2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Tşk ederim iyiyim pazartesi kontrolüm var onu bekliyorum bebek 1 hafta geri çıkıyordu kilosu şimdi 2 hafta oldu bakalım pazartesi nasıl olacak eğer aynı yerinde sayarsa dr alacak hem şeker hem tansiyon iki si bir iyi değil dedi bebek için bakalım hayırlısı bekliyorum şimdilik genelde okuuorum burayı ama çok şükür ne mide yanması ne ağrı sancı hiç bişey olmayınca yazacak birşeyimde olmuyor 😂 sadece çok ağırlaştım baş geliş pozisyonunda olduğu için midemi delecek hareketleri geçen yıl da safra kesesi ameliyatı olmuştum hala iyileşmedi sanırım dikiş yerlerini acıtıyor birde akşamları midemin orada yani karnımın üst kısmı taş gibi oluyor çok kasılıyor özellikle ayaktayken dr ağrı olmadığı sürece normal dedi normalmi olacak sezeryanmı belli değil belirsizlik çok kötüymüş 😂😂
Canım geçmiş olsun canım kan vitamin değerlerine filan baktırdın mı bana doktır bu yüzden bebeğimin gelişemediğini söyledi

Canım çok geçmiş olsun, plasentanın yapışıklık bozukluklarından biri, olması gerekenden fazla invaze oluyor uterus duvarına. Ama en ağır şekli değildi hatırladığım kadarıyla perkreata ağırdı. Tam nasıl oluyor bilmiyorum ama doğum esnasında plasentayı bir şekilde ayırıyorlar İnşallah merak etme. Şu an tanısı konmuş sonuçta Allahın izniyle iyi bi takip edip doğumu ona göre planlarlar.

Şimdi bi baktım kitaplarıma da, kanama riski söz konusu olabileceği için riskli gebelik olarak değerlendirilip perinatolojiyle ilerlemesi gerekiyor bundan sonra canım, doğumda kanama durdurulursa sıkıntı yok ama kanama çok fazla olursa uterusun alınma ihtimali oluyormuş maalesef sezaryende. Hakkında hayırlısı olsun inşallah 🙏
Evet perinatologa gidiyor şu anda canım şükür ki 3. Gebelik ve bir daha düşünmüyor bebek ama inşaallah hiçbir sıkıntı yaşanmaz sezeryanda

Evet perinatologa gidiyor şu anda canım şükür ki 3. Gebelik ve bir daha düşünmüyor bebek ama inşaallah hiçbir sıkıntı yaşanmaz sezeryanda
İnşallah inşallah korkmayın 🙏 3.gebeliğiymiş iyi sevindim bu habere doğrusu, umarım uterusu da kurtarırlar ama en kötü ihtimal histerektomi olur bi tehlikeye girmez Allahın izniyle 🙏 sağlıkla kucağına alsın inşallah

Kızlar doğum yaklaştıkça bu seferde süt için endişe başladı 😂 kendi kaydettiklerimi paylaşayım sizinle de 😍 kompostoyu haftaya bol bol yapıp kavanozlayacağız ennemle şimdiden içmeye başlayacağım 1 bardak 🤩 incir uyutması da eskilerden çok önerilirmiş annemin zamanında bile süt için yenilen bir şey ondan da ilk zamanlar yemeyi düşünüyorum en azınan gelmesi kolaylaşır belki 🤷🏻‍♀️😁 ve 5 senelik aktarlık tecrübemle çemen tohumu - rezene - tane kimyon - ısırgan otu - ıhlamur alıp çay yapacağım (çemen toh. Rezene ve tane kimyon 5 - 10 dk arası kaynatılır ocağın altı kapatılır ıhlamur ve ısırgan uzerine atilir 5dk demlenip icilir ) ve her kahvaltida tahin (helva degil direkt tahin pekmez veya tahin bal karışımı ) 😍 sizinle de paylaşayım dedim belki işinize yarar 🤩
Teşekkürler 😍 tarifteki dut kuru dut değil mi? Bir de aktar tarifinin ölçülerini de verir misiniz

