2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar biz 33 2 olduk bugün doktora gittik mantar enfeksiyonu çıktı şimdi de.. ☹️ Bu konuda bilginiz var mı erken doğuma sebep olur mu. Ben zaten riskli bir gebelik geçiriyorum ya
Benim 20. haftalardan beri var.mantarın erken doğuma sebep olmasıyla ilgili birseyden hiç söz etmedi doktorum ama son dönemde idrar yolu enfeksiyonum başladı bunu risk olarak görüyor ve önemsiyor . Hayırlısıyla sağlıkla alalım bebeklerimizi kucağımıza inşallah 🤗

Yok.benkmki hiç atlamiuor ayağımın ucunda azıcık yerde uyur bide patiyi bacağıma koyar yüzünü falan sarılır ayağıma

Ben odaya almayım.dedim de oğlumun yanında gitti yatti
Yatak odasına ben de almayı düşünmüyorum henüz çok erken ama işte alışmaları lazım😳 en yakın arkadaşları olacak birbirlerinin, alışma sürecini çok iyi yönetmek lazım.

sezaryen olacakların az çok tarihi belli oldu ama vajinal doğum bekleyenler olarak acaba ne zaman doğum yapıcaz. Ben hangi tarihte gelicek miniğim çok merak ediyorum 😍 Doğum sancılarım nasıl başlayacak anlayabilecek miyim kaç saat sürecek gece mi gelecek gündüz mü. Her ağrı/sancıda acaba doğum sancısı mı diye düşünüyorum istemsiz
Farklı kafalarda aynı deli sorular 🤭🤭🙈🙈

sezaryen olacakların az çok tarihi belli oldu ama vajinal doğum bekleyenler olarak acaba ne zaman doğum yapıcaz. Ben hangi tarihte gelicek miniğim çok merak ediyorum 😍 Doğum sancılarım nasıl başlayacak anlayabilecek miyim kaç saat sürecek gece mi gelecek gündüz mü. Her ağrı/sancıda acaba doğum sancısı mı diye düşünüyorum istemsiz
Bende öyle doğum sancısını bilmediğim için her sancı doğum sancısı gibi geliyor ve bu aralar nedense hep doğuracakmışım gibi geliyor 🤣

Kızlar heyecanla doğumun ilgisi var mı? Çok heyecanlanınca ya da biseye üzülünce çok sevinmekte olur başlatır mı bu tarz duygu durumları doğumu acaba

Bende öyle doğum sancısını bilmediğim için her sancı doğum sancısı gibi geliyor ve bu aralar nedense hep doğuracakmışım gibi geliyor 🤣
Ay ben de öyleyim. Dün gece bebeği çok aşağıda hissettim dedim geliyor heralde. Bide hep gece oluyo. İnadına uyumaya çalışıyorum. Çok değişik psikolojik hallerdeyim

Kızlar kontrolden geldik 😍 32+6 2266 Gr ultrasona göre 33+5 çıktık.Doktorum bir hafta on gün daha riskin devam ediyor dedi.Yatmaya devam keyfini çıkar sonra bebeğin peşine koşturacaksın zaten dedi 😁😁 bugün daha iyiydim çok şükür nst de sancım çıkmadı.Sadece rahmim çok sertmiş 🤷🏻‍♀️ bol su ve dinlenmeye devam 🤗🤗

Benim 20. haftalardan beri var.mantarın erken doğuma sebep olmasıyla ilgili birseyden hiç söz etmedi doktorum ama son dönemde idrar yolu enfeksiyonum başladı bunu risk olarak görüyor ve önemsiyor . Hayırlısıyla sağlıkla alalım bebeklerimizi kucağımıza inşallah 🤗
Amin yorumunuz için teşekkür ederim 💜

Kızlar heyecanla doğumun ilgisi var mı? Çok heyecanlanınca ya da biseye üzülünce çok sevinmekte olur başlatır mı bu tarz duygu durumları doğumu acaba
Benim bir arkadaşımın uzaktan genç bir yakını vefat etmişti saatlerce ağlamıştı 8 aylık gebeydi sonra o gece suyu gelmişti 😱

İyi ki doktor ağzından kaçırmıyor 🙈 bi de ekrana bakmıyorsunuz dimi görmeyin hiç diye çok heyecanlı ❤️
Doktoru tembihledik söylemiyor bisey ☺️ ekrana bakıyoruz göstermiyor orayida ayaklarını bacaklarını gösteriyor . Çok güzel ve çok farklı bir deneyim gerçekten müthiş hissettiriyor bilimemezlik 🥰☺️

Benim bir arkadaşımın uzaktan genç bir yakını vefat etmişti saatlerce ağlamıştı 8 aylık gebeydi sonra o gece suyu gelmişti 😱
Dün akşam korku filmi izledik ben çok severim normalde ama böyle irkildim sürekli eşim kapattı doğuma kadar izlemek yok diye kasıldıgım için başlatır falan dedi 😳 ondan merak ettim böyle heyecanlı durumlar olur mu diye demek başlatıyormuş

Heyecan stres doğumu başlatır mı bilmiyorum ama ben bir şeye üzüldüğümde ve sinirlendiğimde karnım aşırı sertleşiyor bebek kasılıyor hemen hissediyor bu sefer de kendime kızıyorum çocuğu da üzüyorum diye :KK43:

Sanmıyorum ama çok korku, çok ofke,cok stres zarar sana yazıyorum ama kendimi de telkin ediyorum hadi yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik sakince, güzelce tamamlayalım bu süreci

Biberon olarak medela calma-avent natural response-como tomo arasında kaldım. Bunları araştıran ya da kullanan var mı :KK64:

Heyecan stres doğumu başlatır mı bilmiyorum ama ben bir şeye üzüldüğümde ve sinirlendiğimde karnım aşırı sertleşiyor bebek kasılıyor hemen hissediyor bu sefer de kendime kızıyorum çocuğu da üzüyorum diye :KK43:

Ben de işte gergin bir gün geçirirsem karnım direkt sertleşiyor ve çocuğun hareketleri artıp çok daha fazla canımı yakıyor. Akşamına mutlaka kasıklarımda ağrı oluyor. Stres, korku, gerginlik ve olumsuz duygu kaynaklı heyecanlar artık direkt çocuğa geçiyor bence

Ben de işte gergin bir gün geçirirsem karnım direkt sertleşiyor ve çocuğun hareketleri artıp çok daha fazla canımı yakıyor. Akşamına mutlaka kasıklarımda ağrı oluyor. Stres, korku, gerginlik ve olumsuz duygu kaynaklı heyecanlar artık direkt çocuğa geçiyor bence
Bende öyle düşünüyorum çok etkileniyorlar hatta normal doğum anında stres yapmamak gerek demelerinin sebebi biz stres yaptıkça bebekler burası bizim güvenli alanımız burdan çıkmamalıyız diye düşünüp doğmuyorlarmış

X