2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
2-3 saat normal herhalde şu dönem..Kaç ml içiyor ilk günler kaç içti..bana enjektör ya da kaşık biberonla ver dediler
Sarılık başlangıcı olduğu için icebildiği kadar ver dedi bu gece 2 buçuk gibi meme verdim üstüne 1 saat içinde 60ml mama içti uyuttum
Sabah 9 da sarılık testimiz var

Hem güldürdü hem düşündürdü 😀 bu insanların her şeyi bilme sevdası nedir ya ? Sana akıl verince yardım mı ediyor bir iş mi beceriyor. Lütfen takma 🙄
Açma telefonları hatta
Beslenme konusunda da ben cidden ilk doğumda bunu çok yaşadım mama vermek dünyanın sonu sandım
Ama hem zamanla düzene giriyor hem de cidden bunların önemi kalmıyor beslensin de diyorsun
Genel olarak ben kızımın ilk 1000 gün beslenmesine dikkat etmeye çalıştım.
Kendimi gerçekten kötü hissettim. Vajinal istiyordum sezaryen oldu. Doğduktan sonra ilk 1 saat altın saat, ten tene temas ve eşimle beraber bebişimle sarılıp bağ kurarız diyordum bebişimi birkaç saatliğine yoğun bakıma aldılar. Sütüm gelir diye hiç biberon vs almamıştım. Süt pompasından çıkanlar vardı sadece. Kristal döküyor, ağlarken katılıyor artık kvm emzik verelim yazık dedi insan kıyamıyor. Emzik de verdim. Yanlış biliyorum ama ne yapayım 💁🏼‍♀️ önemli olan bebeğimin sağlığı huzuru
Cok. Doğru gerçekten..
Benim Doktorum da aynısını dedi, bende mama veriyorum sütüm.az yani cocuk aç ağlıyor..
Maalesef herkes cok biliyor ya..
Bazen aşırı alıngan olabiliyoruz. Benimki aç kalınca çok çirkef oluyor 😅 küçücük şeyden çıkan sesi görmeniz lazım 😅

Kızlar selam ❤️Hamdolsun bebeğimi kucağıma aldım.Ameliyat biraz zor geçti maalesef bebek doğduktan sonra beni uyutmak durumunda kaldılar.O kısımlardan bahsetmeyeceğim.38+1 3470 kilo 50 cm doğdu oğluşum 🥰🥰 Durumumuz iyi çok şükür 🤲🏻❤️ Rabbim isteyen herkese nasip etsin.Eve geçince biraz toparlanınca yine aranızdayım inşallah 😍😍

Sıfır uykuyla sabah ettik. Çığlkk çığlığa hem de ilk kez böyle yapıyor
Emziriyorum kucağa alıyorum uyuyor gibi oluyor yatağına yatırıyorum çığlık çığlığa. Al sakinleştir altını değiştir emzir emmesin mama ver kucakta uyusun yatağa yatır uyansın tekrar aynı döngü. Allahtan annem(kv) yetişti imdadıma da biraz uyuduk. O kadar mama içti ki dün korktum artık mama vermeye

Kızlar selam ❤️Hamdolsun bebeğimi kucağıma aldım.Ameliyat biraz zor geçti maalesef bebek doğduktan sonra beni uyutmak durumunda kaldılar.O kısımlardan bahsetmeyeceğim.38+1 3470 kilo 50 cm doğdu oğluşum 🥰🥰 Durumumuz iyi çok şükür 🤲🏻❤️ Rabbim isteyen herkese nasip etsin.Eve geçince biraz toparlanınca yine aranızdayım inşallah 😍😍
Maşallah fındığa 🧿 Çok geçmiş olsun bebişe alışmada kolaylıklar dilerim siz de en kısa zamanda toplarsınız inşallah 🌸🎉

Emziriyorum kucağa alıyorum uyuyor gibi oluyor yatağına yatırıyorum çığlık çığlığa. Al sakinleştir altını değiştir emzir emmesin mama ver kucakta uyusun yatağa yatır uyansın tekrar aynı döngü. Allahtan annem(kv) yetişti imdadıma da biraz uyuduk. O kadar mama içti ki dün korktum artık mama vermeye
Hem de nasıl çığlkk kıpkırmızı oluyor. Ama benim hata d vitaminini unuttum son mamasına damlattım. D vitaminin gaz yaptığını farkettim pedia d kullanıyoruz

Kızlar mamayı biberonla mı veriyorsunuz kaşık biberonla mı .Bir de gece benim kv junodan aldığımız yatağı beğenmedi kemik gelişimini etkilermiş ne diyorsunuz bu duruma 🙈

Hem de nasıl çığlkk kıpkırmızı oluyor. Ama benim hata d vitaminini unuttum son mamasına damlattım. D vitaminin gaz yaptığını farkettim pedia d kullanıyoruz
D vitaminini sabah vermek daha güzel oluyor emilim ve uyku açısından. Bir de bizi arıyor bebeklerimiz. Ten tene temas emmese bile memede kalmak istiyorlar bu dönemde. Ağlamıyor aç değil yatağa yatırıyorum boncuk boncuk bakıyor sonra basıyor çığlığı kucağa alınca sus pus 😅
Ten tene temas için de korkuyorum üşütür müyüm diye soğuk olunca hemen hapşırıyor bebişim aynı benim gibi 🥹😅

Kızlar mamayı biberonla mı veriyorsunuz kaşık biberonla mı .Bir de gece benim kv junodan aldığımız yatağı beğenmedi kemik gelişimini etkilermiş ne diyorsunuz bu duruma 🙈
Biberon için çok erken 1 kere verdim ama çok mecbur kaldığım için. Kaşık biberon kullanıyordum babyjem marka süt kaşığı fiyatı da baya uygun. Sonra D Dr X doktor hanım enjektör kullanıyormuş, yenidoğan uzmanı da enjektör önerdi artık enjektör kullanmaya başladım. Bazen de emerken enjektörle mememe damlatıyorum süreyi uzatmak için.

D vitaminini sabah vermek daha güzel oluyor emilim ve uyku açısından. Bir de bizi arıyor bebeklerimiz. Ten tene temas emmese bile memede kalmak istiyorlar bu dönemde. Ağlamıyor aç değil yatağa yatırıyorum boncuk boncuk bakıyor sonra basıyor çığlığı kucağa alınca sus pus 😅
Ten tene temas için de korkuyorum üşütür müyüm diye soğuk olunca hemen hapşırıyor bebişim aynı benim gibi 🥹😅
Ay evet rahatlamak istiyor memede. Gazını memede çıkarmak istiyor, kakadını da memede yapmak istiyor kıyamam

X