2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Canım 13 yaşında oğlum var. Tecrübesiz anne degildim. Degildim yani ama 2. Oğlumda işler hiç öyle olmadı. Yalnız değilsin. Ama bil ki bunların hepsi geçiyor kendini zihninde yönetmen lazım. Bebeğinin bu günleri geri gelmicek minicik ayakları elleri olmayacak.. agular bugular o kokular anılarda kalmak diye diye anı yaşıyorum. Benim totalde 4 ameliyatim oldu. Zorluyor. Tek tuple hamile kaldım ve 20 gün 2 kişinin destegi ile yattığım yerden kalkarak lohusaligi geçirdim. Ama biliyordum GEÇECEK. o yüzden keşke yakın olsaydık bi kahve içer iki sohbetle cozulurdu. Çünkü bence sorun yalnizlik. Kendimden biliyorum.
Keşke keşke çok ihtiyacım var benim gibi yeni doğum yapmış annelerle bir arada olmaya :KK43: çok yalnızım malesef başkaları çok psikolojimi bozuyor bebeğim gece devamlı uyanıyor meme emmemesine rağmen yenidoğandan itibaren 2 saatte bir kurulu saat gibi kalkıyor dayanamıyorum dertleşmeye konuşsam yok bugünler iyi günlerin yok daha beter olacak bizimki de uyumuyor falan diyor. Bir kez birini fena tersledim. Çocuğu 3 yaşında sen uykuyu komple unut benimki de gece uyanıyor diyip güldü dayanamadım yani 3 yaşındaki çocuğun benim yenidoğan bebeğim gibi gece 2 saatte bir beslenmeye uyanıyorsa bir doktora götür dedim en son

Keşke keşke çok ihtiyacım var benim gibi yeni doğum yapmış annelerle bir arada olmaya :KK43: çok yalnızım malesef başkaları çok psikolojimi bozuyor bebeğim gece devamlı uyanıyor meme emmemesine rağmen yenidoğandan itibaren 2 saatte bir kurulu saat gibi kalkıyor dayanamıyorum dertleşmeye konuşsam yok bugünler iyi günlerin yok daha beter olacak bizimki de uyumuyor falan diyor. Bir kez birini fena tersledim. Çocuğu 3 yaşında sen uykuyu komple unut benimki de gece uyanıyor diyip güldü dayanamadım yani 3 yaşındaki çocuğun benim yenidoğan bebeğim gibi gece 2 saatte bir beslenmeye uyanıyorsa bir doktora götür dedim en son
Hayır çok daha güzel günlerin olacak. Aksine. Birilerinin sözleri seni etkilemesin herkesin hayatı yaşantısı standartları farklı. Sen kendine ve bebeğine odaklan. Ben de emziriyorum sayılmaz günde 1 max 2 kere emer kalanı sagarim ne kadarsa veririm sütümü. Gece benim sıpada 2 saate bir uyaniyor. Zaten kalk emzir gazın çikar uykuya dal olayı kalan sürede dinlemek bizim için pek mümkün değil. Anne olmali insanın yanında benim var ama ne yazık ki eşim ve ailem biraz şey 😮‍💨 lohusalikta bi geldi sonra eşim istemiyor yaraligi parmağa da ❌😡 öyle. Ama annesi bahar geldi yaza az kaldı. Güzel günler emin ol gelecek.

O

yok malesef :KK43: hatta grup terapimi bıraktım 10 kişiydik 9unun problemi doğumdan sonra kilo sorunu memeye yapışık bebek falan. Kendimden hiçbir şey bulamadım hem param gitti hem daha sinirim bozuldu. Benim bebeğim emmiyor mamayla besliyorum ne kadar dışarı yansıtmasam da üzüyor bu konu beni.. daha kötü oldum terapide bıraktım.
Psikolojik olarak hala berbat haldeyim bebeğimi çok seviyorum ama devamlı ağlıyorum hala
Borazcıl sakin ol canım sen Sorumluluktan yetememekten korkuyorsun inan zaman lazım herşey yoluna gırecek inan bana sonra en güzel günlerini bul anımda gecırdıgın ıvın üzüleceksin ben buyıl oğlumda uaptıgım hataları yapmama ya calışyorum kaynanama kızdım oglımdan çıkardım bırıne kızdım çocuktan aldım hırskmı şimdi o kadar pişmanım kınben bunun hesabını nasıl verecem vuran ellerim kırılsaydı vurma saydım dıyorum bu günler zor geçecek sabır sakın ol sadece akısına bırak

