2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Sabaha karşı çok fena adet ağrısı ile uyandım gaz ağrısı mı anlayamadım portakal yiyip yattım çünkü genelde gaz yapar bende hep..
Ama böyle bir ağrı yok , şimdi yine uyandırdı sızlıyor hafiften düzenli vs değil bebek hareketli anlamadım
Gaz olabilir belki canım portakal bende de gaz yapar . Ben de ilk defa bu gece kasık ağrısı çektim doktor olabilir demişti

Kızlar bu rahim açılma durumu mesela hiç kısalma yok ve kapalı birden açılan kısalan bir şey mi acaba yoksa yavaş yavaş mı oluyor her muayenede bakıyor baştan beri neyse o az az kısalması gerekir mi acaba
Birden açılma olabilir, uzun da sürebilir yani aynı gün de açılabilir haftalar da sürebilir kişiden kişiye değişiyor benim gece nisanim geldi sabah gittik açılma yoktu gözlem altındayken yavaş yavaş önce 1 ,2 ,3 derken acil sezaryene alınmıştır

Kızlar bebek akşamdan beri hareket etmiyor hastalık ona zarar vermiş olabilir mi yan yatıyorum azıcık üstüne yatıyorum hiç kıpırtı yok korkuyorum
Yerleri daraldı iyice korkma benimki de öyle sana diyorum ama arada tedirgin ediyor bu durum anlıyorum şekerli bir şeyler ye üstüne su iç bak bakalım duruma hala yoksa bir görün doktoruna hastalığın ona zarar vereceğini zannetmiyorum ablam covid geçirmişti hamileliginde evladı elhamdülillah sapasağlam dogdu

Dua edin uyuyor olsun 😔
Canım, Hareket konusunda bebekler en fazla 2 saat uyur diyor benim doktorum her gittiğimde sürekli uyarıyor.. Ama Hastalıktan da olabilir bebiş belki hareket ediyordur ama. Hissetmiyor olabilirsin.. Çünkü ateşten geçen hafta benim. Bebiş baya az hareket etmişti nst de.. Parol vermişti doktorum.
Çikolata ye kahve iç mutlaka ve yan dur. Hareket edecektir inşallah.
Ama hala hareket etmiyorsa hemen hastaneye git..

Benim babannem kırk içindeyken tüm çocuklarına karınca yumurtası sürmüş. Gerçekten de hiçbirinde bir gram tüy yok. Zaten çok kıllı bir yapıda değiller ama mesela babamın bacaklarında falan da hiç yoktur. Halam ağda nedir bilmez hiç ihtiyacı olmamış 🙈
Bende sürmeyi düşünüyorum ciddi ciddi. Doğar doğmaz mı sürdü acaba birkaç aylıkken mi ve kaç kere sürmek gerekir ki 🤔

Bende sürmeyi düşünüyorum ciddi ciddi. Doğar doğmaz mı sürdü acaba birkaç aylıkken mi ve kaç kere sürmek gerekir ki 🤔
40 içinde sürdüğünü söylüyor ama ilk doğduğu gün olduğunu sanmıyorum. Sanırım tek sefer sürülmesi yeterli. Hatta bana da doğduğumda sürmek istemiş annem izin vermemiş, keşke verseymiş diye hep konuşuruz kendi içimizde de

X