2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar muayeneden çıktım. Sancılarım çıktı. Parmak ucu kadar açıklığım var rahim ağzı yumuşamış başı baya yerleşmiş doktorum yarın sabah 9’da yatışa gel öğlene doğru alacam sezaryene dedi 🥺
Hadi ya geçmiş olsun senin kaç hafta olmuştu Şubata da 1 gün kalmışken

Ben de anlamıyorum bunu murphyy nin haftası iyi hadi doğabilie ama. Beni mesela geçen yatırcaktı sancılar düzenli 100 ü geçince. Ya azalırsa çıkarcaktı ama ben doğum için yatacakmış gibi hissettim ve kaçtım resmen hastaneden. Eve geldim bak geçti. 2 gündür duruyo bebek. Orda kalsaydım o stresle kesin doğururdum zaten. 1 gün 1 gündür hele bizim haftalarda. Mesela öğlen de bi arkadaşı yatırıp ciğer geliştirici vurdular mesela. 60 larda sancı diye. Ben çözemedim bu işi
risk durumları da etkili oluyor sanırım arkadaşta hem şeker hem tansiyon var ilaç da kullanıyıor risk almak istememişlerdir diye düşündüm

Bak grupta dediler ya 3. Gün işlerimizi yaptık diye o biraz rahatlattı beni 🙏🏻🥹 ben de sanki hiç iyileşilmeyecek gibi korkuyorum 😅
Bi de benim alerjim var aldolan ağrı kesiciye doğumda vuruluyormuş yine benden etkilenmeyin parola da alerjisi olan var o yüzden size bisey olmaz aldolan çok iyi ağrıyı kesiyor sana yapamayız da dikloronla idare edeceksin dediler 🥺
Bana da dikloron yaptılar yetti merak etme o da geçiriyor ağrıyı 🙏🏻

Canım doktorun normal dediyse iyidir, muhtemelen yükseldiği zaman Kasılma olmuştur. Mesela benim doğum zamanında çizgileri aşağı doğruydu doktoru gelip bu durumda suni sancı veremem kalp ritmi daha da düşer demişti. Biz çizgilerin yukarı doğru zigzag çizmesini isteriz demişti...
Çok teşekkür ederim canım biraz daha rahatladım 😊

Ben de anlamıyorum bunu murphyy nin haftası iyi hadi doğabilie ama. Beni mesela geçen yatırcaktı sancılar düzenli 100 ü geçince. Ya azalırsa çıkarcaktı ama ben doğum için yatacakmış gibi hissettim ve kaçtım resmen hastaneden. Eve geldim bak geçti. 2 gündür duruyo bebek. Orda kalsaydım o stresle kesin doğururdum zaten. 1 gün 1 gündür hele bizim haftalarda. Mesela öğlen de bi arkadaşı yatırıp ciğer geliştirici vurdular mesela. 60 larda sancı diye. Ben çözemedim bu işi
Ben de anlamıyorum neye göre karar verdiklerini..ben bugün öğleden beri bir tuhaf kötü hissediyorum çok fazla kasılma oluyor bir ara 6-10 dk aralarla geldi ama düzenli değil sonra geçti şimdi tekrar başlıyor ve adet ağrısı gibi ağrım da var ayakta duramıyorum.Acaba erken mi gelecek korkumdan doktorumu arayamıyorum☹️daha çok küçük

Kızlar benim kasılmalar gün içinde oluyor ama en çok da geceleri oluyo yatakta dönerken o kadar canım aciyorki WC olmasa bile kalkıp gidiyorum pozisyon değiştiriyorum anca geçiyor bazen daha uzun sürüyor. Geceleri sırtım da çok agriyo yatarken. Ama dayanılmaz değil. Normal diyolar acaba ben çok mu yaklaştım doğuma? Görenler karnın düşmüş bebek aşağı inmiş diyolar. 37+5

Memelerim de taş gibi olmaya başladı bugün göğüs ucu kremini sürmeye başladım.