Kızlar doğum yaklaştıkça bu seferde süt için endişe başladı 😂 kendi kaydettiklerimi paylaşayım sizinle de 😍 kompostoyu haftaya bol bol yapıp kavanozlayacağız ennemle şimdiden içmeye başlayacağım 1 bardak 🤩 incir uyutması da eskilerden çok önerilirmiş annemin zamanında bile süt için yenilen bir şey ondan da ilk zamanlar yemeyi düşünüyorum en azınan gelmesi kolaylaşır belki 🤷🏻‍♀️😁 ve 5 senelik aktarlık tecrübemle çemen tohumu - rezene - tane kimyon - ısırgan otu - ıhlamur alıp çay yapacağım (çemen toh. Rezene ve tane kimyon 5 - 10 dk arası kaynatılır ocağın altı kapatılır ıhlamur ve ısırgan uzerine atilir 5dk demlenip icilir ) ve her kahvaltida tahin (helva degil direkt tahin pekmez veya tahin bal karışımı ) 😍 sizinle de paylaşayım dedim belki işinize yarar 🤩
Bende başlamak lazım mı birşeyler yapmaya diye düşünüyordum. Sezeryanda bazılarının birkaç gün sonra geliyormuş ya . Peki göğüs için masaj falan gibi bişey de yapmak gerekiyor mu acaba doğumdan önce gelse süt nolur ki

Kızlar yarın kontrolüm var ilk defa doğum için görüşeceğiz 34+5 oldum nstye girmedim doktor doğum şekli söylemedi yarın ilk defa görüşeceğiz aşırı heyecanlıyım doktor ne derse benim için okey artık bir an önce doğurmak istiyorum bencilce mi bilmiyorum ama bu son aylar çekilmiyor uyuyamıyorum kalkamıyorsun midem sürekli şikayetçi 😅 bıktım bu durumlardan ve bime giden oldu mu çok güzel şeyler gelmiş

Kızlar yarın kontrolüm var ilk defa doğum için görüşeceğiz 34+5 oldum nstye girmedim doktor doğum şekli söylemedi yarın ilk defa görüşeceğiz aşırı heyecanlıyım doktor ne derse benim için okey artık bir an önce doğurmak istiyorum bencilce mi bilmiyorum ama bu son aylar çekilmiyor uyuyamıyorum kalkamıyorsun midem sürekli şikayetçi 😅 bıktım bu durumlardan ve bime giden oldu mu çok güzel şeyler gelmiş
ben silikon bebek yastığı aldım 1 tane, başka ne gelmişti ya hiç bakmadan çıktım sonra :)

Teşekkürler 😍 tarifteki dut kuru dut değil mi? Bir de aktar tarifinin ölçülerini de verir misiniz
Evet kuru dut 🤩
1 büyük kupa içme suyu
1er çay kaşığı kimyon çemen rezene tohumu
1 er tutam ısırgan ve ıhlamur
Böyle karışımlı çaylar da var ama ben kendim yapmayı düşünüyorum poşet çayların içindeki miktar çok az oluyor 😁

Kızlar doktorunuza hiç sormuş muydunuz karnın kasılıp sertleşmesi bebeğe bir zarar veriyor mu ? Çünkü benim arada bir kasılıp sertleşmeyi geçti normal hali o olmaya başladı karnım tüm gün taş gibiydi hala da devam ediyor. Pazartesiye kadar sabrederim bebeğe bir zararı var mıydı
Dün doktor eğer kasılmalar beş dakkada 1 e inerse doğumu işaret ediyor. Öyle bir durumda hiç beklemeden gel dedi.

Bende başlamak lazım mı birşeyler yapmaya diye düşünüyordum. Sezeryanda bazılarının birkaç gün sonra geliyormuş ya . Peki göğüs için masaj falan gibi bişey de yapmak gerekiyor mu acaba doğumdan önce gelse süt nolur ki
Bende hep diyodum erkenden gelse ne güzel olur diye eltimin hamileliginin 6. Ayinda başlamıştı gelmeye maşallah 😁 Masaji doktora sor istersen ama önericeni sanmiyorum çünkü ben göğüs ucu kremini bile sordugumda 34.hafta bitmeden başlama dedi göğüsü uyarmayalim erkenden dedi doğum başlatma riski varmış ya 🤷🏻‍♀️

Kızlar biraz şom ağızlı çıktım galiba akşam ağrım sızım yok derken bugün kalktım kalkalı bacak aramda çatı kemiklerim çok ağrıyor hareket ettikcede bıçak saplanıyor sanki ayrılıyor kemiklerim

X