2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Enfeksiyon kapmış benim maviş oğlum. Neden nasıl inanın bilmiyorum ama ben kesinlikle nazara geldiğini düşünüyorum son zamanlarda bayram sebebi ile fazla insana ile karşılaştık. İyi bir doktor vardı acile gittik antobiyoktili damla ve kuruluk için damla verdi. Gözünü ovmasin elimi sürekli temiz tutun dedi. Uyudu şükür ama eller bı gözlere gidiyor. Bu gece nöbetteyim
Geçmiş olsun bugün nasıl? Anneniz akcaydaydi değil mi? Denize girdiniz mi birde şebeke suyuna dikkat edin çok sağlıklı değil

Ayyyy yüz bölgesinde senin de mi sorunun var 😞😞 allahim günah yazma yarabbim ama düşman başına resmen.. Bende senin gibiyim hergjn ayna karşısındayım hala. Kol bacak neyse zaten tesetturluyum umurumda olmuyor ama yüzüm için uygulayacam bende. 🤦‍♀️
benim hamilelikte başladı kalın kalın tövbe yarabbi birinin bana yakından bakması beni strese sokuyordu sürekli elimde cımbız bitmiyor her gün yenisi çıkıyor.Dogumdan sonra 3 ay daha dayandım bi şekilde.Yok yüze fayda etmez yok artar falan yazıyordu her yerde.Gittim üçüncü seansım yüzüme sabah ayna karşısına geçmemek o kadar güzel bişey ki yataktan kalkar kalkmaz.Yüzümü sabah saklamak zorunda kalmamak.Rabbim vermesin ama sıkıntı bir şey.Şimdi bir tane bir şey yok çok şükür yüzümde kurtuldum.insallah emzirme için sorun değildir de sen de gidersin.

Kızlar 2 gündür giremiyorum baya mesajlar birikmiş.. Bn de diyarbakırlıyım bu arada diyarbakırda olan varsa tanışmak çok isterim

Hatırlayıp sorduğun için teşekkür ederim canım. Biz iyiyiz çok şükür.3 çocuk yoruyor vakit ayırıp uğrayamıyorum buralara uzun zamandır. Oğlum iyice hareketlendi emeklemeye çabalıyor yemeklerde eline birşey vermezsem çok ağlıyor artık yemek istiyor eline salatalık havuç verip kandırıyoruz. Ben minik tadımlara başladım ama şimdi memleketteyim annem babam sormadan uyarmama rağmen biçok şeyi veriyorlar geçen bahçede dut yedirmişler 2 tane sonradan söylediler. Birşey olmadı şükür diye geçiyor günler.
Siz nasılsınız?

Hatırlayıp sorduğun için teşekkür ederim canım. Biz iyiyiz çok şükür.3 çocuk yoruyor vakit ayırıp uğrayamıyorum buralara uzun zamandır. Oğlum iyice hareketlendi emeklemeye çabalıyor yemeklerde eline birşey vermezsem çok ağlıyor artık yemek istiyor eline salatalık havuç verip kandırıyoruz. Ben minik tadımlara başladım ama şimdi memleketteyim annem babam sormadan uyarmama rağmen biçok şeyi veriyorlar geçen bahçede dut yedirmişler 2 tane sonradan söylediler. Birşey olmadı şükür diye geçiyor günler.
Siz nasılsınız?
Maşallah kuzuya🧿🥰, Allah ın izniyle bir şey olmaz. Bende kızımda anneme sakın süt bal yumurtanın beyazını vermeyen dediğimde "he hee senin dedende babaannede öyle büyüdü" derdi. Köyde sütü olmayınca annenin, bebekler hep inek sütüyle keçi sütüyle büyürdü" Derdi. Öyle 3 5 dene ver neki biz ne yersek onu veriyorduk, diyor.
Bizlerde iyiyiz çok şükür, yuvarlanma yuvarlanma büyüyoruz.

Arkadaşlar bebeğimi emziriyorım ama çok efektif olmuyor. Mama ile besliyorum. Günde kaç cc ne kadar vermeliyim ve ne aralıkta? Ayrıca çocuğum geceleri çok sık uyanıyor. Sabah 5 te uyanıyoruz. Uykusuzluktan gebericem. Çözümü yok mu bunun

benim hamilelikte başladı kalın kalın tövbe yarabbi birinin bana yakından bakması beni strese sokuyordu sürekli elimde cımbız bitmiyor her gün yenisi çıkıyor.Dogumdan sonra 3 ay daha dayandım bi şekilde.Yok yüze fayda etmez yok artar falan yazıyordu her yerde.Gittim üçüncü seansım yüzüme sabah ayna karşısına geçmemek o kadar güzel bişey ki yataktan kalkar kalkmaz.Yüzümü sabah saklamak zorunda kalmamak.Rabbim vermesin ama sıkıntı bir şey.Şimdi bir tane bir şey yok çok şükür yüzümde kurtuldum.insallah emzirme için sorun değildir de sen de gidersin.
İse yaşamasına çok sevindim. Umarım kalıcı olur. Yüz inatçı oluyo malesef 😞 biraz daha araştırıyorum emin olabilmek için. Bide iyi bi cihaz bulabilirsem ev tipi hastahaneye gidene kadar beni idare etse yeter 😩

