2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ay evet rahatlamak istiyor memede. Gazını memede çıkarmak istiyor, kakadını da memede yapmak istiyor kıyamam
Kakasını her yere yapmasından iyidir 😂 birkaç kez altını değiştirirken çişini yaptı. Dün gece de altını değiştirirken kaka yaptı güldük ettik derken bir kere daha yaptı ama küçücük bebekten bu kadar tazyik beklemiyordum. Bebek bakım örtüsüne rağmen pijamalarım çarşaf her yer 💩 oldu 😂

Kakasını her yere yapmasından iyidir 😂 birkaç kez altını değiştirirken çişini yaptı. Dün gece de altını değiştirirken kaka yaptı güldük ettik derken bir kere daha yaptı ama küçücük bebekten bu kadar tazyik beklemiyordum. Bebek bakım örtüsüne rağmen pijamalarım çarşaf her yer 💩 oldu 😂
En korktuklarımdan dün 3 kez falan yaptı onu. birinde yatak yorgan battı. Artık direkt elimi kapatıyorum erken farkettiğimde. elim, bebek, kıyafetleri ve alt açmayla kurtarıyoruz şükrediyorum 😅

13. G0nşük oldul bugün. 2 saat uyuyabildim ve büyümüş grldi gözüme.
Çiçek misali banyo yaptikca su ile daha çok büyüyüp serpiliyolar. Tabi büyüsün diye de bambu gibi suyun içinde olmasın ama 😅😅 yikandikca büyümesi yüzü gözü açılmasını fark edersiniz yakın zaman içinde 🥳

Emziriyorum kucağa alıyorum uyuyor gibi oluyor yatağına yatırıyorum çığlık çığlığa. Al sakinleştir altını değiştir emzir emmesin mama ver kucakta uyusun yatağa yatır uyansın tekrar aynı döngü. Allahtan annem(kv) yetişti imdadıma da biraz uyuduk. O kadar mama içti ki dün korktum artık mama vermeye
Geçeeer. Bunlarda geçer. üzme tatlı canını bunlarda geçer.
Neleeeeer. Neler gördük biz, neler çektik biz, üzme tatlı canını bunlarda geçer 🎶🎶 🥳🥳

Bi şarkı ile teselli vermek istedim 🤩

D vitaminini sabah vermek daha güzel oluyor emilim ve uyku açısından. Bir de bizi arıyor bebeklerimiz. Ten tene temas emmese bile memede kalmak istiyorlar bu dönemde. Ağlamıyor aç değil yatağa yatırıyorum boncuk boncuk bakıyor sonra basıyor çığlığı kucağa alınca sus pus 😅
Ten tene temas için de korkuyorum üşütür müyüm diye soğuk olunca hemen hapşırıyor bebişim aynı benim gibi 🥹😅
Ten tene temasta bebeğin çıplak olmasına gerek yok. Siz çıplak olun bebek normal kayafetleri ile olsun. Üstüne de bi battaniye atın. Birbirinizi isitirsiniz. Ben ilk doğum anından beri öyle yapiyorum. Hemşireler anne çıplak olsun yeter dedi.

Bu beni üzdü 😅 neyse artık napalım 🥲
Ben sezeryan oldum. Esim doğuma girmişti. Bebek hazırlanana kadar yanımda oldu. Bebeğin işlemleri bitince babayı da dışarı aldılar. Eşimle birlikte odaya çıkıp birlikte beni beklediler. Hatta o arada ilk mamasını da içmiş ben geldiğimde misler gibi uyuyodu. 🙈🙈 (erken doğum olduğu için bende hemen süt inmeyeceginden ve bebeğin emmeye zorlayinca kilo kaybetme ihtimalinden hemen mama başlandı. Herkeste böyle direk mama verilmesi olmaz.?)

😅😅
Size ve okuyanlara tavsiym. Alt açarken kaka yapmaya basladiysa ıslak mendille yaptıkça popo deliğini silin. Sildikce popo uyarı alıyor ve ardı ardına yapmaya devam ediyor. Tamamen boşaltım olup rahatlayana kadar devam edin. Altındaki bez doluyo bazen onu alıp alt açma örtüsüne yapmasına izin veriyorum.( kaka durumları için örtüyü 2 ye 3 e kesiyorum pislenince o küçük parçayı atiyorum). Kaka bitince temiz bezi kapatıp beslenmesine geçiyorum. Minnacık şeyden o denli çok kaka çıkması çok şaşırtıcı ama oluyo yani dgahsgagag

Çiçek misali banyo yaptikca su ile daha çok büyüyüp serpiliyolar. Tabi büyüsün diye de bambu gibi suyun içinde olmasın ama 😅😅 yikandikca büyümesi yüzü gözü açılmasını fark edersiniz yakın zaman içinde 🥳
Banyosu ne kadar sürüyor nasıl yaptırıyorsunuz

