2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Değerini bilemedik kafamı taşlara vuruyorum

Bende bugün koydum içine ama boynu çok büküldü nefesine ve yemek borusuna darlık olur diye kaldırdım tekrar 40 ından sonra kullanmayı düşünüyorum
Ben sallanan ana kucağının içine bi müslin örtüyü 4e katlayıp koyuyorum o şekilde koyuyorum bebeği. Pusetteki yenidoğan pedi gibi düşünün :) onunla bi 10 dk duruyor şimdilik

Az emdiğini nereden çıkardın sütüm çok fazla diyorsun 10-15 dk zor emiyor diyorsun daha ne kadar emsin el kadar bebe annesi gayet iyi bence

Merhaba güzel anneler size bir şey danışmak istiyorum. Bebeğim bugün 18 günlük oldu meme uçlarım çok büyük kahverengi kısmın tamamını alamıyor bu yüzden hem yara hem mastit oldum diğer meme de tam tersi yumusakliktan alamıyor tavsiyesi olan var mı ne yapmalı

Bebegin kac günlük? Ben de sadece anne sütü veriyor ve memede uyuyakalmasına çok takıyordum. Hastanedeki hemşireler her beslemede 20 dk saga 20 dk da sola tut demislerdi oturup agliyordum 5 -10 dk zor emiyor diye. Bugun 20.gün gecen haftayla bariz fark var artik daha uzun emiyor. Her bebenin gelisimi farklı. Lütfen canını sıkma 10-15 gayet yeterli geldi bana.

Az emdiğini nereden çıkardın sütüm çok fazla diyorsun 10-15 dk zor emiyor diyorsun daha ne kadar emsin el kadar bebe annesi gayet iyi bence
sağlık ocağındaki ebe 1,5 saate bir 15 dk bi göğüs 15 dk diğer göğsü emsin dedi, kendi doktoru da 2 saati geçirmeyin dedi, sütüm çok ama bazen 3-4 saat almadığı oluyor ve ebenin dediği gibi 30 dk sürmüyor o yüzden endişelendim, bir de bazen zor uyandırıyoruz uyuşukluk oluyor, sarılığı da 10 olunca hasta mı değil mi emmes normal mi değil mi ona endişelendim, acemilik işte bilemiyorum ki

1 haftalık şu an, aynen size söylenenin benzeri söylendi ama bende yakalayamıyorum o ritmi diye kaygı ettim ama demek ki normalmiş

Ben bir kaç gün önce oldum. Beyaz hacı Şakir sabunla iyice ovdum sıcak duşta. Bi parol içtim. Sonra sağma yaptım, yavaş yavaş bebeği emzirdim. Doktora gittim tabii dün, yoğun enfeksiyon varmış sol göğüste. Antibiyotik verdi. Emzirdikçe düzeldi

Normal doğum yapan arkadaşlar genital bölgenizi nasıl alıyorsunuz ya ağda şu an olmaz gibi jiletle alsam olur mu ne yapsam bilemedim

Normal doğum yapan arkadaşlar genital bölgenizi nasıl alıyorsunuz ya ağda şu an olmaz gibi jiletle alsam olur mu ne yapsam bilemedim
Normalde epilasyon kullanıyorum 5.gün bebeği götürdüğümde doğum doktorum bana da uğra bi doğum sonrası muayene yapalım dedi jilet kullandım mecburen. Şuan bende ne yapacağımı bilemiyorum. Dikişten ötürü korkuyorum bi çare bulursan bana söyle canım

Hergün bir huy çıkıyor ya şimdi de mememde ağlayarak almıyor hırslanıyor aşırı ve mememi tutmuyor silikon uçla alıyordu 3 seferdir bugün red ediyor ya neden oldu anlamıyorum

Hergün bir huy çıkıyor ya şimdi de mememde ağlayarak almıyor hırslanıyor aşırı ve mememi tutmuyor silikon uçla alıyordu 3 seferdir bugün red ediyor ya neden oldu anlamıyorum
Canım memede hırslanıp ağlamayı memeyi bi tutup bi bırakmayı üst gazı olduğunda yapıyor bebişler genellikle

O kadar yoğun geçiyor ki günlerim kızlar sırayla hasta olmaya devam ediyorlar tam birini atlatıyoruz başka bir hastalık çıkıyor bol kusmalı 2 hafta geçirdik şükür ondan korudum bebişi. Bu seferde nezle oldu kızım ama bundan kaçamadık bebeğe bulaştı çok dikkat etmeme rağmen. Minicik burnu hışır hışır sürekli. Yarın annem dönüyor evine 3 bebeli çılgın günler beni bekliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…