2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
2 gün benimki de öyleydi sürekli meme emme gaz tekrar meme tabi tüm bunlar olurken ağlama sinirlenme memeyi çekiştirme vardı. Bugün daha sakin büyüyorlar yeni güncelleme geliyor diye düşünüyorum mesela benimki emerken geğirmeye başladı falan. Önceden tıkanırdı her zaman olmada da artık boğazını temizler gibi sesler çıkarıp geğirip emmeye devam ediyor mesela. Umarım bunlar anlık değildir umduğum gibi büyüyordur🥹
Yaaa inşallah geçici bir şeydir bende bugün hiç odadan çıkarmadım önceden kendimle salona götürüyordum acaba çocuk orda mı huzursuz oluyor diye yatak odasında duruyor sanırım orda yatmak hoşuna gidiyor ve kendi yatağında değil bizim yatakta yatmayı seviyor 🫠🫠🫠

Ben doğdudunda 2 paket sarı kullandım ondan sonra da 1 numara mavi molfix kullanıyorum bir kere çok az çiş sızmıştı. 2 seferde tata çıkmıştı 🙃

Yaaa inşallah geçici bir şeydir bende bugün hiç odadan çıkarmadım önceden kendimle salona götürüyordum acaba çocuk orda mı huzursuz oluyor diye yatak odasında duruyor sanırım orda yatmak hoşuna gidiyor ve kendi yatağında değil bizim yatakta yatmayı seviyor 🫠🫠🫠
Bak sen minnoşa rahatına düşkün demekki annesi 🥰 benim tek başaramadığım gündüz yarım saate yakın dik tutup yatırdığımda hemen gözlerini açıyor ne yapsam başaramadım. Sonra da zaten kusası geliyor dalamıyor şu kusma olayı çok kötü inşallah uzun sürmez 🥲

kızlar mesajlarda geriden geliyorum ne kadar mama vereceğiz konuşulmuş bir eğitimden şöyle bir not almışım işinize yarayabilir. Tabi 0 anne sütü hesabı bu. Anne sütü ile birlikte aşağı yukarı bu kadar besleniyor bebeğim.
İlk 3 ay kilo başına 200cc/öğün sayısı
3.aydan sonra 150cc/öğün sayısı

Birde geç oldu canım kusura bakma A Alliswell23 bebeğim şuan 5kg 2 numara bezden çok memnunum 1 çok sızdırıyordu. Öyle çok geçti açmam altını sık sık açarım
Nasıl yani anlamadım. Beslenme işini :)

kızlar mesajlarda geriden geliyorum ne kadar mama vereceğiz konuşulmuş bir eğitimden şöyle bir not almışım işinize yarayabilir. Tabi 0 anne sütü hesabı bu. Anne sütü ile birlikte aşağı yukarı bu kadar besleniyor bebeğim.

Birde geç oldu canım kusura bakma A Alliswell23 bebeğim şuan 5kg 2 numara bezden çok memnunum 1 çok sızdırıyordu. Öyle çok geçti açmam altını sık sık açarım

Bu hesaba göre eksik veriyorum ben ya.

4850 Gr, düz 5 kilodan hesaplarsam günde 1 lt mama içmeli.

3 saatte 1 yese 8 kez yapar. (Ki 6-7 kez besleniyor)

1000/8 125 yapar.

90*6 falan veriyorum. Neredeyse yarı yarıya kalıyor. Anne sütü de alıyor ama mama daha çok bizim. Emzirme günde 4-5 kez keyfi gibi.

Kilo alımı iyi, kusup durmasa verirdim ama 120.

Bizim bugün 21. Günümüz sezaryen sonrası tekrar kanamam oldu halbuki ilk 1 haftada kanamam geçmişti çok yoğun değil tüm gün anca bi ped kadar oluyodur koyu kahverengi bi kanama bu şekilde sonradan tekrsr kanama yaşayan olmuş muydu

Bugün bir türlü uyutamadım bu minnoşu ya yarım saat uyuyor uyanıyor uyuyor uyanıyor delirtti vallahi tüm gün belki 2 saat uyumuştur

1000/8 125 yapar.

90*6 falan veriyorum. Neredeyse yarı yarıya kalıyor. Anne sütü de alıyor ama mama daha çok bizim. Emzirme günde 4-5 kez keyfi gibi.