😅😅
Size ve okuyanlara tavsiym. Alt açarken kaka yapmaya basladiysa ıslak mendille yaptıkça popo deliğini silin. Sildikce popo uyarı alıyor ve ardı ardına yapmaya devam ediyor. Tamamen boşaltım olup rahatlayana kadar devam edin. Altındaki bez doluyo bazen onu alıp alt açma örtüsüne yapmasına izin veriyorum.( kaka durumları için örtüyü 2 ye 3 e kesiyorum pislenince o küçük parçayı atiyorum). Kaka bitince temiz bezi kapatıp beslenmesine geçiyorum. Minnacık şeyden o denli çok kaka çıkması çok şaşırtıcı ama oluyo yani dgahsgagag
Kaka makineleri 😂 yavaş gelirse bir dahakine öyle yapayım en iyisi. Aslında kaka yaptıkça yıkamak istiyorum en azından popişini hemen lavaboda ama korkuyorum daha :)

Daha çok ufak olduğu için çok uzun süre yıkanıyorum. Haftada 2 yaptırmaya çalışıyorum. Yıkarken de kuvetin icine bi örtü atıp içine su döküyorum 1 2 masrapa kadar. Sol elimle baş ve boynuna destek verip kuvetin içine koyuyorum. Önce ön bedenini yıkıyorum ardından çevirip sırtını yıkıyorum. Yikamasi bitince ince tülbent gibi bi ortum var hemen sırtına atıyorum. Başının arkasını yıkamaya başlıyorum. Ardından yüzünü çevirip başından başlayıp tüm bedenine son su döküp son durulama yapıp havluya sarıyorum.

Kızlar selam ❤️Hamdolsun bebeğimi kucağıma aldım.Ameliyat biraz zor geçti maalesef bebek doğduktan sonra beni uyutmak durumunda kaldılar.O kısımlardan bahsetmeyeceğim.38+1 3470 kilo 50 cm doğdu oğluşum 🥰🥰 Durumumuz iyi çok şükür 🤲🏻❤️ Rabbim isteyen herkese nasip etsin.Eve geçince biraz toparlanınca yine aranızdayım inşallah 😍😍
Maşallah canim gözünüz aydın Allah analı babalı eylesin

Kaka makineleri 😂 yavaş gelirse bir dahakine öyle yapayım en iyisi. Aslında kaka yaptıkça yıkamak istiyorum en azından popişini hemen lavaboda ama korkuyorum daha :)
Bence girmeyin o ise. Çok çabuk soğuk alabilirler. Hani sırtı bacağı her yeri batar o zaman olur qma her kaka da suya sokmayin.

Hee bu arada işin pratik kısmından da bilgi vereyim. Banyo suyunu mutlaka kaynatarak kullanın. Ben ariticidan alıp tencerede kaynatiyorum. Sular çok kireçli aritici kıreci de alıyor bizim. Sonra onceden kaynamış soğumuş sularim var onunla ilistirma yapıyorum. Su sıcaklığı için derece varsa 36 37 derecede olması ideal. Eger derece yoksa dirseğini suyun içine sokarak ayarlama yapın. Su dirseği yakmamali yumuşak bi iliklik olmalı. Dirseği suya sokun bi 5 sn kadar dursun. Zaten anne içgüdüsü ile bu Su bebeği yakar yada soğuk oldu üşütür diye anlıyorsunuz. Tavsiyem kombiden direk akan suya sokmayın. Bi ömür kaynamış Su ile yikanmayacak bebekler ama ilk 1 yıl en azından tüm aşıları yapılana kadar bagisiklik guclenene kadar yani sudaki mikroplarin kırılması gerekli. Yaşından sonra direk banyoda yaptırılır. Arada ateş yada kaka durumlarında tabii ki akan suya tutarız ama bunu çok sık yapmamakta bebeğin yararın da fayda var. Ülkemizin hiç bir yerinde çeşmeden akan su temiz değil bunu asla unutmayın ve bebekler mikroplara çok çok açık durumda.

Bu uygulama her hastanede farklı oluyormuş benim doğum yaptığım hastanede ben odaya geldikten sonra bebeği getirdiler, ben gelene kadar bebek odasındaydı.
Ay evet her yerde farklı. Benim doğum yapacağım hastanede bebişi odaya götürüyolar anne bi 40 dk sonra falan gidiyo. Bebek odada kim varsa onlarla birlikte kalıyo. Ben de eşimi uyardım. Sezaryen olursa benden önce kimse çocuğu kucağına almayacak ilk ben alcam diye 😂

Kendimi gerçekten kötü hissettim. Vajinal istiyordum sezaryen oldu. Doğduktan sonra ilk 1 saat altın saat, ten tene temas ve eşimle beraber bebişimle sarılıp bağ kurarız diyordum bebişimi birkaç saatliğine yoğun bakıma aldılar. Sütüm gelir diye hiç biberon vs almamıştım. Süt pompasından çıkanlar vardı sadece. Kristal döküyor, ağlarken katılıyor artık kvm emzik verelim yazık dedi insan kıyamıyor. Emzik de verdim. Yanlış biliyorum ama ne yapayım 💁🏼‍♀️ önemli olan bebeğimin sağlığı huzuru

Bazen aşırı alıngan olabiliyoruz. Benimki aç kalınca çok çirkef oluyor 😅 küçücük şeyden çıkan sesi görmeniz lazım 😅
Evett çıldırıyor resmen 🤣

X