Kımse kımseyı anlamaz canım kıyaslanan ları boşver

Hayır çok daha güzel günlerin olacak. Aksine. Birilerinin sözleri seni etkilemesin herkesin hayatı yaşantısı standartları farklı. Sen kendine ve bebeğine odaklan. Ben de emziriyorum sayılmaz günde 1 max 2 kere emer kalanı sagarim ne kadarsa veririm sütümü. Gece benim sıpada 2 saate bir uyaniyor. Zaten kalk emzir gazın çikar uykuya dal olayı kalan sürede dinlemek bizim için pek mümkün değil. Anne olmali insanın yanında benim var ama ne yazık ki eşim ve ailem biraz şey 😮‍💨 lohusalikta bi geldi sonra eşim istemiyor yaraligi parmağa da ❌😡 öyle. Ama annesi bahar geldi yaza az kaldı. Güzel günler emin ol gelecek.
Çok ıyı anlıyorum sızlerı

Kardesım dıyorkı tuğra ya vurduğun gıbı bunada vurabılecek mısın dıye tecrubesızlık insanların baskılsrı yalnızlık herşey kötü bır esının aılesı olması annenın babanın sahıp cılmaması falan işte allahımm büyük benım çocuğuma yaktıgım o canını kımın yüzünden olduysa onların canı daha çok yansın inşallah

Kızlar televizyon / ekran olayını nasıl yapıyorsunuz? Kendim kesinlikle telefon bile göstermiyorum. Evde izlerken anakucağını ters çeviriyorum muhakkak ama annemleyken, yeğenim varken, ablama gittiğimde vs kocaman tvler hep açık. Tvyi görmesin diyorum o şekilde tutun diyorum ama ister istemez ekran maruziyeti oluyor gibi
Bu arada annemle her gün bir aradayız. Gündüz beni dinlendirmek için ya da biraz işimi yapayım diye bakıyor bir süre.bazen akşamları da anneme bırakıyoruz. Dizi izliyor tv izliyor endişe ediyorum
Telefon benim ister istemez elimde oluyo bazen emzirirken çok sıkılıyorum benim de uykum geliyo bakıyorum ama ben göstermesem de eşim resmen bağımlı telefona tv açtırmıyorum diye bebekle ilgilenirken bile bi köşeye mutlaka telefon koyup maç izler. Televizyon konusu ise annem benimle olduğu için kıyamıyorum uyurken ya da arkası dönükken sabah Müge anlı izliyo 😂 ama ben o süreçte bile kendimi yiyorum tv açık kaldı diye hiç ekransız olsun istiyorum 2 yaşa kadar ama nasıl başarıcam bi fikrim yok

O

yok malesef :KK43: hatta grup terapimi bıraktım 10 kişiydik 9unun problemi doğumdan sonra kilo sorunu memeye yapışık bebek falan. Kendimden hiçbir şey bulamadım hem param gitti hem daha sinirim bozuldu. Benim bebeğim emmiyor mamayla besliyorum ne kadar dışarı yansıtmasam da üzüyor bu konu beni.. daha kötü oldum terapide bıraktım.
Psikolojik olarak hala berbat haldeyim bebeğimi çok seviyorum ama devamlı ağlıyorum hala
Ben de ağlayacak gibi oluyorum. Bebeğim alerjik. İnek sütü protein alerjisi için özel mama kullanıyoruz. Bu sebepten emzirmeye ara verdim. Zaten az olan sütüm bitti. Barsak problemleri, dermatiti,kusması bitmedi yavrumun. Anne sütü verebilsem, sezaryen değil de vajinal doğum olsa bu kadar alerjik bünyesi olmazdı. Çok üzülüyorum çok. Başta birkaç gün iyiydi sonra bebeğim beni emmedi sonra yavaş yavaş azaldı kesildi bitti gitti.

Sleepy 3 numara kullanıyorum. Goon bezin kalıbı nasıl sizce. 6 kiloya kaç numara olur siz kaç kullanıyorsunuz
Goon kalıbı bence rahat sleepy hiç bilmiyorum kalıbını bacaklarında lastik izi oluyo diye 3 numaraya geçtim ben o da biraz büyük oluyor tam ara beden su an. Ama asla sızdırma vs bir sorun yaşamadım

Telefon benim ister istemez elimde oluyo bazen emzirirken çok sıkılıyorum benim de uykum geliyo bakıyorum ama ben göstermesem de eşim resmen bağımlı telefona tv açtırmıyorum diye bebekle ilgilenirken bile bi köşeye mutlaka telefon koyup maç izler. Televizyon konusu ise annem benimle olduğu için kıyamıyorum uyurken ya da arkası dönükken sabah Müge anlı izliyo 😂 ama ben o süreçte bile kendimi yiyorum tv açık kaldı diye hiç ekransız olsun istiyorum 2 yaşa kadar ama nasıl başarıcam bi fikrim yok
Ben de annemle beraber gündüz kuşağı programlarına başladım 😅 Tek tesellim ekranı göstermiyor oluşum ama en ufak fırsatta hemen bakıyor

