2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Aminn canımm kafam bayaa karıştı ebe farklı doktor farklı diyor emiyor bebek ama süt ne kadar geliyor bilmiyorum yanii henüz 10. Günde yenii iniyor sütümm arkadaşım mamayıda yediriyorum memee dahaa sonra mamaa Şifaa olsun İNŞALLAH 🙏🤲🐬
İnşallah canm ebeler verme emzır dıyor ama ben ıkı çocuk doktoruna gıttım ıkısıde mama takvıyesı verdı önemli olan haftalık aldıgı kg anne sütüyle en az 150 200 gram alıyorsa takvıyesız sütun yeterlı demektır

Kızlar diyetisyene gittim.emziren anne diyetine aşladım üç gün önce.Bebek ev işleri yemek derken akşam o kadar çok yoruluyorum ki bebekle birlikte erkenden yatağa geçiyorum hiçbir şeye halim kalmıyor.zaten gündüzleri artık uyumuyor.Kosusturmakla geçiyor günler.Hem kendine hem eve hem bebeğe bakmaya çalışmak çok yorucu.Eşimle eş olayları neredeyse hiç kalmadı çünkü akşama kadar çok yoruluyorum.Sizler gününüzü nasıl organize ediyorsunuz nasıl bir rutin oluşturdunuz. Birbirimize belki günü organize etmek ve daha az yorulmak açışından belki fikir oluruz 🫠🫠🫠🫠

Eklentiler

• IMG_20240426_165151.jpg
    IMG_20240426_165151.jpg
    110,3 KB · Görüntüleme: 84
Kızlar televizyon / ekran olayını nasıl yapıyorsunuz? Kendim kesinlikle telefon bile göstermiyorum. Evde izlerken anakucağını ters çeviriyorum muhakkak ama annemleyken, yeğenim varken, ablama gittiğimde vs kocaman tvler hep açık. Tvyi görmesin diyorum o şekilde tutun diyorum ama ister istemez ekran maruziyeti oluyor gibi
Bu arada annemle her gün bir aradayız. Gündüz beni dinlendirmek için ya da biraz işimi yapayım diye bakıyor bir süre.bazen akşamları da anneme bırakıyoruz. Dizi izliyor tv izliyor endişe ediyorum
Evdeyken tv acik oluyor ama Arkası dönük yatırıyorum, genelde bakmamasi için uğraşıyorum.. Ama Bir yere gidince hemnn takılıyor gözü

Bu halde yrmek yapıyorum bu halde ev toplamaya calışyorum uyudu mu bulasık camasır büyük oğlanla ılgılenıyorum sureklı ayaktayım ve günler nasıl gecıyor anlamıyorum erkenden yatak uyku uyuyabılırsen bu sefer büyük sıpa yanıma yatıyor baslıyor tüm gün yaptıklarını anlatmaya 😀
Bizde Öyleyiz evde..
Allahtan diyorum. Aşırı kilosu yok🤣🤣 yoksa. Tutulmaz Şekilde..
Arkadaşım var oğlu 2aylik.6kilo böyle bizim Gibi iş. Yapamıyor tutup

Kızlar sizin bebekleriniz de hala gaz sancıları işe kıvranıyor mu? Bir ara bazen kendi uğraşıp çıkarıyordu veya destekle masajla ben çıkarıyordum birkaç gündür kıvranıyor çok gazı var anlamıyorum yediklerime de dikkat ediyorum. Mahvetti bu süreç bizi 😭 Sizde durumlar nasıl?

