2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar tek tek alıntılayamadım suyum aniden geldi, ama açıklık sadece 1 cm istersen suni verelim bekleyelim ama 1 gün sürebilir dediler istersen sezeryan dediler sezeryan istedim ama suyumun geleceğini tahmin etmediğim için bişeyler yiyip su içmiştim o yüzden ona da alamıyorlar bekliyorum öylece 🥹
İlerleyen saatlerde alırlar sezaryene canım korkma. Suyun nasıl geldi bir anda mı boşaldı sızıntı gibi mi geldi. Bu arada yatışın yapıldı dimi Ataşehir Acıbadem’e

İlerleyen saatlerde alırlar sezaryene canım korkma. Suyun nasıl geldi bir anda mı boşaldı sızıntı gibi mi geldi. Bu arada yatışın yapıldı dimi Ataşehir Acıbadem’e
Oturuyordum ayağa kalktım bir sıcaklık hissettim baktım su ama baya baya geldi hani gayet taytımı ıslattı sonra iyice gelmeye devam etti ve su an 2.5 saat oldu hala geliyor. Gayet de fazla geliyor. İlk hiç sancım yoktu. Nst ye bağladılar buraya gelince sancı cıktı ama dayanılmaz değil çok hafif ve sadece 1 cm açılma var

Kızlar tek tek alıntılayamadım suyum aniden geldi, ama açıklık sadece 1 cm istersen suni verelim bekleyelim ama 1 gün sürebilir dediler istersen sezeryan dediler sezeryan istedim ama suyumun geleceğini tahmin etmediğim için bişeyler yiyip su içmiştim o yüzden ona da alamıyorlar bekliyorum öylece 🥹
Korkma ne olur çok kolay geçecek o sesi duyduğun an bütün yorgunlukların acıların geçecek sen o sese odaklan şu an dua vakti doğumunun güzel, kolay geçmesi için dualar oku seni de rahatlatır dua sen ne kadar rahat olursan her şey o kadar güzel olur

Oturuyordum ayağa kalktım bir sıcaklık hissettim baktım su ama baya baya geldi hani gayet taytımı ıslattı sonra iyice gelmeye devam etti ve su an 2.5 saat oldu hala geliyor. Gayet de fazla geliyor. İlk hiç sancım yoktu. Nst ye bağladılar buraya gelince sancı cıktı ama dayanılmaz değil çok hafif ve sadece 1 cm açılma var
Doktorum benimde haftaya açılma var mı diye bakacak bir sürpriz bekliyorum bende bakalım. En iyi ihtimalle kaçta sezaryene alabilirlermiş bununla ilgili bilgilendirme yaptılar mı ?

Endişe etmeyin su geldikten sonra 22-24 saat kadar beklenebilir doğum için. Bi 6-8 saat sonra alırlar sizi doğuma zaten hemen almazlar. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah

