2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar sürekli terleyen var mı ya ? Hamilelikte çok terliyordum şimdi 2 katı arttı terim sürekli su içindeyim
Bende oyleydim. Bi ter bi üşüme yaşadım. Cok şiddetliydi. Anneler yanımda iken şikayet ediyodum. Logusaligin etkileri terledikce gidiyomus. Yani iyi binseymis terleme

Bizim de günümüz belli oldu Pazartesi kadar sancım gelmezse suni sancı takarım pazartesi dedi. Ama hiç açılman yoksa suni sancı da takmam gereksiz olur, çarşamba sezeryana alırım dedi 21 şubatta… çok az kaldı Çarşamba 39+1 oluyoruz… doktorun acele etmesi şekerden dolayı. Diyabetli gebeleri 40a kadar bekletmiyorum dedi

Geçen kontrolümde ilk defa suyum biraz fazla çıktı doktorda not almayı unutmuş gebelik şekerim olduğunu sonra sorunca dedi şeker varmıydı evet dedim sende 40+yı bekleyemeyiz o zaman dedi 39da ya suni veririm ya sezeryanla alırım dedi ama öncesinde 3gün bana şekerini ölç at dedi şekerimde inadına normal düzeyde çıkıyor şimdi ama karar verdim sezeryan olmaya kendimde çok korktum çünkü bekleyemeyeceğim

canım 02/02/2024 te saat 14:15 te 2640 gr doğdu bebeğim

Kızlar çocuk doktoru emzirmeden sonra mama ver diyor sağlık ocağı verme diyor ama hep aranıyor ve emzirmeden kısa süre sonra ağlıyor hatta gaz çıkarırkende ağlıyor şaşırdım kaldım napıcağımı

Canım bebeği yıkıyor musunuz veya göbek bakımı için bir şeyler verdi mi doktor...
Biz ilk haftasında iki kere yıkadık yanlış hatırlamıyorsam birde doktor besvita likit cilt temizleyici vermişti onu sıkıp gazlı bezle siliyorum etrafını haftasına düşmüştü. Ama düştükten sonra göbekte kanama oluyordu doktor onu gümüş nitrat ile dağladı. Bir de bir tane daha K vitamini iğnesi yaptırdı.

Son düzenleme:
doktoru dinle canım benimki de meme sonra mama dedi öyle yapıyorum

Canım büyğk kızım doğduğunda yıkadım kuruyan göbek tekrar ıslandığı için enfenksiyon kapmıştı yakıldı dediğin gibi gümüş nitratla. Küçğk kızı yıkamadım hem geç düştü hemde çok fazla akıntı yapmıştı 3 kez yaktılar öyle iyileşti. Oğlumuda yıkamadık doktorda düşmeden yıkamayın dedi. İlaç vs vermediler. Dışardan bakınca kupkuru ama içi hala sulu o yüzden düşmedi. Enfeksiyon bakıldı yok. Antiniyotikli bir krem verdi onu sürdüm 2 gündür üstündeki kalın kuru tabakayı döktü sulu kısım açığa çıktı şimdi ama hala düşmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…