümeyi düşünüyorum. 🤩🤩

X