2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ya bu saatlerde bebisi odasinda anne yanina yatırmak istiyorum🤢 salonda uyurken yerine koyunca gözler birden açılıyor ağlıyor.. Kosa kosaa geri salona geldik nunaya koydum suan onda uyuyo 🤐
Siz nasil yapıyorsunuz kizlar, uyku duzeni oluşturmaya çalışıyorum ama bakalim Becerebilirsem..

Ayyy dogum.kilolari ne alemde ben çok fenayım kg alıyorum iyice galiba anlamadım sisiyorum
Doğum öncesi kiloma geri döndüm. Emzirme dönemi kilo vermek kolay diyorlardı. İştahım baya açık ama kilo vermişim emzirdiğim için herhalde.

Ben de mama vermek zorunda kaldım hem sarılık var hem kristal döküyor yavrum, çiş yaparken ağrısı oluyor. İkisi için de bol bol beslenme lazım sütüm yetmiyor. Her telefon açan aaaa mama mı veriyorsun sütün gelmiyor mu sen yine de sadece emzir şöyle böyle. Kimseyi terslemiyorum ama aile hekimiyim emzirme danışmanlığı eğitim sertifikam var hepsinden çok daha iyi biliyorum ama nasılsa belki 10 15 sene önce çocuk doğurmuş insanlar benden daha fazla bilgili gibi akıl veriyor sinir oluyorum. Sorma arkadaş sanane benim mememden süt geliyor mu gelmiyor mu. Yok niye sezaryen keşke normal yapsaydın şöyle böyle. Bursa olanlar bilir ben hep vajinal düşünüyordum ama uygun değildi benim şartlarım için. Yenidoğancıya götürdük bebeğimizi. Adam diyor ki niye bu kadar takıyorsun beslensin de nasıl beslenirse beslensin ileride hep hazır paket gıdalar yiyecek engelleyemeyeceksiniz.

Benim de 9 çıktı sezaryenden bir hafta önce, 1 ampul ferinject taktırdım. Daha önce 11 civarındaydı hep. Sezaryenden sonra da yine 9 çıktı hemoglobin. Elimde 1 ampul daha var. İlerleyen günlerde tekrar taktırabilirim. Ameliyattan önce kan hazırlığı yapıldı her ihtimale karşı, siz de doktorunuzla görüşebilirsiniz

Bizim de 12 çıktı transkutanöz. Daha önce kanda 7ydi. Yenidoğancı telaş yapma beslenmesi iyiyse 20ye bile fototerapi uygulamıyorum dedi. Hele exchange hiç yapmıyoruz dedi.

3500 çıkmıştı doğumdan birkaç gün önceki son kontrolde. Doktorum karnımı avuçlayıp uh maşallah doldurmuş 3 buçuk doğar dedi 3490 doğdu 😅

Vajinal yolla alamadığı bakteriler içindir. Ben probiyotik başlamadım bebeğime ama ilk günlerden itibaren d vitamini veriyorum 👍
Cok. Doğru gerçekten..
Benim Doktorum da aynısını dedi, bende mama veriyorum sütüm.az yani cocuk aç ağlıyor..
Maalesef herkes cok biliyor ya..

Selam kızlar 13 Şubat'ta saat 7.18 de doğum gerçekleşti 3600 Gr 52 cm doğdu eren bey🤭 sütüm geldi emiyor çocuk la ilgili bı sıkıntım yok çok şükür ama benim çok ağrım var sezeryandan dolayı sızlama şeklinde Ağrı kesici alıyorum kaç güne geçiyor bu ağrı yanma sizi kızlar
Oyyy tosunpasaa❤️😍🧿
Sağlıkla buyusun inşallah hoşgelmis❤️
Sezeryan ağrısı benim hasteneden sonra 2. Gun baya iyiydi inşallah çabucak toparlarsın 😍🤲

