2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Geçmiş olsun canım tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün sağlıkla inşallah, zor görünümlü kolay güzel bir doğum olmuş darısı bize çok az kaldı maşallah😍🌺🙏🏻

geçen hafta grip olmuştum onu atlattım. Aradan 3 gün geçti şimdi de boğaz ağrısı öksürük başladı. Hastanede de maske takmıştım nerden kaptıysam 😔 ama kötü ilerliyor ne yapabilirim ne yiyip içebilirim tavsiyesi olan var mı? Pastil aldırdım onu kullanabiliyor muyuz

Kızlar uzun zamandır takip edemiyorum aramızda doğum yapan varmı bilmiyorum ama ilk doğum şubatın 2 si ile bendeydi galiba en büyük bebişlerden biri olarak biz İki gün önce 38+2 de kucağıma aldım beebişimi sağlıkla çok şükür güzel ve hızlı bir doğumum oldu dikişsiz elhamdulillah en az benimki kadar kolay doğumlar diliyorum size sağlıkla kucağınıza alın💕💕
Maşallah sağlıkla büyütün bebeğinizi
Sonunda sayfaları okuyup bitirdim. Eee tabi artık eskisi gibi değilim uzandığım yerde kalamıyorum 🙈🙈 kızlar benim çarşamba günü doktor kontrolüm vardı.38+2idim. Doktor bakınca suyun baya azalmış dedi... Normalde alttan muayene etmiyorum bir şey olmazsa ama seni etmem gerek dedi ve baktı. Açılman yok bebekte baya yukarda dedi ama bu su bizi idare etmez. Yarın erkenden gel, suni sancı ile ufak ufak başlayalım dedi. Bebeği 3299gr 49cm ölçtü. Gece benim için değişikti biraz uyudum biraz dolandım. Sezaryan doğum gibi oldu 🙈🙈 sabah 7 olmadan hastanedeyik. Yatış yapıldı. Ebe hemen alttan baktı, açıklık yok ve bebek baya yukarıda dedi. 😩😩 Beni bir korku aldı. Çünkü ben diğerlerinde birinde 5cm diğerinde 4cm ile suni sancı almıştım. Doktor suni sancı için beni bekleyin demiş. Bu sürede ebe beni nstye bağladı. Sonra lagman yaptı. Kahvaltı geldi onu yedim. Odanın içinde yürüyorum. Bu arada hafif hafif ağrım da olmaya başladı. Sonra doktor geldi. Nst ye baktı. Bebeğin kalp atışlarını beğenmedi. Bu şekilde suni sancı verirsem bebeğin kalp atışları direk düşer dedi. Muayene etti 2.5cm dedi ama başı hala yukarıda saat 9 gibi😔😔 sürekli nstye bağlıyorlar kalp atışları için. Saat başı muayene etti ebe açıklığım 11 gibi 5cm olmuştu. Doktor geldi duşa gir dedi girdim gerçekten iyi geldi. Suni başlayacağız ama çok çok az, koklatalım dedi ebeye. Nst de bağlıyken bir anda suyum geldi... Ebe yine muayene etti 6cm dedi biraz biraz başıda inmiş dedi. Nst de sancım iki kere 50 ileri gördü hep daha aşağıdaydı ama hissedilen tabikiii çok farklıydı. Son demler artık eşime sezaryan istiyorum çağır doktoru diyordumkii bence bu doğumun geldiğinin işareti. Diğer oğlumda da sezaryan diye aöyleniyorken doğum haneye alınmıltım🤭🤭. Sonra ben tekrar duşa girdim iyi geliyordu. Doktor geldi. Nasılsın dedi bilmiyorum dedi. Tamam sen rahatla gben sonra gelirim dedi. Ben çıktım giyindim. Bir anda kabızlık hissi ıkınma hissi geldi tam o sırada ebe geldi ben ıkınıcam dedim. Yat hemen bakalım dedi. Muayene eder etmez dur ıkınma dedi eliyle bebeği tuttu. Diğer eliyle birini arada doktor hanım doğum başlıyor dedi. Beni hem yan tarafa doğum haneye aldılar. Onlar hola hazırlanmaya başladılar bana ıkınma diyorlar ama o his gelince tutmakta çok zor 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ bu arada korktuğumuz benim başıma geldi ve masada büyük abdestini yaptım, ben kısıra bakmayın falan diyorum onlar hiç oralı değil. Hızla hazırlanmaya çalışıyorlar. (bence bunun sebebi lağman yapıp yemem izin verdikleri için, çünkü diğer ikisinde yememe izin yoktu ve böyle bir şey olmamıştı) 13.10 da beni almışlar oğlum 13. 20 de doğdu.çok şükür 🤲🤲 oğlumu göğsüme verince tüm sancılar ağrılar bitti. doktor kesi atmadı ama bir iki çatlak var dikmesemde olur ama uğraştırır. Dikelim daha rahat edersin dedi.
Bebek hemşiresi yan tarafta bebeği temizledi giydirecek. Eşime demiştim bir hurç benim bir hurç bebeğin üştünde yazıyor diye... Benimkini doğru vermiş bebeğin yedek kıyafet hurcunu vermiş. Hemşire annesi bez koymadın mı dedi, yoo koydum dedim. Bi baktım hemşirenin elinde yedek kıyafet... Sonra beni bir hemşire temizledi, giydirdi... Allah razı olsun... Yürüyerek çıktım doğumhaneden çok şükür.
Ya maşallah okurken gittim o anlara 2.doğumumda bende yaşamıştım o talihsizliği hatta bikezde ıkınırken gaz çıkmıştı ben özür diledikçe yok senden gelmedi eldiven ses yaptı diye beni rahtlatmıştı doktorum ama onlar umursamıyor böyle durumları onlar için çok olağan. Her ne kadar zorlukları olsada güzel bir doğumunuz olmuş elhamdülillah. Sağlıkla büyütün bebeğinizi

