2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bitene kadar yapıyorum, çocuk emdikten sonra kalanını sağıyorum ki bir sonrakine üretim artsın diye, genelde 10 dk içi boşalıyor artık akmayınca tetiklemek için 2-3 dk daha tutuyorum sonra bırakıyorum
Ne kadar çıkıyor peki, bebeğiniz kaç günlük? Düzenli sağabiliyor musunuz fayda gördünüz mü? Anne sütü mü alıyor sadece

Eee sonuç noldu?

Ay çok teşekkürler ♥️

Bizim 50, evde şu an temizlik var. elektrik süpürgesi kapandığı anda ana kucağından emziğini battaniyeyi fırlatıp bağırmaya başladı ajsjajs
İnşallah 51. Günde gelir bu 20 dk oyalanma. Oyun halısını koyarken görsen emzirme yastığı ile destekliyoruz elli müzik açıyoruz falan bebe bizden bunalıyor basıyor çığlığı ahahahaha
Bizimki çizgi filme bakıyor ablası izlerken, tablete bakıyor oyun oynarken (kafa hakimiyetini böyle öğrendi resmen), ama abla kitap okurken yine çığlık kıyamet. Faydalı şeylere asla odaklanma yok, nerde itlik serserilik oradayız.
Korktum elim gitmedi 🤣 cesaretimi toplayıp yapacağım 🤣

Ne kadar çıkıyor peki, bebeğiniz kaç günlük? Düzenli sağabiliyor musunuz fayda gördünüz mü? Anne sütü mü alıyor sadece
Sadece anne sütü alıyor, aslında hiç sağım yapmıyordum ama geceleri sık uyandığı için akşama sütümün azaldığını fark ettim, 3 gündür emdiği memeyi günde bir kez boşaltıyorum, ve faydasını gördüm emdikten sonra 30-40 cc çıkıyor ama az mı çok mu bilmiyorum

Cok geçmiş olsun.
Bizde de esim hasta bende de bugün kırgınlık var. Bebeğe geçer diye ödüm kopuyor. Sürekli miz miz hasta olduğunu nasıl anlarım. 😞

Ben hasta olunca emzirdiğim için mi bilmiyorum geçmedi bebeğe. Ama abla hasta olunca hop oldu o da.
Hırıl hırıl nefesi, serum fizyolojik sıkmadan burnunu çekiyorum doluyor o aspiratör, öksürüyor bide ikide bir hapşırıyor.

Sadece anne sütü alıyor, aslında hiç sağım yapmıyordum ama geceleri sık uyandığı için akşama sütümün azaldığını fark ettim, 3 gündür emdiği memeyi günde bir kez boşaltıyorum, ve faydasını gördüm emdikten sonra 30-40 cc çıkıyor ama az mı çok mu bilmiyorum
Kilo alımı nasıl? Bence emdiği tek göğüs için çok iyi ben hiç sağım yapmaya fırsat bulamıyorum sadece bir kez yapabildim 20 günlükken, iki meme 40cc çıktı emme sonrası, tek memeyi daha uzun emmişti ondan çok az çıktı..

Kilo alımı nasıl? Bence emdiği tek göğüs için çok iyi ben hiç sağım yapmaya fırsat bulamıyorum sadece bir kez yapabildim 20 günlükken, iki meme 40cc çıktı emme sonrası, tek memeyi daha uzun emmişti ondan çok az çıktı..
Doktor kilo alımına iyi dedi, her açtığım bezde dolu biraz isal gibi ama bilmiyorum. 3315 doğdu 20 günlük 3700 civarında

