2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ay ben korkuyorum ya ters bir hareket yaparım diye. Eşinle aranızda mı yatırıyorsunuz
Bizim de yanımızda yatıyor. Ben kendi yastıklarımızı biraz aşağı çekip bebeği de biraz yastıkların yukarısına gibi koyuyorum. Bacakları yüz hizamızda kalıyor. Çok şükür daha sorun olmadı 😬 ben yattığım gibi kalkıyorum hiç dönmek yok. Gece ağladığında da yatarak emziriyorum. O da ben de uyuyoruz. Ne ara emzirme bitiyor ne ara uyuyoruz inan bilmiyorum ama çok rahat oluyor 😂

Kızlar diyetisyene gittim.emziren anne diyetine aşladım üç gün önce.Bebek ev işleri yemek derken akşam o kadar çok yoruluyorum ki bebekle birlikte erkenden yatağa geçiyorum hiçbir şeye halim kalmıyor.zaten gündüzleri artık uyumuyor.Kosusturmakla geçiyor günler.Hem kendine hem eve hem bebeğe bakmaya çalışmak çok yorucu.Eşimle eş olayları neredeyse hiç kalmadı çünkü akşama kadar çok yoruluyorum.Sizler gününüzü nasıl organize ediyorsunuz nasıl bir rutin oluşturdunuz. Birbirimize belki günü organize etmek ve daha az yorulmak açışından belki fikir oluruz 🫠🫠🫠🫠

BEEEEEENNNNNDEEEEEE🤣🤣🤣
🤣🤣 yüzüm cildim pütür pütür oldu şekerden artık
Ben de öyleyim.hamileliğimde hiç tatlı yememiştim şu an deli gibi tatlı çekiyor canım neden acaba şekerimiz mi düşüyor ki.
Vallahi bilmiyorum deli gibi susuyorum ve tatlı yemek istiyorum. Şekerden tıkandığını için yemek falan yiyemiyorum hatta 🤦🏻‍♀️😅

Canım gecmis olsun mama ver tam ölçü ver gününün ölçüsü neyse ona göre ver mesela 0-1 ay 60 CC iki ölçek gibi tam hatırlamıyorum tam ölçüyü, benim bebem de susuz kaldığı için çiş yapmadı günde 1 turuncu yapıyordu mamayı eksik verdim sodyumu artimis doğal olarak da sarilık da oldu 4 gün yattı hem sütünü sağ bu ara hem mama ver günde 3 kere ver kaşık biberonla ver meme reddi olmasın sabah öğle akşam mama ver korkma mamadan ama önceliğin sütünü artırmak olsun. Amaç burda çocuğun beslenmesi kuzum 🙏🏻🧜🏻‍♀️
Anne sütü veriyorsanız aldıktan sonra mama takviye yapın.Bebek alıyorsa 60 cm almıyorsa aldıkça 30 cm verebilirsiniz.Bebek alıyorsa ne kadar içiyorsa mama verebilirsin demişti benim doktorum sütüm bebeğe yetmeyince

🤣🤣 yüzüm cildim pütür pütür oldu şekerden artık

Vallahi bilmiyorum deli gibi susuyorum ve tatlı yemek istiyorum. Şekerden tıkandığını için yemek falan yiyemiyorum hatta 🤦🏻‍♀️😅
Benimde cildim pul pul o kadarda su içiyorum ama bi o kadarda şeker tolere edemiyor demekki karaciğer zavallım...
M Madamu Bende geçen gün bir aydınlanma yaşadım yaa, benim iki kuzenim diyetisyen🙈🙈 dedim varlık içinde yokluk bu olsa gerek🤣🤣 hemen yazdım dedim kızçem ablana yaz bir emziren anne diyeti, tamam abla haftasonu yazayım dedi.
Çok pis azme geldim inşallah uyarım, tabii bu tatlı işi nasıl olacak 😫😫😫

Kızlar selam aranızda bebeğinin cildi kuru olan var mı? Nemlendirici kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız ne kullanıyorsunuz?

Anne sütü veriyorsanız aldıktan sonra mama takviye yapın.Bebek alıyorsa 60 cm almıyorsa aldıkça 30 cm verebilirsiniz.Bebek alıyorsa ne kadar içiyorsa mama verebilirsin demişti benim doktorum sütüm bebeğe yetmeyince
Canım çok şükür ben atlattım ama çok fena dilim yandı mamaya karşı onyargiliydim sadece sütümü içsin isyiyordum 4.gun yattı 4 günde kaldı kuvezde ama çok şükür onun korkusuyla su an 1 kilo önde gidiyoruz 🙏🏻😊🧜🏻‍♀️

Bizim de yanımızda yatıyor. Ben kendi yastıklarımızı biraz aşağı çekip bebeği de biraz yastıkların yukarısına gibi koyuyorum. Bacakları yüz hizamızda kalıyor. Çok şükür daha sorun olmadı 😬 ben yattığım gibi kalkıyorum hiç dönmek yok. Gece ağladığında da yatarak emziriyorum. O da ben de uyuyoruz. Ne ara emzirme bitiyor ne ara uyuyoruz inan bilmiyorum ama çok rahat oluyor 😂
Emzirme sonrası gaz çıkarmıyor musunuz gaz çıkarma olayı beni mahvediyor uykum açılıyor gece bir kaç kez

Kızlar bebeklerde yemekten sonra gaz çıkarma olayı kaçıncı ayda bitiyor?

Kızlar selam aranızda bebeğinin cildi kuru olan var mı? Nemlendirici kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız ne kullanıyorsunuz?
Benim egzama oluştu ve çok kuru cildi daha yeni b good care atopik şampuan ve nemlendiricisini aldım. Henüz tam bir şey diyemem o kadar zaman geçmedi ama egzamalar söndü gibi

X