2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Bebeğe bakıyor mu sen uyuyabiliyor musun peki
Bakıyor ama açıkçası pek güvenmiyorum bir kere kucağında iken uyuyakalmış onu gördükten sonra korkar oldum git yat biraz dinlen ben bakarım diyor gidiyorum 50 kere gelip bakıyorum kendisi de uyumuş mu diye. Öyle olunca bende uyuyamıyorum. Uyardım seni böyle yakaladım dedim düşürürsün çocuğu dedim ben tam dalmamıştım düşürmem felan dedi inkar etti

Oy aynı benimkiler istiyorlar ki hep evi gezelim izlesinler ben anlatayım 👀
Elektrikli değil de sallamalı ana kucağını benimkiler çok seviyor ikisini de ayağımla sallıyorum uyuyorlar hemen bıraksam günlerce içinde kalırlar maşallah 🧿 🤣 ama max 4 saat tutuyorum ya da 3 saatte bir beslerken işinden alıyorum dışarda oyalıyorum ikisi de aynı anda çıldırırsa içine geri koyuyorum 🤣
Konuşunca çok güzel dinliyor gülüyor sakinleşiyor ama susup oturduysam kıyamet kopuyor tekrsr ev gezmesine başlıyoruz bu sefer benim kolum kopuyor. O sallamalı ana kucaklarından almayı düşünüyorum ama kesin beğenmez onda da durmaz boşuna para vermeyeyim diyerek vazgeçiyorum 😁

Kızlar şimdi bi sorum var mahalle yanarken hesabı bir soru ama 🤣 benim saçlarım normalde sarı ombreliydi hep öyle kullanıyordum sarı kullananlar bilir bu bir hastalık her seferinde daha sarı yapmak istiyorsunuz hamilelikte hiç boya falan yapmadım ama bayrama yakın kestirip boyatmak istiyorum çünkü iyice aktı saçlarım doğru düzgün bu konuda cevap bulamadım sizler boya işini ne yapıyorsunuz ya da bu konuda kesin konuşan birileri var mı sonuçta dipten boyatmıyorum diye kendimi avutuyorum 🫠🫠
2. Sorumda emzirme dönemi kullanılabilecek cilt serumları neler elinde böyle bir liste olan var mı

Sadece anne sütü veren arkadaşlar, bazen oluyor göğsüm dolu dolu oluyor ikisi birden bazen de çocuk emiyor 1 saate tekrar tekrar istiyor doymuyor, aynı rutinindeyim acaba neden bazen çok dolu bazen çok boş oluyor ? Çok acıktığı zamanlarda günde 40 cc mama verdim bi kere ama 3. Gün emöe kuvveti azaldı, yani eskiden daha çok somuran çocuk az somurmaya başladı o yüzden mamayı da bıraktım
Benim de öyle oluyor, 1 saat değil de 1,5 saate tekrar istiyor bazen. Mama vermedim ilk günler hariç.Birkaç kere aç mı tok mu emin olamayıp denemiştim istememişti.Saldım sonra.Böyle durumda en iyisi aile hekimine gidip tartmak lazım, kilo alımı iyiyse salmak lazım stres süte zararlı

Kızlar şimdi bi sorum var mahalle yanarken hesabı bir soru ama 🤣 benim saçlarım normalde sarı ombreliydi hep öyle kullanıyordum sarı kullananlar bilir bu bir hastalık her seferinde daha sarı yapmak istiyorsunuz hamilelikte hiç boya falan yapmadım ama bayrama yakın kestirip boyatmak istiyorum çünkü iyice aktı saçlarım doğru düzgün bu konuda cevap bulamadım sizler boya işini ne yapıyorsunuz ya da bu konuda kesin konuşan birileri var mı sonuçta dipten boyatmıyorum diye kendimi avutuyorum 🫠🫠
2. Sorumda emzirme dönemi kullanılabilecek cilt serumları neler elinde böyle bir liste olan var mı
valla ben de aynı şekilde ombre kullanıyorum Andak hamilelikten sonra bir daha boyatmadım henüz suan saçıma ombre demeye bin şahit lazım 😂 en yakın zamanda boyatmayı planlıyorum ancak ben şöyle radikal bir değişiklik yapıp kahve ya da kumral tonları boyatmayı düşünüyorum.Sonra pişman olup sarıya dönerim kesin ama yıllardır saçım sarı hep kendim aynıymışım gibi hissediyorum herkes kendini değişik değişik stillere sokuyor ben yıllar yılı aynı 😂 aman çok konuştum neyse.
Serumlar hakkında birileri umarım bir şeyler yazar çünkü bu aralar cildime taktım bende.Rutin hergün hamilelik emzirme dolayısı ile farklı hiçbir şey kullanamıyorum.Retinol kesinlikle yasak deniliyor.Niacinamide kullanabiliyoruz diye biliyorum.Bilgiler için beklemedeyim ben de 🌸🌸🌸