İnşallah canm ebeler verme emzır dıyor ama ben ıkı çocuk doktoruna gıttım ıkısıde mama takvıyesı verdı önemli olan haftalık aldıgı kg anne sütüyle en az 150 200 gram alıyorsa takvıyesız sütun yeterlı demektır
Almamış canım gerçi arkadaşım normal diyor onun bebeğide 10. Gün doktorda doğum kilosundan 200 gramm eksik çıkmış sonra artmış bebişin kilosu sütüde 15. Gün artmış ödemler gidiyormuş bebeğin vücudundan ama ebe hiç bahsetmedi bundan İNŞALLAH bu yüzdendir bidee sütüm yetmesi içinn tamamen gelmesi gerekirdi benim yeni yenii artıyor süt sezeryandan dolayı canım yetip yetmiceğini ancak 1 kaç haftaya anlayabilirim sanırım Birde evett ebe mamaa tavsiye etmiyorda onunla ilerlemiycem artık çocuk doktoruna sorucam Nasipse İNŞALLAH tüm bebişler sağlıkla ilerler 🙏🤲🐬

M mugecicegi mustela stelatopia şampuan kullanıyorum. Bioderma kremi bitince mustela stelatopia krem almayı düşünüyorum. Siveno köpük ve ecowell şampuan da kullanıyorum arada. Her gün banyo yaptırıyorum ama her zaman şampuan kullanmıyorum. Ayrıca siveno bebek yağı ve ecowell losyon da kullanıyorum memnunum
Ben de şampuan onu kullanıyorum ama sanırım artık nemlendirme de yapsam iyi olacak

Kızlar sizin bebekleriniz de hala gaz sancıları işe kıvranıyor mu? Bir ara bazen kendi uğraşıp çıkarıyordu veya destekle masajla ben çıkarıyordum birkaç gündür kıvranıyor çok gazı var anlamıyorum yediklerime de dikkat ediyorum. Mahvetti bu süreç bizi 😭 Sizde durumlar nasıl?
Evet canım bazen kendisi çıkarıyor ama. Bazende kıvranıyor

İyi akşamlar. Çalışan anneler ücretli- ücretsiz izin sonrasi bebeklerini kime emanet edip ise baslicak. Nasıl bir yol haritaniz var ? 😞

O
B Buffalosos Merhaba nasilsiniz? Mental olarak toparlababildiniz mi ? 🫶💖
yok malesef :KK43: hatta grup terapimi bıraktım 10 kişiydik 9unun problemi doğumdan sonra kilo sorunu memeye yapışık bebek falan. Kendimden hiçbir şey bulamadım hem param gitti hem daha sinirim bozuldu. Benim bebeğim emmiyor mamayla besliyorum ne kadar dışarı yansıtmasam da üzüyor bu konu beni.. daha kötü oldum terapide bıraktım.
Psikolojik olarak hala berbat haldeyim bebeğimi çok seviyorum ama devamlı ağlıyorum hala

O

yok malesef :KK43: hatta grup terapimi bıraktım 10 kişiydik 9unun problemi doğumdan sonra kilo sorunu memeye yapışık bebek falan. Kendimden hiçbir şey bulamadım hem param gitti hem daha sinirim bozuldu. Benim bebeğim emmiyor mamayla besliyorum ne kadar dışarı yansıtmasam da üzüyor bu konu beni.. daha kötü oldum terapide bıraktım.
Psikolojik olarak hala berbat haldeyim bebeğimi çok seviyorum ama devamlı ağlıyorum hala
Canım 13 yaşında oğlum var. Tecrübesiz anne degildim. Degildim yani ama 2. Oğlumda işler hiç öyle olmadı. Yalnız değilsin. Ama bil ki bunların hepsi geçiyor kendini zihninde yönetmen lazım. Bebeğinin bu günleri geri gelmicek minicik ayakları elleri olmayacak.. agular bugular o kokular anılarda kalmak diye diye anı yaşıyorum. Benim totalde 4 ameliyatim oldu. Zorluyor. Tek tuple hamile kaldım ve 20 gün 2 kişinin destegi ile yattığım yerden kalkarak lohusaligi geçirdim. Ama biliyordum GEÇECEK. o yüzden keşke yakın olsaydık bi kahve içer iki sohbetle cozulurdu. Çünkü bence sorun yalnizlik. Kendimden biliyorum.

X