Bebeği kucakta rahat uyuyanlar koyunca uyananlar iki gündür uyuyunca emzirme yastığının ortasına koyuyorum uçları birleştirip kedi yatağı gibi orda uzun süre uyuyor deneyin isterseniz
Evet bizde emzirme yastığında dun 2saat uyuduk, şok 🤣🤣😬
Yatağına koymayı deniycem canım sagol

ilk sağım yaptığım gün 20 cc civarı çıkmıştı emdiği göğüs, sonrasında içtiğim suyu artırdım 2 lt civarı içiyorum ve uyuduğum zaman göğüslerim daha sert ve damla damla akmaya başladı yani bana sağım su ve uyku iyi geldi. İştahım çok kapalı ruhsal olarak da çok daralıyorum aslında ruhen iyi değilim stres sıkıntı azaltmasın diye çabalıyorum

ilk sağım yaptığım gün 20 cc civarı çıkmıştı emdiği göğüs, sonrasında içtiğim suyu artırdım 2 lt civarı içiyorum ve uyuduğum zaman göğüslerim daha sert ve damla damla akmaya başladı yani bana sağım su ve uyku iyi geldi. İştahım çok kapalı ruhsal olarak da çok daralıyorum aslında ruhen iyi değilim stres sıkıntı azaltmasın diye çabalıyorum
Bana da en iyi gelen şey uyku gerçekten..fazla uyuyamıyorum eğer biraz uyuyabilirsem hemen dolu dolu oluyorlar çok seviniyorum..Bir sürü takviye kullanıyorum ben bir de..Kilo veremiyorum hala fazla kilolarım var göbeğim var ama çok umrumda değil şu an onlar

Bugün küçük kızım 50 günlük oldu benim.
Ablasının kurbanı da oldu :KK70:
Hoşgeldin okul hastalığı, ikisi de öksürüyor ikisinin de burnu tıkalı, koyu koyu sümük akıtıyorlar. Ateş ihtimaline karşı ilaçları hazırladım uykusuz bekliyorum:KK70:
Geçmiş olsun benimde eşim hastaydı izole oldu 5 gün daha yeni kucağına almaya başladı o da maskeyle😔

Kolik demişti doktorunuz değil mi ilaç verdi mi peki? Ne dedi

geçmiş olsun ☹️ öyle deme kısa sürede geçer gider normale dönersiniz inşallah 🙏🏻

Benim de büyük delirdi 3 buçukta kalktı anne gelsin diye ağlamaya başladı hiç huyu değildir kesintisiz uyuyan çocuk delirdi doğumdan sonra ☹️ huyu çok değişti.ben ilgilenemedikçe yanına babasını gönderiyorum iyice çileden çıkıyor ama yapacak birşey yok ☹️ çok üzülüyorum
Hepimiz aynı yollardan geçiyoruz benimki de aynı 6 yaşında ama çok kıskanıyor kuzumun huyu suyu değişti kardeş doğmadan başlamıştı gerçi ama inşallah hepimiz alişacagiz bu sürece

-Arwen- -Arwen- olinaoz olinaoz S Selin1548 A Afra00 kızlar Ankara’da çocuk doktoru öneriniz var mı
Bizde tam bulamadık canım ama Medicana da Mehmet Boyraz i arkadaşım önerdi
Ümitköy tarafında özel klinik Vedat köse var alanında çok iyi giden arkadaşlarım çok memnun
Maidan da özel klinik sahika baysun önerdi arkadaşım
Biz bugün Medicana da Şule şimşek giittik güzel ilgilendi kuzum bildiklerim bunlar

21 günlüğüz, bir kere emdikten sonraki sağımda yaklaşık 30-40 cc çıkıyor sizce süt yeterli mi, ne kadar emdiğini hiç tahmin edemiyorum ama 5-10 dk arası kuvvetli çekiyor
Valla inanın bi bilsem ben de şu sıra buna odaklandım süt artırmaya çalışıyorum ben de o yüzden soruyorum ben de hiç anlamıyorum yetip yetmediğini çoğunlukta emdikten sonra ağlamıyor ama yine de anlamıyorum içim rahat etmiyor

Kızlar bisey sorucam size arkadaş var 31 haftalik gebe fakat ultrason da 35 haftalik çıkıyormuş bebek kizada seker var sende demiş doktor teste bisi çıkmamış bu arkadaş 40 haftasinin oldurmayi yine de bekler mi yoksa bebegin ileri olmasinimi baz alıp dogum olur iri bebek demişler

X