2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Varis çorabını hastane mi veriyor biz mi alıyoruz , bir çok ameliyat oldum bana hiç giydirmediler ama hep görüyorum estetik ameliyatlar da giydiriyorlar ben giymemiştim önlem amaçlı bu sefer giyeyim malum artık candan önemli can var 🤭😅
Bazı hastaneler veriyor bazı hastaneler vermiyor. Eğer hastane vermiyorsa medikalden temin edebilirsin bence gerekli.

Varis çorabı giymeni söylemeleri güzel birşey. Uzun süren ameliyatlarda veya ameliyat sonrası uzun süre aktif hareket edemeyecek veya büyük ameliyat olan hastalara giydiriliyor sebebi de emboli veya pıhtı atmasını önlemek. Bende giyeceğim.
Ne zaman sonra cikariyoruz peki annem kullaniyordu onunki bana olurmu acaba bn kendime ozel almammi lazm 🙄

Ne zaman sonra cikariyoruz peki annem kullaniyordu onunki bana olurmu acaba bn kendime ozel almammi lazm 🙄
Onlarında bedeni var canım giyip bakabilirsin çok sıkmaması lazım çok gevşekte olmaması lazım. İlk 1 hafta genelde daha hareketsiz olunuyor sonrasında günlük hayata dönüş yapıldığı için bence 1 hafta yeterli veya sadece akşam yatarken takılabilir kendine göre ayarlarsın işte. Senin küçük çocuğunda var gündüz de aktif olursun muhtemelen o yüzden sadece akşam yatarken takabilirsin mesela.

Bazı hastaneler veriyor bazı hastaneler vermiyor. Eğer hastane vermiyorsa medikalden temin edebilirsin bence gerekli.
internette buldum ama ameliyat sonrası diyor ameliyat esnasında da giyiyoruz dimi benim hastane kesin vermez

internette buldum ama ameliyat sonrası diyor ameliyat esnasında da giyiyoruz dimi benim hastane kesin vermez
Ameliyat esnasında giymeye gerek yok bence çünkü batikon olup kirleniyor. Sezaryen sonrası odaya gelip temizlenince refakatçin giydirebilir ben bu şekilde yapacağım yine de sen bilirsin

Kızlar 2 gündür vajinam ağrıyor resmen özellikle pubis kısmı 😐 bağlarım gevşiyor ondan mıdır ? Doktor bir şey dememişti
Muhtemelen ondan bende de var çok fena, yürümekte zorlanıyorum ☹️ yarın kontrolde soracağım ama böyle olduğunu hatırlıyorum
Ben emzirme döneminde sıkıntı yoksa lazere tekrar başlayacağım iyileşince🥺 özellikle hormonal bölgeler; koltukaltı genital vs tekrar çıktı benim
ben onu araştırmıştım emzirme döneminde önerilmiyormuş net birşey yok diye, benim de tekrar çıktı ☹️
Ay kızlar birde sezeryen mı normal mi karar verdiniz mi ben hala veremedim 💆🏻‍♀️
benim ilki sezeryandı göz doktorum öyle önerdiği için, bu da öyle olacak.Gününü yarın konuşacağız ama birkaç tahlilimi beğenmedi belki daha erken alır umarım öyle birşey olmaz ☹️

IMG_3852.jpeg
Kızlar sancı yok de mi

B Buffalosos Crknkz Crknkz benim de doktorum bana aldırdı geçen hafta. Hastane çantanda da mutlaka getir dedi. bizim hastane vermiyor. Doğuma kadar gece yatarken hariç sürekli giymemi söyledi, doğumdan sonra da kullanacakmışım. Ama bunu bir kan değerimin yüksek çıkması üzerine önerdi. Doktorla görüşüp o şekilde kullanmak önemli

B Buffalosos benim de doktorum bana aldırdı geçen hafta. Hastane çantanda da mutlaka getir dedi. bizim hastane vermiyor. Doğuma kadar gece yatarken hariç sürekli giymemi söyledi, doğumdan sonra da kullanacakmışım. Ama bunu bir kan değerimin yüksek çıkması üzerine önerdi. Doktorla görüşüp o şekilde kullanmak önemli
Doktora sormadan da kullanılabilir. Ben gebelik sürecimde de arada giydim. Herhangi bir zararı yok.

X