Ben de ağlayacak gibi oluyorum. Bebeğim alerjik. İnek sütü protein alerjisi için özel mama kullanıyoruz. Bu sebepten emzirmeye ara verdim. Zaten az olan sütüm bitti. Barsak problemleri, dermatiti,kusması bitmedi yavrumun. Anne sütü verebilsem, sezaryen değil de vajinal doğum olsa bu kadar alerjik bünyesi olmazdı. Çok üzülüyorum çok. Başta birkaç gün iyiydi sonra bebeğim beni emmedi sonra yavaş yavaş azaldı kesildi bitti gitti.
Uzulmeyın nasıp doyelım benımkıde emmıyor günde 2 yada 3 yalandan ağlaya ağlaya gonulnıstee emsınn ne yapalım olmayınca olmuyor bende çok taktım kafaya ne çare hele bıde emzır emzır verme mama emzır eşşek gını emecek o zaman ya çocuk katılıyor nasıl vermeyım mamayı 60 bkle az gelıyor 2 saate 1 90 anca yatıyor

Bebeğin bünyesinin alerjik olmasının sebebinin sezaryen olduğunu düşünmüyorum bu konuda yapılan bilimsel bir araştırma varsa da herkes için geçerli olamaz kendini bu yüzden suçlama. Benim kızımda ciddi boyutta olmasa da alerjik süt ve süt ürünleri diyeti yapıyorum ve sezaryen doğum yaptım, vajinal doğum yapan arkadaşımın bebeği benim bebeğimden daha alerjik. Her anne kendi bebeği için en iyisini düşünüp yapmaya çalışır, şartlar sezaryen doğuma elverdiği için ve öyle olması gerektiği için sezaryen olduk 👍🏼 Sende emzirmeye ara vermek istemezdin bebeğin için böyle olması gerekiyorsa sen gerekeni yapmışsın önemli olan bebişler iyi olsun karınları doysun.

Ya kızlar malum önümüz yaz bebekleri sivrisinek ısırmasın diye ne kullanabiliriz?

kızlar iyi akşamlar goon marka bez deneyen var mı ? Prima kullanıyorduk normalde ama bir kaç yerde güzel yorum gördüm denemek için aldım..Elinizde bez kaldı mı hiç alıp da denediğiniz beğenmediğiniz ya da küçülen? Benim kaldı bir kısmını doğum yapacak bir arkadaşa verdim hala elimde yarım paketler var 😔 umarım suan aldığım da kalmaz elimde
bize 1 no küçük geliyordu 2 ye geçemedim 2 paket bezimiz vardı kızkardeşim bi akıl verdi sağolsun hepsini kullandım bacak kısmında birde iç tarafında 2 lastik oluyorya o iç taraftaki lastikleri yırttım attım sadece dış lastiği kaldı böyle yapınca hem bebeğin başaklarına iz olmuyor hemde bez büyüyor 2 no gibi oluyor böyle yaparak kullandım hep bitince 2 no ya geçtik yine indirimde bez aldım galiba oda küçük gelmeye başladı 3 e geçene kadar onlarında iç lastiklerini yırtmaya devam 😂😂

Doğumla allerjinin bi alakası yok canım kendini suçlama ayrıca zaten allerjik olduğu için emzirmiyorsun sütle de alakası yok yani neden gereksiz yere kendine yükleniyorsun ki

Doğumla allerjinin bi alakası yok canım kendini suçlama ayrıca zaten allerjik olduğu için emzirmiyorsun sütle de alakası yok yani neden gereksiz yere kendine yükleniyorsun ki
Benimde ve gruptaki bi çok kişinin de sezaryen ama hepsi allerjik değil ki

Anne sütü veriyorsanız aldıktan sonra mama takviye yapın.Bebek alıyorsa 60 cm almıyorsa aldıkça 30 cm verebilirsiniz.Bebek alıyorsa ne kadar içiyorsa mama verebilirsin demişti benim doktorum sütüm bebeğe yetmeyince
Merhaba siz de sanirim hamilelik depresyonu yaşamışsınız 7 haftalığım aynı durumdayım ilaç izin verilmiyor nasıl atlattiniz süreci

Geçen misafirim vardı çok zorlandığımı söyledim niye zorlanıyorsun ki aslında bu günler iyi günler daha zor günler var dedi korkutmayın beni dedim yoo öyle çok daha zor zamanlar var diyor. Gerçekten bende o kadar yoruldum ki

X