Ya bu saatlerde bebisi odasinda anne yanina yatırmak istiyorum🤢 salonda uyurken yerine koyunca gözler birden açılıyor ağlıyor.. Kosa kosaa geri salona geldik nunaya koydum suan onda uyuyo 🤐
Siz nasil yapıyorsunuz kizlar, uyku duzeni oluşturmaya çalışıyorum ama bakalim Becerebilirsem..
Bizde gece 2-3 gibi yatak odasına geçiyoruz bazen uyanıyor bazen uyanmıyor ağlayana kadar müdahale etmiyorum ağlayınca poposuna pış pış yapıyorum birde ninni açıyorum sakinleşiyor.

Kızlar sağlık ocağında kan değerlerime baktrmstm total protein alt değerin altında ckms protein zehirlenmesiyle bu değerin alakası yok dimi

Bizde gece 2-3 gibi yatak odasına geçiyoruz bazen uyanıyor bazen uyanmıyor ağlayana kadar müdahale etmiyorum ağlayınca poposuna pış pış yapıyorum birde ninni açıyorum sakinleşiyor.
Bizde ayni valla, annem. 10da yatir diyo da yatmıyor ki..
Meme, mama, gaz isi oluyor sonrasinda geçiyoruz..
Pis pis aynen bazen YouTube dan açıyorum valla agzim. Yoruluyor 🤣🤣

Bizde ayni valla, annem. 10da yatir diyo da yatmıyor ki..
Meme, mama, gaz isi oluyor sonrasinda geçiyoruz..
Pis pis aynen bazen YouTube dan açıyorum valla agzim. Yoruluyor 🤣🤣
Uyku düzeni oluşturmak için bence daha erken ya küçükler henüz. Allahtan ninni videoları var çok iyi oluyor 😂 Birde gece uyku arası emzik veriyorum uykuya geçişini kolaylaştırıyor ve uyku süresini uzatıyor bende bu sürede uyuyorum iyi oluyor. Gündüz gün içinde emzik mecbur kalmadıkça vermiyorum dene bence gece vermeyi

Kız naıl duruyo o öyle yapışkanlı bişi mi? üstüne sütyen mi giyiyorsun yoksa sabitlemek için.
Yok duruyor direkt ucuna koyunca üstüne atlet giyiyorum düşmüyor 999 ayar gümüş kapak e bebekten aldık çok iyi geldi yaralarım iyileşti 🙏🏻

Bebekle yatakodasında mı yatıyorsunuz biz salonda yatıyorduk yatakodasına geçeceğiz bugün böyle uyuyamıyorum hiç

Benim sağ memeden çok az süt geliyor soldan yok gibi birşey tutturmakta da zorlanıyorum hassasiyet başladı solda inşallah yara olmaz☹️en az 3 gün her beslenmede meme sonrası mama ver dediler enjektörle veriyorum şu an.Bildiğim takviyelere ve hoşafa başladım.her öğünde mama verenler ilk günlerde kaç ml verdi🙄inşallah süt çabuk artar

Uyku düzeni oluşturmak için bence daha erken ya küçükler henüz. Allahtan ninni videoları var çok iyi oluyor 😂 Birde gece uyku arası emzik veriyorum uykuya geçişini kolaylaştırıyor ve uyku süresini uzatıyor bende bu sürede uyuyorum iyi oluyor. Gündüz gün içinde emzik mecbur kalmadıkça vermiyorum dene bence gece vermeyi
Bencede daha cok Küçükler ya..
Ninni ne açıyorsun?
Geçen bir ilahi açtım kardeşim kizini onunla uyuturdu. O bitti başka öneriye geçmiş ay aklim Çıktı, ramazan davulu gibi bir sesle başladı çocuk dikti gözleri bakıyor 🤣🤣
Gece emzik bende deniyim gun icinde bi alt değiştirirken krize giriyo veriyorum oda atiyo zaten sinir oluyor 😁😁

X