2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Pişik başladı bizde de sebamed pişik önleyici sürmeye başladık hemen geçirdi
Not aldım canım teşekkür ederim
Alerjik olabilir mi bir süre domates vs yemeden deneyerek bir bak canım ben pisiklerde desitin diye bir krem var özellikle mor olanı onu kullandım çok iyidir tavsiye ederim
Onu anlamak biraz zaman alacak domates tüketmiyorum ama asitli mandalina portakal tüketiyorum. Not aldım bir bakayom canım sağol
Elle sağım denedim ama daha acı verici geldiği için bıraktım. Çok şükür hiç yara olmadı ama bebek ilk tuttuğu zaman çok canım acıyor sadece
İlk tutmada benim iyileşme evresindeyken acıma olmuştu bikaç gün sürdü sonra tamamen iyileşti. Umarım geçer bian önce

Canım büyğk kızım doğduğunda yıkadım kuruyan göbek tekrar ıslandığı için enfenksiyon kapmıştı yakıldı dediğin gibi gümüş nitratla. Küçğk kızı yıkamadım hem geç düştü hemde çok fazla akıntı yapmıştı 3 kez yaktılar öyle iyileşti. Oğlumuda yıkamadık doktorda düşmeden yıkamayın dedi. İlaç vs vermediler. Dışardan bakınca kupkuru ama içi hala sulu o yüzden düşmedi. Enfeksiyon bakıldı yok. Antiniyotikli bir krem verdi onu sürdüm 2 gündür üstündeki kalın kuru tabakayı döktü sulu kısım açığa çıktı şimdi ama hala düşmedi
Şimdi sizin geçmişi okuyunca ben bu göbek işinin genetik olduğunu düşündüm. Çünkü benim diğer ikisinde de göbek düştükten sonra akıntı olmuştu onlarda yakılmıştı. Ve biz onları da yıkamıştık, hatta ikiside yaz bebesi ve hergün yıkamıştık.
Sen yıkamamışsın olmuş, ben yıkadım yine oldu. Demekki yıkamanın etkisi yok.
Bence sende gönlünü ferah tut. Doktor bakmış zaten temiz çıkmış. Bir an önce düşer inşallah 🤲🤲

Şimdi sizin geçmişi okuyunca ben bu göbek işinin genetik olduğunu düşündüm. Çünkü benim diğer ikisinde de göbek düştükten sonra akıntı olmuştu onlarda yakılmıştı. Ve biz onları da yıkamıştık, hatta ikiside yaz bebesi ve hergün yıkamıştık.
Sen yıkamamışsın olmuş, ben yıkadım yine oldu. Demekki yıkamanın etkisi yok.
Bence sende gönlünü ferah tut. Doktor bakmış zaten temiz çıkmış. Bir an önce düşer inşallah 🤲🤲
Evet genetik olabilir. Annem başımda bık bık yıkamadın diye yiyor beni ilk ikisindede baskı kurmuştu yıka diye ikinciyi yıkamadım diye küstü bana hatta 🤣 bugün soydum bebeyi lavaboda başını gövdesini göbeğe değdirmeden yıkadım rahatladı kadın🤣

Yarın kontrolü var geldiğinizde düşmemiş olursa ileri tetkikleri yapıcam dedi umarım herşey yolundadır🤲

Ben de mama vermek zorunda kaldım hem sarılık var hem kristal döküyor yavrum, çiş yaparken ağrısı oluyor. İkisi için de bol bol beslenme lazım sütüm yetmiyor. Her telefon açan aaaa mama mı veriyorsun sütün gelmiyor mu sen yine de sadece emzir şöyle böyle. Kimseyi terslemiyorum ama aile hekimiyim emzirme danışmanlığı eğitim sertifikam var hepsinden çok daha iyi biliyorum ama nasılsa belki 10 15 sene önce çocuk doğurmuş insanlar benden daha fazla bilgili gibi akıl veriyor sinir oluyorum. Sorma arkadaş sanane benim mememden süt geliyor mu gelmiyor mu. Yok niye sezaryen keşke normal yapsaydın şöyle böyle. Bursa olanlar bilir ben hep vajinal düşünüyordum ama uygun değildi benim şartlarım için. Yenidoğancıya götürdük bebeğimizi. Adam diyor ki niye bu kadar takıyorsun beslensin de nasıl beslenirse beslensin ileride hep hazır paket gıdalar yiyecek engelleyemeyeceksiniz.