geçen hafta grip olmuştum onu atlattım. Aradan 3 gün geçti şimdi de boğaz ağrısı öksürük başladı. Hastanede de maske takmıştım nerden kaptıysam 😔 ama kötü ilerliyor ne yapabilirim ne yiyip içebilirim tavsiyesi olan var mı? Pastil aldırdım onu kullanabiliyor muyuz
Pastili doktoruma sorup kullandim ben kullanabilirsin dedi ama tabi her doktor aynı olmuyor. Strepsils kullandim ben

Herkesin bünyesi aynı değil tabiki ama açılma varsa bile ilk doğumlarda çok yavaş ilerliyor süreç. Ben ilk doğumda 3cm açılma ile haftalarca gezdim sancılarım başladı +suni ile yatışımdan 13 saat sonra tam açılmaya ulaştım. İkincide yine 2cm ile bikaç hafta gezdim suni ile 16 saat sonra doğum gerçekleşti.
Doktorunuzdan emin değilseniz başka doktor görüşü alın mutlaka. Hatta yerinizde olsam birde devlete gider baktırırdım

Kızlar tek tek alıntılamayı bilmiyorum. Sorulara buradan cevap vermeyip toplu.
Bebek 3560gr 53 cm doğdu. Bir gün önce 3299gr 49 cm ölmüştü doktor.
Yatış sabah 7 de oldu. Bebek 13.20. De... En zorlu süreç 11.00-13.00 arası idi.
Dikiş atarken çok acı hissetmedim. Sinek ısırığı gibi.
Masada beni hazırlayan hemşire veya hasta bakıcı abla beni resmen kocaman bir bezle çocuk bezler gibi bezledi 🤭🤭 ben şok geçirdim ama çok rahat ettim. Hastanedeyken sürekli istedim onu kullandım. Ben yanıma dikişsiz kilot ve büyük boy ped almıştım. Diğer ikisinde onu kullanmıştım.
Süt değilde sarı sıvı geliyordu sıkınca hemşireler sütün geliyor bu çok kıymetli olan ilk süt dedi. Ertesi gün çocuk doktoru da kontrol ederken çok huzurlu doymuş bu annesi aranmıyor bak dedi. Biraz biraz geliyor ama oyle fışkırırmıyor veya göğüslerimin şişiyor henüz.