Konuşunca çok güzel dinliyor gülüyor sakinleşiyor ama susup oturduysam kıyamet kopuyor tekrsr ev gezmesine başlıyoruz bu sefer benim kolum kopuyor. O sallamalı ana kucaklarından almayı düşünüyorum ama kesin beğenmez onda da durmaz boşuna para vermeyeyim diyerek vazgeçiyorum 😁
Ay bizde ondan var onda da en fazla 10 dk duruyor karnı tok altı temiz ve gazı olmadığında o da 😂

Ben 20 günlükken gratisteki naturel doğal boyayla uç ombrelerimi sarıları dip rengime kahveye boyadım diplere sürmedim gerek yoktu zaten senin gibi hamileyken hiç boyatmamıştım kulaklarıma akmıştı sarılar 🤣 dibi boyamaya gerek kalmadı zaten hamileyken omuzlarımda kestirmiştim kulak hizamdan omuzlarıma boyadım çok da güzel oldu kapandı yine emzirdim 1 kutu yetti bana tam rengimi almışım sırıtmadı. Çocuk dr sordum boyat dedi kuafördeki ağır kimyasallarla değil ama dedi boyamadan emzirdim hemen boyadım 3 saat sonra yine emzirdim çok şükür bir sorun yok dipleri boyamadım zaten dr ds öyle diyince boyadım kendime geldim

Bennkomple siyaha boyadım bebeğin yarı kırılırken bisi olmadi kahkul kestirecek bayrama yakın hir sekil verdirecem saclara

Of benim kızımda öyle ya elektrikli ana kucağında 10-15 dk oyalanıyor sonrası kiyamet ilk koyduğum gün ana kucağında uyudu o gün çok güzel kahvaltı yapmıştım sevdi diye mutluydum ama mutluluğum kısa sürdü. Bizde teması çok seviyoruz akşam olunca özellikle evi tavaf ettiriyor
Evet bende ilk hafta duruyordun çok. Sevinmiştik..
Suan uyanık çok az duruyo, al kucaga gezdir 😁🤣🤣

Kızlar gece ışık kapalı mı uyuyosunuz? Ben şifonyerin aynasındaki ledi açık bırakıyodum ama dün etrafa bakmaktan uyumadı. Karanlıkta da çok tedirgin oluyorum onunla uyusam da ışık olsa daha iyi hissediyorum. Siz ne yapıyorsunuz gece

Opera uygulaması ne için acaba
Sitedeki reklamlar için indirdim reklamları engelliyor bu sıra yazılanları okuyamaz olmuştum çok fazla reklam var
Bizim de kaka süremiz uzamaya başladı ilk haftalar her gün yapıyordu sonra iki güne düştü bugün 4. Gün daha yapamadı 2. Günden sonra artık çok zorlanıyor uyku düzeni de kalmıyor uyurken bile kıvranıyor azıcık yese kusuyor sürekli ağlama kaka yaptığı an hemen uyuyor nasıl çözeceğim bilmiyorum kabız gibi de değil ama aralığı çok uzadı mamaya zeytinyağ koymayı yapan var mı ağır gelir mi acaba
Bizdede aynı durum oldu. İlk zamanlar hergün daha sonra 3 günde bir kaka yapıyordu dün 6. Günde yaptı. Kabız da değil anne sütünü daha çok alıyor artık sadece akşamları isterse mama veriyorum o kadar sıvı kakası. Doktora sordum 10 güne kadar normal Hemde bebek kilo alıyor bu yüzden daha az sık yapıyor dedi saldım bende. Ama yapana kadar çocuk birkaç gün huzursuz oluyor
Kızım 20 günlükken annem acil bi ameliyata girmek zorunda kaldı biz zaten kızımla 10 gün kızımdan sebeple hastanede yattık. Anneme kayınvalidem bakmaya geldi sağolsun ama ben iki anneyle evde o kadar çok bunaldım ki emdi mi süt geldi mi belki sütünü sevmiyo meme reddi tam zamanına denk geldi dün 40 uçurması yaptık dışarı çıkarmam gerekiyormuş dışarda kar yağarken nasıl çıkarayım herkes öğrendi çıkmadığımızı anneme bırakıyorum altını alır mısın diye bi bakıyorum 4 tane el var üstünde en son annem de bana sakın seslenme gidene kadar bakıyorsa baksın dedi sürekli ben torunumu sevemicem diye evde geziyo kayınvalidem sana mı taşınalım torun oldu diye bu kayınvalidelerin en iyisi bile kaynana kesin hele ki kızı yoksa sürekli kendi yedirsin kendi uyutsun istiyo nefes almak için vercem ama 1 2 verince kontrolü hemen kendinde istiyo benim evladım o
Ay aynıı ya resmen. İlk günden beri kendi doğurmuş gibi davranıyor bende pek fırsat vermiyordum sevmeye tamam ama bakımlarını ben yapmaya çalışıyordum bebeğin. Bazen altını değiştiriyordu. Banyo yaptırıyorduk baktım stres oluyor ağlatıyor çocuğu acele edicem diye. Söyledim çocuğun banyoyu sevmesini istiyorsun ağlatıyorsun sakin ol biraz dedim . Haliyle zoruna gitti. Eşimle yaptırıyorum banyosunu. Ramazan diye de neredeyse hergün onlara gidiyoruz. Bir iki gün gitmeyelim çocukla konuşuyormuş güya laf sokuyor sen istedin bunlar seni getirmedi mi diye 😂😂 bi gün yemek yapıyordu istedi çocuğu gazını çıkarıp vereyim dedim elimden çekti resmen zorla aldı şok oldum. Ondan sonra da asla pas vermiyorum. Altını değiştircem bez alıp geliyorum bi bakmışım altını açmış konuşuyor aman bunlar sana bez almaya mı korkuyor bezin dolmuş bilmem ne. En sonunda eşim diğer odadan duydu geldi valla sabrım taşıyor