Bizim de almamız gereken kalori hesabı var ama ne kadar uyuyoruz her bebişin iştahı farklı 🥰

Bizim bugün 21. Günümüz sezaryen sonrası tekrar kanamam oldu halbuki ilk 1 haftada kanamam geçmişti çok yoğun değil tüm gün anca bi ped kadar oluyodur koyu kahverengi bi kanama bu şekilde sonradan tekrsr kanama yaşayan olmuş muydu
Şimdi bunu sormaya gelmiştim sezeryan sonrası 6.gün kanamam kesilmişti 3gün sonra bir daha başladı sonra yine kesildi şimdi yine başladı benimde 16gün oldu böyle ara ara gelip gidecek sanırım. Ama benim rengi kahveye dönmedi

Bizim de almamız gereken kalori hesabı var ama ne kadar uyuyoruz her bebişin iştahı farklı 🥰

Evet kesinlikle öyle.
Zaten belki de hesabı yanlış yaptım bilmiyorum.

Şimdi bunu sormaya gelmiştim sezeryan sonrası 6.gün kanamam kesilmişti 3gün sonra bir daha başladı sonra yine kesildi şimdi yine başladı benimde 16gün oldu böyle ara ara gelip gidecek sanırım. Ama benim rengi kahveye dönmedi

37. Gün tamamen bitti hiç kahveye dönmedi.
15 günden sonra sadece emzirirken geldi kan düğmeye basılmış gibi. Emzirme bitince pedi çıkartıp atıyordum damla bile olmuyordu öyle garip.

Evet kesinlikle öyle.
Zaten belki de hesabı yanlış yaptım bilmiyorum.

37. Gün tamamen bitti hiç kahveye dönmedi.
15 günden sonra sadece emzirirken geldi kan düğmeye basılmış gibi. Emzirme bitince pedi çıkartıp atıyordum damla bile olmuyordu öyle garip.
Bu da ilginçmiş ben de adet mi oldum diye düşündüm ama bu kadar erken olmaz herhalde

Hangi bezin 2 numarası?

Kızlar bizim oğlan çişini yapınca hep dışarı çıkıyor. Bez mi küçük, bizimki mi çok çiş yapıyor kalitesiz mi anlamadım? Sizce ??? Molfix kullanıyoruz, 15 günlüğüz 1 no. 4 kilonun biraz üstündeyiz
Küçük geliyor olabilir bizde molfix 1 kullanıyoruz mavi paket 38. Günlüğüz bu son iki haftadır sızma yapıyor oda çok yapınca kaka taşmadı daha değişmeyi düşünyrum ama hangi marka alsam bilemedm

Kızlar molfix mavi 1 kullanıyorum ama bu aralar sızma yapıyor hangi markaya geçeceğime karar veremedim

1000/8 125 yapar.

İşte anne sütü girince tamamlanıyor hesap ve doyuyor olabilir aslında bunu anlatmak istemiştim. Benim hesapta aynı 90+anne sütü yeterli oluyor ama akşamları mama 120 olabiliyor. Doktora sordum akşam sütün azalması normal dedi

Kızım artık 2 saatte bir emmek istemiyor normal mi? Sizlerin nasıl? 21 günlük bugün. Emme aralıkları açıldı acaba o yüzden mi süt azaldı gibi hissediyorum ?

Nasıl yani anlamadım. Beslenme işini :)
H HaslanmisPattis çok güzel özetlemiş canım
Tabii bebekten bebeğe fark eder diye düşünüyorum. Bu hesap kitap işlerine rağmen umursamıyorum bebeğim ne kadarla doyarsa onu veriyorum bazen 60 yeterli oluyor bazen 120. Hamilelikte bir hemşirenin eğitiminden not almışım gaz masajını atmıştı arkadaşlar o hemşirenin buraya. Aşağı yukarı bir ölçü olsun çok oluyor diye düşünmeyin diye attım

1000/8 125 yapar.

Bebegim 1 aylık oldu yetememe duygusu var sanki biseyleri dogru yapmiyormusum gibi hissediyorum. Bu duygular yalnizken yokluyor genelde aksamustü gibi. Sizde de var mi 😪

Bendeki tek his kendine yetememe.
Hamile kaldığım kilonun 4 kg altındayım şu an, evet çok güzel bir şey çok mutluyum keşke 10 daha gitse ama gerçekten açlıktan verdim. Asla güzel ve kaliteli beslenmiyorum. Şımarıklık belki ama ekmek arası falan da sevmem gerçekten aç duruyorum. Açım ya. Bebe tok en azından.

X