Hurma yemeye başladım 30 yıldır ilk defa hurma yiyorum hiç sevmedim aşırı tatlı🤭🤣 ama bebiş gelsin diye yiyorum. Squat yapar gibi comeliyorum sürekli eglip yerlerden biseyler almaya çalışıyorum dengeli bı sekilde

Siz ekstra bişey yapıyor musunuz? Dr perine masajı yap dedi ama ona cesaretim yok🥲

Bana da dikloron yaptılar yetti merak etme o da geçiriyor ağrıyı 🙏🏻
Çok ağır regl ağrısı yaşadığımda direkt kesiyor sağlık kabinine gidiyordum arada inşallah sezaryende de işe yarar 🙏🏻🙏🏻🥹 başka da çare yokmuş dua artı dikloron idare edicez 😅😅🙏🏻

Kızlar benim kasılmalar gün içinde oluyor ama en çok da geceleri oluyo yatakta dönerken o kadar canım aciyorki WC olmasa bile kalkıp gidiyorum pozisyon değiştiriyorum anca geçiyor bazen daha uzun sürüyor. Geceleri sırtım da çok agriyo yatarken. Ama dayanılmaz değil. Normal diyolar acaba ben çok mu yaklaştım doğuma? Görenler karnın düşmüş bebek aşağı inmiş diyolar. 37+5

Hurma yemeye başladım 30 yıldır ilk defa hurma yiyorum hiç sevmedim aşırı tatlı🤭🤣 ama bebiş gelsin diye yiyorum. Squat yapar gibi comeliyorum sürekli eglip yerlerden biseyler almaya çalışıyorum dengeli bı sekilde

Siz ekstra bişey yapıyor musunuz? Dr perine masajı yap dedi ama ona cesaretim yok🥲
Benim de göğüslerim taş gibi şiş uçları ve kaşınıyor çatır çatır kaşıyasım var ama acıyor yandım valla 🤭🤭

Ben de anlamıyorum neye göre karar verdiklerini..ben bugün öğleden beri bir tuhaf kötü hissediyorum çok fazla kasılma oluyor bir ara 6-10 dk aralarla geldi ama düzenli değil sonra geçti şimdi tekrar başlıyor ve adet ağrısı gibi ağrım da var ayakta duramıyorum.Acaba erken mi gelecek korkumdan doktorumu arayamıyorum☹️daha çok küçük
O kadar ağrın mı var bende yoktu ağrı. Artarsa yine de bi haber versen mi acaba. Benim de 5 dk da bir 45 sn falan sürüyodu.

Çok ağır regl ağrısı yaşadığımda direkt kesiyor sağlık kabinine gidiyordum arada inşallah sezaryende de işe yarar 🙏🏻🙏🏻🥹 başka da çare yokmuş dua artı dikloron idare edicez 😅😅🙏🏻
Sezaryen sonrası ilaçlar baya işe yarıyor pek ağrı hissedilmiyor sadece yatarken ve kalkarken zorlanma oluyor dikişlerden onlar da birkaç güne azalıyor bu süreçte biraz nazlı olmak lazım bence hemen kalkayım onu kaldırayım iş yapayım dersek zorlama olabilir. Yavaş yavaş yürümek ve bebek bakmak yeterli

Tam 37+0 bugün
Bir anda şişiyor karnım taş gibi semsert oluyor kasılma oymuş hissediyorum bütün vücudumda geriliyor karnım çünkü şişip , dayanamıyorum gerçekten çok zorlanıyorum ağlıyorum hep neredeyse 5 kilo taşıyorsun dedi doktor suyuyla ödemiyle bebeğiyle vs ağrı yapıyor tasıyamaman normal dedi yürürken bile iki büklümüm 🥺
Sen çok zorlandın canım ya şu böbrek seni çok yordu yoksa hamilelik çekilir bişey 🙏🏻 Allah seni hepimizi kurtarsın inşallah 🙏🏻

Kızlar göğsünüze ne sürüyordunuz bugün duştan sonra baktım kupkuru olmuş kaşıntı da yapıyor ne kullansam bilemedim

Kız göğüs ucu sertliği doğum belirtisi miii

Kızlar göğsünüze ne sürüyordunuz bugün duştan sonra baktım kupkuru olmuş kaşıntı da yapıyor ne kullansam bilemedim
Ben lansiloh lanolin göğüs ucu kremini şimdiden sürmeye başladım, kantaron yağı, hindistan cevizi yağı sürenler de var sütümüz gelince doğumdan sonra o da ise yariyormus kendi sütümüzu sürmek canım

Sen çok zorlandın canım ya şu böbrek seni çok yordu yoksa hamilelik çekilir bişey 🙏🏻 Allah seni hepimizi kurtarsın inşallah 🙏🏻
Hastanede diğer bir hasta vardı hamileliği çok aradım dedi ay insanlar bir patavatsız hala bana tadını çıkar diyor dedim ben 1 aydır neler çekiyorum tadı mı var yani herkesin hamilelik bir sanki 😀 hiç bana göre değilmiş hamilelik insanların laflarıyla daha çok sinirleniyorum

X