2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Ucanbalon en ufak sese uyanan çocuk çok zor ya... Biz pandemi de uzun süre kwler de kaldık... Döndüğümüzde üste yeni birileri taşınmış. Bir sabah kapı çaldı, saat 10 gibi.. Açtım ben üst komşunuzum kusura bakmayın sürekli bir koltuk sürüme çekme sesi var, sizden mi geliyor ve sbahın erken saatlerinde oluyor dedi... Walla uzun zamandır yoktuk yeni geldik ki dediğiniz saatte kimse uyanık olmaz bizim evde dedim. Pandemi işe okula giden yok herkes evde en erken eşim kalkar o da 9 gibi. Kusarak bakmayın ben hemşireyim ve oğlum en ufak bir sese uyanıyor dedi... Rica ederim dedim, doğrudur. Sonra bir gece saat 3 gibi şarj aletini düşürdüm yatak odasında, düşmesiyle yukarıdaki çocuk ağlamaya başladı. Bu arada çocukta 2 3 yaşlarımdaydı. Annesinin yanındaydı o gün.. . Oyyy dedim yazık kadınayazın kapı pencere bile açamıyorum oğlum uyurken demişti. Abartıyor herhalde demiştim... Ama öyleymiş

Banada 4. Ayda 6. ay için randevu verdi, 5. Ayda takip yok dedi. Ama biz geçen hafta menenjit aşılarını gidince, tartalım ebem merak ediyorum dedim. Tartı boyuna kafa ölçümüne hep baktı. Sanki ne var tartının düğmesine basmak mı zor geldi.
Duragan durmayan belki benim bebem durmadı depar attı Töbe Töbe... Böyle ufak basit şeyler için insanları geriyorlarya uyuz oluyorum.

Üzülme canım, artık anne sütüyle az kilo alacakları büyüklüğe geldiler. Zaten sadece anne sütüyle öyle kilo alsalar ek gıdaya başlatmazlar bebeleri ki, şahsen bende başlamazdım. Her koşulda her yerde emzir koy kenara.. Kim uğraşmak ister sürekli bir şeyler hazırlamak, hazırladın doya doya yeseler bari

Aynen öyle bir de ne zaman gitsem hep boş duruyorlar ne gelen vsr ne giden çok nadir kalabalık oluyor o da hemen bitiyor zaten bazı insanların işi çok rahat

Bi bunu dene olmazsa avente geçersin. Alıştırma biberonlari var yandan kulplu. Aventin biberonuna lansinohun biberon ucu da uyum sağlıyor. Eger alışırsa bu şekilde de kullanım yapabilirsin
Görmemişin çocuğu olmuş hesabı o yandan kulplulardan 4 tane var evde tutmayı seviyo ağzına da götürüyor ama dikemiyor havaya sen tut ben dikeyim diyince sinirlenip atıyor elinden velet daha erken onlar için anladığım kadarıyla son çare dediğini deneyecegim ama

Gece o kadar değil de gündüz bizde öyleyiz su şişesinin genleşme sesinden uyandığını ayağımın kemiğinden gelen kıtlamaya uyandığını biliyorum. Asla yerine yatıramiyorum gündüz meme ağzında uyuyor ki o da zaten yarım saat 40 dk hareket ettiğim gibi açıyor gözünü. Doğduğundan beri 8 sezon Greys anatomy 5 sezon big bang theory 5 sezon grince izledim sessiz modda oyuncuların seslerini hiç bilmiyorum
40 i çıktıktan sonra böyle oldu mesela.

Geçen ay sütten dolayı yine ateşim çıkmıştı genel cerrahide gittim ultrason verdi bugün ultrsona girdim sağ memede 4.5 mm kist varmış böyle bir durum yaşayan var rmı
Sanki size önceden yazmıştım bende de 4 mm apseli kist var demişlerdi. Çokta ağrım vardı. Antibiyotik kullandım ağrım ve yumru geçti. Tamamen geçti mi bilmiyorum. Elime yine sertlik geliyor gibi tekrar kontrole gideceğim.

Gece uykusu nasıl peki
Akşam doğru uyumadığı için çok huysuzlanıyor. Sürekli kucakta. 9a doğru yıkayıp yatırıyorum ona direnmiyor ama 2 saatte bir uyanıyor. Sabah 7de tam uyanıyor. 1 ay önce aynı 9da uyuyup gece 3 4 gibi kalkıyordu oysaki. Yalnız bugün pazara gittim 2 saati geçti uyudu meğer pazar gezmek istiyormuş

Bana apse demedi ya ciddi nişeu değil yıllık takibini yapalım dedi ama en doğrusunu genel cerrahi söylet bende oraya gidicem apse olduğu için sizin ağrı olmuş demek benim sadece sütten kaynaklı olmuşsundur sık sık emzirmeyle geçti ama bu tekrar edebilen bişey tabi ihmal etmemek lazım

Devam ediyor sanki zehir veriyorum suratıma bakıp gülüyor etrafa bakıyor tepiniyor sinirlerim kaldırmıyor artık ben umudu kestim böyle devam edecek belli ki…
Bizim 3 buçuk aylıkken basladi red. Yeniden alışır diye çok mücadele verdin defalarca matsis oldum. Sütüm kaçmasın diye uykusuz kaldım geceleri emzirdim gunduzbuyku arasında memede tuttum. En son pes edip yeni bi sagim mak aldım. Simdi sagip veriyorum gece gene emziriyorum ardından mama yapıyorum eğer uyumazsa. Cok yorucu ama mücadeleye devam ediyorum.

Bizim 2,5-3 ay arası başladı, şimdi 4,5 aylık..biberon da tutmuyor maalesef. Çok zorlanıyorum. Sadece uykuda emiyor ve meme seçiyor birisini neredeyse hiç emmiyor. Bende lansinoh var ve baby Mom eller serbest pompa var. Sizde ne var

Ay o kemik kıtlama sesinden benimki de uyanıyor birine söylesek inanmaz ama gerçek

Kızlar bebişlerinizin salyasının değdiği yerleri sivilce oluyor mu? Bizde sivilceler çıkmış salyanın değdiği yerlerinde çene ve boyun altında. Ne yapmak lazım acaba

Newvit kullanıyoruz temiz içerikli diye sidefer de hem koruyucu hem de şeker var içeriği tam temiz değil diye verdi doktor
Kabiz yapma durumu oldu mu bnmkinin kakası yemyeşil kına gibi çıkıyor bide çok zorlaniyor değiştiren sidefer önermişti Dr ama hangisi daha iyi kızlar devletin verdiğini kullanıyorum şu an

Kabiz yapma durumu oldu mu bnmkinin kakası yemyeşil kına gibi çıkıyor bide çok zorlaniyor değiştiren sidefer önermişti Dr ama hangisi daha iyi kızlar devletin verdiğini kullanıyorum şu an
Biz bestiron kullanıyoruz ne kabizlik ne kakada değişme hiçbir şey olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…