Maşallah kuzuya🧿🥰, Allah ın izniyle bir şey olmaz. Bende kızımda anneme sakın süt bal yumurtanın beyazını vermeyen dediğimde "he hee senin dedende babaannede öyle büyüdü" derdi. Köyde sütü olmayınca annenin, bebekler hep inek sütüyle keçi sütüyle büyürdü" Derdi. Öyle 3 5 dene ver neki biz ne yersek onu veriyorduk, diyor.
Bizlerde iyiyiz çok şükür, yuvarlanma yuvarlanma büyüyoruz.
Aslında bende öyle çok kasmıyorum bu konuda kendimde baktırıyorum herşeyin tadına ama kendi kurallarım var çocuğuma her şeyi ben tattırmak istiyorum kontrolü bende olsun istiyorum boğaza kaçar diye endişelendiğim için yaşlılar eline veriyor direk yesin diyor dişi yok ki bu çocuğun daha. Geçen ekmek tutuşturmuşlar eline bizimkide cop cop emip parçalamış yutmaya çalışıyordu. Kontrolsüzlük geriyor beni. Rabbim korusun tüm yavruları.

İse yaşamasına çok sevindim. Umarım kalıcı olur. Yüz inatçı oluyo malesef 😞 biraz daha araştırıyorum emin olabilmek için. Bide iyi bi cihaz bulabilirsem ev tipi hastahaneye gidene kadar beni idare etse yeter 😩
Çıkarsa da ince çıkar çok şükür öyle kapkalın değiller incecik çıkıyor epilasyona gittiğim hafta normal insan yüzüne döndüm 🥲

Benimde dagiliyo. Odada iken çalışkan öğrenci gibi dinliyorum doktoru. Çıkınca esim sözlü yapar gibi soru soruyo aval aval bakıyorum. Dalga geciyo her seferinde buna ne cevap verdi bunu böyle demişti diye. Ben gelmesem ne yapacaksın diye ve gayet de haklı çocuğu unutmadan çıkıyorum ya ben ona şükrediyorum 😆😆
Ya çocuğa o kadae odaklıyız ki başka bişey görmüyorsun ama çevre bunu anlamıyor tuhaf geliyor onlara bence hiçte tuhaf depşl dışarıya karşı algılarım bu kadar açık olsa tüm ilgimi oğluma veremem

Arkadaşlar bebeğimi emziriyorım ama çok efektif olmuyor. Mama ile besliyorum. Günde kaç cc ne kadar vermeliyim ve ne aralıkta? Ayrıca çocuğum geceleri çok sık uyanıyor. Sabah 5 te uyanıyoruz. Uykusuzluktan gebericem. Çözümü yok mu bunun
Benimde oğlum bu aralar gece çok uyanıyor uyanmasını geçtim ağlayarak kalkmazdı şimdi ağlayarak uyanıyor sıçrıyorum birden çok zor geçiyor bu ara geceler galiba diştwn oluyor ya

Kızlar o kadar terliyorum ki anlatamam ya tamam havalarda sıcak ama ben önceden sadece sıcaklardan vucumda ter olduğunu bilmem şimdi devamlı tişört değiştiriyorum çok bunaldım artık

Kızlar merhaba, 5. Ay kontrolünde doktorumuzu değiştirip başka bir doktora gittik yine kafam allak bullak oldu gerçekten çocuk için iyi bir doktor bulmak ne kadar önemliymiş. Diğer doktorumuz çok tatlıydı konuşmamıza izin verir dinlerdi ama değişik fikirleri vardı bahsetmiştim ilaç veriyordu sürekli bu doktorda otomatiğe bağlamış gibi bilgiler verip konuşmama fırsat vermiyor ve aşırı suratsız bir doktor 😂 ben ne yapacam ya çorba yaptılar beynimi iki doktorun da fikirleri de farklı

Ya çocuğa o kadae odaklıyız ki başka bişey görmüyorsun ama çevre bunu anlamıyor tuhaf geliyor onlara bence hiçte tuhaf depşl dışarıya karşı algılarım bu kadar açık olsa tüm ilgimi oğluma veremem
Kesinlikle öyle. Tek düşündüğüm çocuğun herseyi. Kontrole yalnız gitsem pür dikkat dinlerim kesin. Beynim yanımda biri olunca otomatik kapanmaya gidiyo muhtemelen. Bazen kiz uyurken eşimle derin sohbete girdiğimiz oluyo. Kiz uykusunda minik kipirdiyo ve telsizden çok çok az bi ses geliyo ben fırlıyorum hemen dönünce ne oldu da gittin diyo. E diyorum kızdan ses geldi nasıl duyuyosun ben hiç bi sey duymuyorum diyo. Resmen bir gözümüz kulağımız sadece çocuklara endekslenmjs gibi çocuk harici hiç bi sey de gün içinde aklıma gelmiyo. Bunu bi kadın anlatsa asla anlam veremezdim ama doğumla bu bizlere yükleniyor. Çoğu gece bebek uyurken sagim yapiyorum başka odada. Yanımda telsiz gene. Bayadır kipirdamadi bi sey ni oldu acaba diye aklımdan geçirirken kiz uyaniyo mesela. Eminim ben düşündüğüm için değil o uyanacagi için ben hissedip o düşünceye giriyorum. Anne olmayan yada bi erkeğe anlatsan hadi ordan deli der

X