Benim de 9 çıktı sezaryenden bir hafta önce, 1 ampul ferinject taktırdım. Daha önce 11 civarındaydı hep. Sezaryenden sonra da yine 9 çıktı hemoglobin. Elimde 1 ampul daha var. İlerleyen günlerde tekrar taktırabilirim. Ameliyattan önce kan hazırlığı yapıldı her ihtimale karşı, siz de doktorunuzla görüşebilirsiniz

Bizim de 12 çıktı transkutanöz. Daha önce kanda 7ydi. Yenidoğancı telaş yapma beslenmesi iyiyse 20ye bile fototerapi uygulamıyorum dedi. Hele exchange hiç yapmıyoruz dedi.

3500 çıkmıştı doğumdan birkaç gün önceki son kontrolde. Doktorum karnımı avuçlayıp uh maşallah doldurmuş 3 buçuk doğar dedi 3490 doğdu 😅

Vajinal yolla alamadığı bakteriler içindir. Ben probiyotik başlamadım bebeğime ama ilk günlerden itibaren d vitamini veriyorum 👍
Tabi gün ilerledikçe sınır yükseliyor zaten

Kızlar gümüş kapak aldım göğüs uclarımın acısı için ancak şöyle bir sorun var normalde göğüs pedi kullanıyordum.Bu da nemli olup yaraların iyileşmemesine sebep oluyormuş.günüs kapakta da süt akıyor kıyafetlerim sürekli süt oluyor.Nasıl olacak bu döngü yara nemli olduğu için iyileşmiyor gümüş kapaktan da süt sızıyor

Sitede sorun var galiba tabloyu düzenle yapamıyorum garip garip harfler sayılar çıkıyor tablo yerine yönetime bir yazayım 🙏🏻

Hepinize merhabalar kızlar bugün evdeyiz halen sütüm gelmedi sağma yaptım sağ tarafta çok minik gelme oldu ama meme ucum yok bebek akmak istemiyor .Bunun yanında ekstra olarak daha büyük bir problemim var bebeğimin pipisinden kan geldi yani bezde gördük çiş yaparken zorlanıyor.Doktor anne sütü içmediğinden olabilir dedi .Yarın kontrol edicek bakalım.Ben çıldırdıkca daha kötü şeyler çıkıyor o yüzden artık çıldırmıyorum

Hepinize merhabalar kızlar bugün evdeyiz halen sütüm gelmedi sağma yaptım sağ tarafta çok minik gelme oldu ama meme ucum yok bebek akmak istemiyor .Bunun yanında ekstra olarak daha büyük bir problemim var bebeğimin pipisinden kan geldi yani bezde gördük çiş yaparken zorlanıyor.Doktor anne sütü içmediğinden olabilir dedi .Yarın kontrol edicek bakalım.Ben çıldırdıkca daha kötü şeyler çıkıyor o yüzden artık çıldırmıyorum

Sütün inmesi için zaman gerekiyor dedi benim doktorum hemen evham yapma canım 1 haftada indiği oluyormuş bol bol sık masaj yap hiç uç almıyorsa ilk etapta silikon uçla vermeyi önerdiler ben öyle yaptım alıyor emiyor o şekilde başta sadece bir damla falan geliyordu 1. Haftaya geldik biz emdiği için devamlı artık biraz biraz indi sütüm geliyor acele etme ,
Mama alıyorsa anne sütü olmadığı için kan gelmesi bana garip geldi idrar yoluyla alakalı olmasın iyice baktılar mı

Kızlar oğlum 23 günlük, özellikle 2 gündür 5 dakika da bir uyanıyor değişik gelecek size belki ama böyle keçi gibi ses çıkarıyor ıkınıyor gaz olduğunu düşündüm ama yine de korkuyorum, kucağımda uyuduğunda asla öyle yapmıyor 1 saat derin uyuyor yerine yatırıyorum başlıyor ağlama ses çıkarma 5 dk da bir kalkıyor sallıyorum geri uyuyor. Normal mi ya gaz mı yoksa başka bişey mi? Başına gelen var mı?

Canım benim sıcak bir duş, duşta tarakla masaj iyi geliyor takviyeler kullan mutlaka bestlak, solgar b12, momsel, kullandığımız takviyeler, incir, dut kurusu tüket bol bol su iç hamilelikten beri 3lt ye alıştım ben içiyorum hala, tabiki mama da kullan bebeğin istemesini bekleme Allah kolaylık versin hepimize hepimizin imtihanlari farklı ama geçiyor geçecek hamilelikteki agrilarimizin sizilarimizin geçtiği gibi büyüyecekler bebeklerimiz de Allahin izniyle

X