2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar muayeneden çıktım. Sancılarım çıktı. Parmak ucu kadar açıklığım var rahim ağzı yumuşamış başı baya yerleşmiş doktorum yarın sabah 9’da yatışa gel öğlene doğru alacam sezaryene dedi 🥺
Kaç haftalık oldu🙄 sancılar düzenli mi? Beklense ne olurmuş açıklık çok az değil mi 🙄

Benimkinin de başı sağ alt kasıkta bazen sola kaydığı oluyor ama ortada hissetmiyorum asla bana da normal doğumla ilgili birşey der mi acaba doktorum 😧😧
Yok benim tamamen kafasıyla oraya yerleşmiş dayamış hiç dönmüyor o yüzden kemiğe yumurtalığa doğru itiyor kendini dedi çeviremiyor kendisini dedi 🥹 sen normal mi istiyorsun? Benimkiyle aynı değildir canım yapılarımız da farklı benden etkilenme

Kızlar muayeneden çıktım. Sancılarım çıktı. Parmak ucu kadar açıklığım var rahim ağzı yumuşamış başı baya yerleşmiş doktorum yarın sabah 9’da yatışa gel öğlene doğru alacam sezaryene dedi 🥺
Keşke bana da deseydi 🥺🥺 haftan da ileri canım tam zamanı mis kokuluna kavuşacaksın ne güzel 🙏🏻🥹🥹

Kasılma durumu günde 4-5 kez normal dedi cokkkk sık olursa devamlı olursa acilden gel hemen alalım bebeği dedi bana
Yanında da kasıldım kasılma böyle işte dedi taş gibi şişti karnım sende sancı ağrı var zaten ama rahim kapalı dedi :/

Kasılma durumu günde 4-5 kez normal dedi cokkkk sık olursa devamlı olursa acilden gel hemen alalım bebeği dedi bana
Yanında da kasıldım kasılma böyle işte dedi taş gibi şişti karnım sende sancı ağrı var zaten ama rahim kapalı dedi :/
Canım haftan kaç.. Kasılma dediğini hissediyor musun. Benim arada sancım oluyor yarın kontrolüm 36 2 yiz. 30 dan beri erken doğacak diye bekledik doğmadı.. Benim de dayanacak gücüm kalmadı artık gelsin istiyorum

Ben de çok korkuyorum. Geçen bide kötü bi habere denk geldim. Tehlikeli bir.şey gerçekten. Neler yapmak gerekir reflüsü varsa ?
Reflü yatağı işe yarıyor. Sağa sola yatırmak da işe yarıyor. Benim kızımın ileri dereceydi ama genelde yatağa yatırmadan kusmuş olurdu zaten beslenmeden sonra gaz çıkarma kısmında kusuyor. Bi de zaten iştahsızlık oluyor mesela 60 cc içmesi gerekiyorsa 40 zor içerdi onu da kusardı tekrar da almazdı kilo alsın diye doktorun biri ayağını ska sıka vereceksin zorla flan demişti daha kötü oldu sonra dr değiştirdik zorlamayın demişti aldığını kusmayacak kadar yesin diye. Her öğünde fışkırtma oluyorsa ve kilo kaybetmeye devam ediyorsa direk götürün iki üç gün bile etkiliyor bebeği Ar mamalar var çok katı onlarla besleniyor bir süre. Nasıl biz yatamıyorsak reflülü bebek de yatamıyor yatağa koyduğunuz gibi ağlıyorsa kusma da varsa şüphelenebilirsiniz. Kızım hep kucakta büyüdü sadece omzumda uyurdu şükür bu günlere geldik hala tam olarak düzelmedi midesi ama çoğu bebek reflüsü geçici oluyurmuş böyle olan nadirmiş en kötüsü gibi düşünün.

Yok benim tamamen kafasıyla oraya yerleşmiş dayamış hiç dönmüyor o yüzden kemiğe yumurtalığa doğru itiyor kendini dedi çeviremiyor kendisini dedi 🥹 sen normal mi istiyorsun? Benimkiyle aynı değildir canım yapılarımız da farklı benden etkilenme
AA anladımm yok benim ki bı sağda bir solda hıçkırıklarından anlıyorum 😅 çoğunluk sağ oluyor ama .Bir iki gündür doğum sonrası toparlanma kolay oluyor dedikleri için normal doğuma kaymıştı aklım 🥲 ama hiç belli olmuyor sanırım.Sadece doğum sonrası eski fiziğime sağlığıma çabucak kavuşmak bebeğime kendime rahat yetebilmek istiyorum😔😔 yoksa normalinde sezeryanında değilim 😔

Canım haftan kaç.. Kasılma dediğini hissediyor musun. Benim arada sancım oluyor yarın kontrolüm 36 2 yiz. 30 dan beri erken doğacak diye bekledik doğmadı.. Benim de dayanacak gücüm kalmadı artık gelsin istiyorum
Tam 37+0 bugün
Bir anda şişiyor karnım taş gibi semsert oluyor kasılma oymuş hissediyorum bütün vücudumda geriliyor karnım çünkü şişip , dayanamıyorum gerçekten çok zorlanıyorum ağlıyorum hep neredeyse 5 kilo taşıyorsun dedi doktor suyuyla ödemiyle bebeğiyle vs ağrı yapıyor tasıyamaman normal dedi yürürken bile iki büklümüm 🥺

Bende aynı durumdayım ya bir aydan fazladır canımdan can gitti erken doğum olacak diye 😅 şimdi de doğurmak istiyorum yoruldum iyice ağrılardan sızılardan 🥲🥲 bende yarın 36+0 oluyorum😬