Sadece anne sütü veren arkadaşlar, bazen oluyor göğsüm dolu dolu oluyor ikisi birden bazen de çocuk emiyor 1 saate tekrar tekrar istiyor doymuyor, aynı rutinindeyim acaba neden bazen çok dolu bazen çok boş oluyor ? Çok acıktığı zamanlarda günde 40 cc mama verdim bi kere ama 3. Gün emöe kuvveti azaldı, yani eskiden daha çok somuran çocuk az somurmaya başladı o yüzden mamayı da bıraktım
Canım benimde öyle ve bizde sürekli memedeyiz, öyle 2 saatte bir 3 saatte bir emzirme hiç olmadı her ağladığında veriyorum ben 🤭🤭 kustuğuda oluyor ama kilo alımı iyi o yüzden bizde rutin her ınkada meme ağızda 🙈🙈

O an kuduruksa elektriklide de durmuyor hiçbir şey de durmuyor sadece sabırla o saatin geçmesini beklemek gerekiyor

Sitedeki reklamlar için indirdim reklamları engelliyor bu sıra yazılanları okuyamaz olmuştum çok fazla reklam var

Bizdede aynı durum oldu. İlk zamanlar hergün daha sonra 3 günde bir kaka yapıyordu dün 6. Günde yaptı. Kabız da değil anne sütünü daha çok alıyor artık sadece akşamları isterse mama veriyorum o kadar sıvı kakası. Doktora sordum 10 güne kadar normal Hemde bebek kilo alıyor bu yüzden daha az sık yapıyor dedi saldım bende. Ama yapana kadar çocuk birkaç gün huzursuz oluyor

Ay aynıı ya resmen. İlk günden beri kendi doğurmuş gibi davranıyor bende pek fırsat vermiyordum sevmeye tamam ama bakımlarını ben yapmaya çalışıyordum bebeğin. Bazen altını değiştiriyordu. Banyo yaptırıyorduk baktım stres oluyor ağlatıyor çocuğu acele edicem diye. Söyledim çocuğun banyoyu sevmesini istiyorsun ağlatıyorsun sakin ol biraz dedim . Haliyle zoruna gitti. Eşimle yaptırıyorum banyosunu. Ramazan diye de neredeyse hergün onlara gidiyoruz. Bir iki gün gitmeyelim çocukla konuşuyormuş güya laf sokuyor sen istedin bunlar seni getirmedi mi diye 😂😂 bi gün yemek yapıyordu istedi çocuğu gazını çıkarıp vereyim dedim elimden çekti resmen zorla aldı şok oldum. Ondan sonra da asla pas vermiyorum. Altını değiştircem bez alıp geliyorum bi bakmışım altını açmış konuşuyor aman bunlar sana bez almaya mı korkuyor bezin dolmuş bilmem ne. En sonunda eşim diğer odadan duydu geldi valla sabrım taşıyor
Bunların hepsi aynı model geline hep bir laf sokma peşindeler

Benimki de emiyor sonra mama yiyor arkasına çıkarmaya başladı artık acaba benim süt mü arttı kj malt icenler günde kaç kere iciyorsunuz

Benim ki de geçen huysuzdu eşim söylemiş huysuz diye bize geldi kapıdan girerken diyor ki sen babaanneyi özlediğin için huysuzsun dimi diyor 😂 alt değiştirme için de kucağa alma içinde resmen kadın benle mücadele ediyor vallahi gına geldi.

Kızlar gece ışık kapalı mı uyuyosunuz? Ben şifonyerin aynasındaki ledi açık bırakıyodum ama dün etrafa bakmaktan uyumadı. Karanlıkta da çok tedirgin oluyorum onunla uyusam da ışık olsa daha iyi hissediyorum. Siz ne yapıyorsunuz gece
Kırmızı gece lambası takılı bizim lambaderde yatak odasında.Bebekler kırmızı ışıkta daha rahat uyuyorlarmış diye birkaç yerde görmüştüm öyle bizde kırmızı lambader var

X