2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Buradaki dr da kendiliğinden geçebilir çok az dedi bi de kendisi aparat takmıyormuş o yüzden takan birini mi bulsak diyorum estetik için uğraşmaktansa 3 haftada kolayca düzeltiliyormuş

Hahaha benim oğlanda bir kaç gündür sesini keşfediyor sanırım, değişik sesler çıkarıyor, canım kızların konuşma yetkileri erkeklere göre daha önde bence seninkide sesini keşfediyor olabilir dırdırımız bebeklikten başlıyor

Kızlar çeneli oluyor bence yabenim kızım da neredeyse ilk haftadan bu yana çok sesli sürekli mırıldanıyor, emerken bile uyurken de sesli, rüyada konuşuyor.Oğlum hiç böyle değildi

İlk defa fışkırtarak kustu oğlum korkudan o ağladı ben ağladım geceleri artık nasıl uyurum bilmiyorum

Ayy ben de Bi ürküyorum o durumdan büyük kızımla doğduğu günden beri sürekli konuştuk gözleri açıkken başta bakıp dinlerdi 2 aya yakınken dediğin gibi sesler çıkarmaya başladı bir yaşında 2 kelimeli cümlelere geçmişti herkes çok şaşırıyordu iletişim kurmak çocuğu çok geliştiriyor Bi de ekran vs hiç görmemişti biz onunla konuşunca hemen karşılık veriyordu aslında hepsinin içinde var ama bizim ilgimize göre de zamanı değişiyor

Kızlar birkaç arkadaş yazdı, bebekleri sardık gazı daha kolay çıktı diye, ben bilmeden faydalı bişey yapmışım. Benim bebe hastaneden beri bir müsline sonra takımların battaniyesine sarılı, yatarkende peluş battaniye örtüyoruz bunların üstüne hiç bebeyi sadece kıyafetiyle tutmadık öyle uzun süre... Gazını zorlansa da bizi çok yormadan çıkarıyor çok şükür... Denemekte fayda var...
Birde doğduğundan beri ben rezene ısırgan anason demleyip içiyorum hem sütüm için hem gaz için onunda etkisi muhakkak vardır.
A Afratafrac glowb Perlitik sizlere de bilgi olsun canlar

Valla ben çok takılmıyorum çünkü bazen 100 veriyorum daha istiyor 3 4 saat uyumayınca ne istediğini de bilmiyor üzerine 30 daha içiyor sonra uzun süre içmiyor bakıyorum 8 9 saat boyunca toplam 50 içtiği oluyor başka içiremiyorum istediği zaman vermek daha iyi diye düşünüyorum. Hep 3 saate 90 ver olmuyor ki çocuk bunlar robot değil maalesef aşırı kilo artışı olmadıkça böyle devam edeceğim

Kızlar bizim bebişko sanırım uyku düzeni kurmaya çalışıyor tabi kurarken biraz bozulma yaşıyoruz da oturacak inanıyorum:) gece bir kere 4 4 buçuk saatlik uykuya geçti birkaç gündür ama o uykudan sonra da 2 saat falan gözü açık uyumuyor onu da çözersek mükemmel olacak sizde değişimler var mı

Ay Bi de tam uyuyor eşim horluyor sıçrayarak uyanıyor gece sağolsun eşim benden önce kalkıp kucaklıyor hemen öyle olmasa ayrı yatacağım bebiş rahat uyusun diye de sesimi çıkaramıyorum

Göğüs yaralarınız nasıl geçti mi benimde var hala doğru kavrama olmazsa geçmiyormuş. Benim kızım ağzını küçücük açıyor o yüzden düzgün kavratamıyorum acıda geçmiyor
Eh işte bi tık daha iyi diyelim. Aynı sorun bende de var benimki de azıcık açıyor. Birini biraz iyileştirdim doktorun verdiği kremin daha uzun kalması için bi memeyi daha az verdim kalanını pompayla boşalttım. Çocuk çektikçe yara iyileşmiyordu çünkü. 2 gün böyle dene belki iyi olur. Bir de iltihap kapmış olabilir antibiyotik kullanman gerekiyordur belki ben kullandım o da fayda etti.

Benimki de özellikle emzirirken değişik sesler çıkarıyor

İşimiz var bu yeni nesil bebelerle

Bende öyle doğduğu günden beri konuşuyorum. İlk günden beri kafasını kaldırıp dinliyor beni ve bu ses çıkarma durumu da ilk olarak 2 haftalıkken başladı Konuştukça gülümsüyor birde yanağında gamzesi var İletişim kesinlikle çok önemli

Oyyy yerim bebisini de seni de canim benim bilgi için teşekkür ederim ekran görüntüsü aldım

Sizinde bebegin gozlerinde varmı sarılık benimkinde var goz diplerinde peki bedeninde varmı? Bizimkisi zaten sarı bebek sarılıgıda olunca rengini ayırt edemiyorum
Gözlerinde var evet bana kalırsa vücudunda da var ama doktor yok dedi en son gözden geçermiş canım dert edeceğin en son şey bu fizyolojik sarılık olsun canını sıkma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…