Bence geçmiyordur yani reflunun nedeni bebeğin midesinin tam olarak gelismemesi prematureydi oğlum orta düzeyde reflu vardi hala var usuttugunde vs kusar doktora eskisi kadar olmadığını geçtiğini söylediğimde midesi geliştikçe kusmalari da azalır demişti o vakitler
inşallah öyledir. Bize de öyle söylerdi ek gıdada geçecek yaşını geçsin düzelir vs. Reflü de geniz eti bademcik yapıyor kronik ameliyat oldu 6 aya yine geniz eti büyüdü akşamları biraz kötü beslense gece hemen kusar 5 yaşına girecek 2 aya bilmiyorum artık bizimki kalıcı sanırım

AA anladımm yok benim ki bı sağda bir solda hıçkırıklarından anlıyorum 😅 çoğunluk sağ oluyor ama .Bir iki gündür doğum sonrası toparlanma kolay oluyor dedikleri için normal doğuma kaymıştı aklım 🥲 ama hiç belli olmuyor sanırım.Sadece doğum sonrası eski fiziğime sağlığıma çabucak kavuşmak bebeğime kendime rahat yetebilmek istiyorum😔😔 yoksa normalinde sezeryanında değilim 😔
Bak grupta dediler ya 3. Gün işlerimizi yaptık diye o biraz rahatlattı beni 🙏🏻🥹 ben de sanki hiç iyileşilmeyecek gibi korkuyorum 😅
Bi de benim alerjim var aldolan ağrı kesiciye doğumda vuruluyormuş yine benden etkilenmeyin parola da alerjisi olan var o yüzden size bisey olmaz aldolan çok iyi ağrıyı kesiyor sana yapamayız da dikloronla idare edeceksin dediler 🥺

Tam 37+0 bugün
Bir anda şişiyor karnım taş gibi semsert oluyor kasılma oymuş hissediyorum bütün vücudumda geriliyor karnım çünkü şişip , dayanamıyorum gerçekten çok zorlanıyorum ağlıyorum hep neredeyse 5 kilo taşıyorsun dedi doktor suyuyla ödemiyle bebeğiyle vs ağrı yapıyor tasıyamaman normal dedi yürürken bile iki büklümüm 🥺
Allah yardımcın olsun kuzum senin vakit gelmiş inşallah tez zamanda doğar minnoş. Benim karnım da taş gibi oluyor bazen o kasılma o zaman..

Allah yardımcın olsun kuzum senin vakit gelmiş inşallah tez zamanda doğar minnoş. Benim karnım da taş gibi oluyor bazen o kasılma o zaman..
Evet senin de kasılma zamanın aslında canım doktor 35 den itibaren o kasılmalar başlar günde bir kaç kez normal dedi rahim hazırlanıyormuş

Hastaneye yeni gelen kadın bir doktor var ona kontrole geldim 3150 gram 50 cm olmuş bebiş
Nst de ağrı çıktı ama rahim kapalı acil doğumluk durum yok dedi kendi doktorum pazartesi buradaymış direkt pazartesi ona gelicem hafta içine gün verecekmiş
Ama bu doktor da çok tatlıydı bütün testleri yaptı yarın çıkacak herhangi bir Kolestaz vs olursa alırım seni doğuma dedi
ahh nasıl büyümüş ya haftan da bitti sayılır maşallah son günler zor ama insan o karnındaki kıpırtıları bile özlüyor sağlıkla gelsininşallah

Reflü yatağı işe yarıyor. Sağa sola yatırmak da işe yarıyor. Benim kızımın ileri dereceydi ama genelde yatağa yatırmadan kusmuş olurdu zaten beslenmeden sonra gaz çıkarma kısmında kusuyor. Bi de zaten iştahsızlık oluyor mesela 60 cc içmesi gerekiyorsa 40 zor içerdi onu da kusardı tekrar da almazdı kilo alsın diye doktorun biri ayağını ska sıka vereceksin zorla flan demişti daha kötü oldu sonra dr değiştirdik zorlamayın demişti aldığını kusmayacak kadar yesin diye. Her öğünde fışkırtma oluyorsa ve kilo kaybetmeye devam ediyorsa direk götürün iki üç gün bile etkiliyor bebeği Ar mamalar var çok katı onlarla besleniyor bir süre. Nasıl biz yatamıyorsak reflülü bebek de yatamıyor yatağa koyduğunuz gibi ağlıyorsa kusma da varsa şüphelenebilirsiniz. Kızım hep kucakta büyüdü sadece omzumda uyurdu şükür bu günlere geldik hala tam olarak düzelmedi midesi ama çoğu bebek reflüsü geçici oluyurmuş böyle olan nadirmiş en kötüsü gibi düşünün.
Ah kıyamam ya şu an biz koca halimizle yakınıp duruyoruz reflüden. Onlar muhtaç bide. Olmasınlar reflü falan rahat rahat güle oynaya büyütelim inşallah. Tabi önce sağlıkla doğsunlar

Kaç haftalık oldu🙄 sancılar düzenli mi? Beklense ne olurmuş açıklık çok az değil mi 🙄
Ben de anlamıyorum bunu murphyy nin haftası iyi hadi doğabilie ama. Beni mesela geçen yatırcaktı sancılar düzenli 100 ü geçince. Ya azalırsa çıkarcaktı ama ben doğum için yatacakmış gibi hissettim ve kaçtım resmen hastaneden. Eve geldim bak geçti. 2 gündür duruyo bebek. Orda kalsaydım o stresle kesin doğururdum zaten. 1 gün 1 gündür hele bizim haftalarda. Mesela öğlen de bi arkadaşı yatırıp ciğer geliştirici vurdular mesela. 60 larda sancı diye. Ben çözemedim bu işi

X