Kızlar tek tek alıntılamayı bilmiyorum. Sorulara buradan cevap vermeyip toplu.
Bebek 3560gr 53 cm doğdu. Bir gün önce 3299gr 49 cm ölmüştü doktor.
Yatış sabah 7 de oldu. Bebek 13.20. De... En zorlu süreç 11.00-13.00 arası idi.
Dikiş atarken çok acı hissetmedim. Sinek ısırığı gibi.
Masada beni hazırlayan hemşire veya hasta bakıcı abla beni resmen kocaman bir bezle çocuk bezler gibi bezledi 🤭🤭 ben şok geçirdim ama çok rahat ettim. Hastanedeyken sürekli istedim onu kullandım. Ben yanıma dikişsiz kilot ve büyük boy ped almıştım. Diğer ikisinde onu kullanmıştım.
Süt değilde sarı sıvı geliyordu sıkınca hemşireler sütün geliyor bu çok kıymetli olan ilk süt dedi. Ertesi gün çocuk doktoru da kontrol ederken çok huzurlu doymuş bu annesi aranmıyor bak dedi. Biraz biraz geliyor ama oyle fışkırırmıyor veya göğüslerimin şişiyor henüz.
Allah analı babalı büyütsün hoş geldi minnosumuz darısı başımıza 🥹🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Geçmiş olsun canım çok ağır değilse ben ıhlamur ve pastille atlattım çok almamaya dikkat et ama günde 1 en fazla 2 ıhlamur idrar yolu enfeksiyonuna da iyi geliyormuş ona da iyi gelmişti

çok geçmiş olsun inşallah kolayca atlatırsın canım. Evde başka çocuk olunca da hastalık çok oluyor ben de en çok bebişe de bulaşırsa diye korkuyorum tam da şubatta kar da bekleniyor
Ya sorma doktorlar çok kızıyor bebeğe bulaştırmayın ciğerlere inerse kötü olur diyorlar yenidoğan için
Ama nasıl koruycaz ki

Sana da geçmiş olsun lanet hastalık oldu bu :KK43: hangi pastili kullanıyorsunuz bu arada NewbieMommy NewbieMommy

Kızlar çölyak hastaligini duymuşsunuzdur bende cölyakliyim hamileligin sonlarina geldik malum etrafinizda hic çölyakli anne olup saglikli alerjisiz çölyaksız bebegi olan var mi bebegimde de cikmasindan korkuyorum sonucta genetik bir hastalik eger etrafinizda varsa bana biraz umut olur belki

Kızlar çölyak hastaligini duymuşsunuzdur bende cölyakliyim hamileligin sonlarina geldik malum etrafinizda hic çölyakli anne olup saglikli alerjisiz çölyaksız bebegi olan var mi bebegimde de cikmasindan korkuyorum sonucta genetik bir hastalik eger etrafinizda varsa bana biraz umut olur belki
Arkadaşımın annesi çölyak hiçbir evladında yok ☺️ ama çeşitlerini bilmiyorum tabii siz daha iyi bilirsiniz

Kızlar dün çatı kontrolü vardı, doktor ne çatı da ne de rahimde açılma var dedi . 10 gün sonra gene gel her gün yürüme merdiven çıkma gibi egzersiz verdi eğer geldiğinde açılmamış olursa sezeryan günü veririm dedi. 37+4 teyim şuan.
Böyle olup normal doğum yapan var mı aramızda?

Kızlar dün çatı kontrolü vardı, doktor ne çatı da ne de rahimde açılma var dedi . 10 gün sonra gene gel her gün yürüme merdiven çıkma gibi egzersiz verdi eğer geldiğinde açılmamış olursa sezeryan günü veririm dedi. 37+4 teyim şuan.
Böyle olup normal doğum yapan var mı aramızda?
Durumunuzda normal doğuma engel olan ne ki? Gayet güzel ilerliyor belli ki son haftayı bekleyecek bebiş herhalde:) Türkiye’deki doktorların sezeryan için hep iyi bir sebebi var.😂

X