Tam günüyle uyumlu yine de gerilik vs bir şey yok inşallah bir sonraki kontrolde güzel almış olur belki de bizler kontrollere sık gittiğimiz için çocukların her hafta aynı şekilde kilo almadığına şahit oluyoruzdur normali budur belki hafta hafta farklı gelişimler gösterebilmeleri 🤷🏻‍♀️
İnşallah öyledir canım🙏🏻hep ayda bir gidiyordum ilk defa iki haftada gittim inşallah sonraki iki hafta toparlar🙏🏻
Kuzum benim de geçen hafta öyleydi hatta karın çevresi halen geriden geliyor ama şükür geçen çarşamba 2340 gr dı kilosu bugün kontrole gittim 2780 olmuş 8 günde 440 gr almış .Ben her sabah 2 yumurta 1 bardak süt içtim öğlene doğru nesquik tükettim öğün yemekleri olarak da balık kırmızı et tükettim hep .Yatmadan önce de mutlaka 1 adet muz yada muzlu süt tükettim .Dpktor güzel kilo aldırmışsın bu şekilde devam edelim dedi
Maşallah çok güzel almış ya 🧿 yumurta hep 1 yiyordum 2ye çıkartayım ben de..Nesquick kutuda satılan toz olanlardan değil mi? Süte karıştıracağım
melinda- melinda- hiç takılma bebeğin kilosuna kan akımı vs iyiyse inşallah iyi olur yoktur bir sorun doktorun ya geçen muayenede ya da şimdikinde yanlış olcmustir hem de pozisyonları artık doğru ölçümü vermeyebilir benimki de iki muayenedir karın çevresi geriden geliyor ben de çentik tansiyon vs de yok normalde benim bebeytolar küçük oluyor takmiyorum artık doğunca alır dert etme
hep 3 hafta önden gidiyordu bence ölçüm yanlışlığı yok ya, kanala girince yanlış ölçülebiliyor ama kanala da girmiyor daha..çok zayıf olursa emme sorunu olursa diye aklım takılıyor ilk bebeğimde çok çektim doktorun yanlış yönlendirmesi yüzünden emme-meme-süt derdim oldu😪

Yarın da bana geliyorlar kek börek yapıcam 😀😀
Çaya kahveye gelinmesi beni daha çok mutlu ediyor yemekli misafir yapamıyorum elimden hiç gelmiyor gibi
Ayyy yemek vs suan hayatta yapamam..
Islak kek yapcaktim. Yapma sakin vs dediler, biseyler yapmisbakalım neyle Gelcek😬
Bende hazır pasta vs aldim

İnşallah öyledir canım🙏🏻hep ayda bir gidiyordum ilk defa iki haftada gittim inşallah sonraki iki hafta toparlar🙏🏻

Maşallah çok güzel almış ya 🧿 yumurta hep 1 yiyordum 2ye çıkartayım ben de..Nesquick kutuda satılan toz olanlardan değil mi? Süte karıştıracağım

hep 3 hafta önden gidiyordu bence ölçüm yanlışlığı yok ya, kanala girince yanlış ölçülebiliyor ama kanala da girmiyor daha..çok zayıf olursa emme sorunu olursa diye aklım takılıyor ilk bebeğimde çok çektim doktorun yanlış yönlendirmesi yüzünden emme-meme-süt derdim oldu😪
Benim de sıkıntıliydi kötüyü düşünüp kötüyü cagirmayalim her şey iyi olacak inşallah

Baş dönmesi yaşayan var mı aksam yemeği sırasında başım döndü kalktım biraz dolandım sersem gibiyim tansiyonum normal bebek hareketli ama 2 saattir sersem gibiyim yattım kalktım geçmedi ayakları diktim biraz havaya biraz iyi geldi ama böyle sanki sersemlik devam ediyor
Ptesi bende baş dönmesiyle uyandım bütün gün sürdü ve çok kustum sersemlik kaldı bugünde öğlene kadar olmuştu geçti tansyon normaldi benmde

Aranızda Perine masajı yapan, yapabilen var mı kızlar ben de denemek istiyorum ama açıklayıcı bi video bulamıyorum🙈
Ben ilk iki gebeliğimde eşimden yardım almıştım masaj için çünkü karnım büyük oluyor elim ulaşmıyor masaj yapacak rahatlıkta. Bu gebeliğimde sadece yağ sürüyorum masaj yapmadım henüz
37+4 biz doğduk teyzeleri 2680 Gr 52 cm şimdilik şükür iyiyiz ama.emme de biraz sıkıntı yaşıyoruz
Maşallah sağlıkla büyütğn bebeğinizi doğum hiksuenizi bekliyoruz toparlandığınızda
Allah sağlıkla ve kolaylıkla kucağınıza almayı nasib etsin inşallah en heyecanlı bekleyiş lütfen tadını çıkarın aynı bedendeki son saatleriniz bebeğinizle

X