2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben pek hazır olmasam da malzemelerim artık hazır 😅 bugün dışarıda olduğum için sadece emdi boş geçtik siz dışarı çıkınca bir şeyler hazırlıyor musunuz?
1000050903.jpg

Fikrine saygı duyuyorum arkadaşın, bakımlı temiz olmak çok güzel, dinimizin emri ama 6 şubat depremlerinin ikisini de evin içinde yaşamış biri olarak söylüyorum ikinci depremde çıplak ayakla çıktım çocukları nasıl çıkardım bilemiyorum... 😔😔😔😔
Bende yaşadım korkunç bişey :KK43: Allah kimsenin başına bi daha vermesin

Ben pek hazır olmasam da malzemelerim artık hazır 😅 bugün dışarıda olduğum için sadece emdi boş geçtik siz dışarı çıkınca bir şeyler hazırlıyor musunuz?
Eki Görüntüle 3456826
Bazen müsait olunca hazırlıyorum hatta o zaman istediğim gibi giyinebiliyorum 2 saat çıktıysam yanıma bişey alıyorum onu yiyor emzirmiyorum gelene kadar. Eğer emerse emzirme sütyeni giymek zorunda kalıyorum elbise giyemiyorum illa önü düğmeli bişey olması lazım yani. Ama ek gıda sayesinde 2 saat emzirmeden duruyor

Eki Görüntüle 3456826
Hiç böyle şeylere giresim yok, hoş ben niyetlensemde muhendis kocam sorgular da sorgular 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ ve açıkcası böyle şeyler bana da mantıklı ve sürdürülebilir gelmiyor...
Bebiş afiyetle yesin, şifa, hayırlı kilo olsun inşallah 🤲

Hiç böyle şeylere giresim yok, hoş ben niyetlensemde muhendis kocam sorgular da sorgular 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ ve açıkcası böyle şeyler bana da mantıklı ve sürdürülebilir gelmiyor...
Bebiş afiyetle yesin, şifa, hayırlı kilo olsun inşallah 🤲
1 yaşını atlatayım en azından dedim işte. Amin inşallah 🤲

Bazen müsait olunca hazırlıyorum hatta o zaman istediğim gibi giyinebiliyorum 2 saat çıktıysam yanıma bişey alıyorum onu yiyor emzirmiyorum gelene kadar. Eğer emerse emzirme sütyeni giymek zorunda kalıyorum elbise giyemiyorum illa önü düğmeli bişey olması lazım yani. Ama ek gıda sayesinde 2 saat emzirmeden duruyor
Evet bu durum kurtarıcı olabilir emzirme imkanı olmayan durumlarda bizde yaparız yavaş yavaş inşallah

Eki Görüntüle 3456826
Canım burda ilikli kemik suyu falan var.hazır muhallebi var, sebze püresi var bunlar nasıl.ben bu kadar ayrıntılı almadım kaçıncı ayda kullanılıyor bunlar

Merhaba nasil alistirdiniz lutfen anlatin dememedigim emzik kalmadi
Philips soothie emziği tuttu ama çok kısa sürdü bir kaç gün sonra yine tutmadı. Her gün istikrarlı bir şekilde denemiştim öyle tutmuştu ama bu kadar zorlamakta öğrenilmiş çaresizliğe sebep oluyor sonra denemeyi bıraktım. Şuan 6 aylık oldu hala emzik emmiyor.

Valla benimki de öyle küsünce iş yapmaya yardım etmeye çalışıyor bi gün hiç bişey söylemeden tek başıma çabalasam ne çocuğa bakar ne iş yapar illa söylenmem lazım
Aynen nasılsa keyfi yerinde hiç ses etmiyim moduna giriyorlar tek yaptıkları işe gitmek benimki hep onu öne sürüyor çol can sıkıcı bende çalıştım çocuk olana kadar hamileyken bile işe gittim

Luzjmsuzlar kendı bıldıgını yap ben de aynıyım her gün kavga edıyorum esımle çok gergınkm bagıırıp cagırıyor sonra kapıyu çarpıp gıdıyır ben delırdıgımle kalıyorum sonra telefında devam kavga kıfırler şeyler suçlu olan ben
Benimki bana yükselemiyor da bişey dese fena yaparım yani zagem sinirimi çıkaracak birisini arıyorum oda eşim olur bunu bildiği için alttan almaya çalışır hep sadece eşle bitmiyor ki çevrenin dilini susturamkyosun işte

Canım burda ilikli kemik suyu falan var.hazır muhallebi var, sebze püresi var bunlar nasıl.ben bu kadar ayrıntılı almadım kaçıncı ayda kullanılıyor bunlar
Oradaki makarna +7 ay geri kalan +6 ay. Benim doktorum keçi eti kıyması falan verebilirsin dedi ama sağlık ocağındaki ebe 9. aya kadar verme dedi mesela. Ama kemik suyunu çorbalarına katacağım.
Püre sette vardı hazır muhallebi sebze çorbası deneyim diye aldım hazırcı işi 😅

Asfasdasldkf biz de dün sahilde gezerken genç bı bayan akşam açmış şarabını yere sermiş örtüsünü almış kitabı ni okuyor rahat. Koşuşturmasız bir yere yetisicek derdi yokmuş gibi. Dedim bu rahatlığın sebebi belli ne diye sordular bekar ve bebeği yok 😂😂 ben yemek yerken öyle hızlı yemeye başladım ki üstüme döküyorum. 😁😁 Ama ben ufak ufak toparlanıyor gibiyim ☺️ sacimi tariyorum mesela. 🥸🤣🤣😭😭
Benim bi keresinde tahin pekmez bogazima yapisti balkona kostum yardim istemeye zorla toparlandim. O gün bu gündür daha yavas yiyorum :KK70:

Philips soothie emziği tuttu ama çok kısa sürdü bir kaç gün sonra yine tutmadı. Her gün istikrarlı bir şekilde denemiştim öyle tutmuştu ama bu kadar zorlamakta öğrenilmiş çaresizliğe sebep oluyor sonra denemeyi bıraktım. Şuan 6 aylık oldu hala emzik emmiyor.
Peki disarda agladiginda nasil susturuyorsunuz ve nasil uyutuyorunuz benimki de emzik tutmuyor oyuzden soruyorum cok tesekkur ederim kolay gelsin

X