2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Başından beri 1 hafta geride ama kilo alımı çok az erken doğum riskide var önceki doğumun erken olmasi ve tekrarlayan enfeksiyondan dolayi

Canım bebeğin kilosu iyi haftasıyla uyumlu neden stres oldun ki
4 hafta da sadece 450 gr almış önceki gibi 35 haftada doğarsa diye korkum var bu sürectede max 600 alsa yine 2 kilo oluyor diğeri çok sorunluydu ciğerleri gelişmemişti emme refleksi yoktu kas gelişimide iyi değildi kilosu az oluncada yine aynı şeyleri mj yaşayacağım diye korkularım başladı

Başından beri 1 hafta geride ama kilo alımı çok az erken doğum riskide var önceki doğumun erken olmasi ve tekrarlayan enfeksiyondan dolayi
Döllenme geç olmuştur belki de baştan beri öyleyse. Kabak çekirdeği de kilo aldırıyomuş erken riski varsa biraz yemeye yüklenebilirsin. Muz kefir yumurta kabak çekirdeği

Benim bebeğiminde ölçümleri 1 hafta geri ve çok problem olduğunu düşünmüyorum canınızı sıkmayın. Çocuğun beslenmesini engelleyecek bir sağlık sorunu yoksa ve gelişimi devam ediyors
Sağlık sorunu yok şükür 35 hafta yi geçebilirsem kilosu çok sorun olmayacak ama 35 civarında doğum 2 kilo ve alti olursa yine uzun bir küvez süreci oluyor ondan korkuyorum

39 cm civarı , haftasına göre boyu kilosu anormal değil kesinlikle , büyük farklar yok
Akşamları mutlaka süt iç peynir ye canım hızlı kilo aldırıyor bebeğe
Şükür ki boyu çok geri değilmiş . Evet sen önceki mesajlarda da yazmıştın takip etmişsin peynirin kilo aldirdigini aklıma geldin bugün dedim peynir daha fazla tüketeyim diğerleriyle beraber teşekkür ederim

Kıyas yapmamaya çalışıyorum ama o günler üzerimde bir korku olarak kaldı yine aynı şeylerle nasıl baş edeceğim diye aklıma geldikçe stres yapıyor . Düşünmemeye çalışacağım artk dediğin gibi stres çok etkiliyor sağlıkla gelsin bebeklerimiz inşallah

Sağlıkla gelsin kuzumuz az kaldı her şeyi geride bırakıcaz

Döllenme geç olmuştur belki de baştan beri öyleyse. Kabak çekirdeği de kilo aldırıyomuş erken riski varsa biraz yemeye yüklenebilirsin. Muz kefir yumurta kabak çekirdeği
Geç döllenme olabilecegini düşündüm ama doktorum güncellemeyince yapısal sanırım diye düşünmeye başladım. Yemeğe yükleyeceğim kilo aldıran ne varsa liste yapmaya başladım muz ve yumurta düzenli olarak yiyorum kefir ve kabak çekirdeğinde başlayacağım hemen teşekkür ederim

Ek olarak tavsiye vereyim avakado cok besleyici bebek için. Ceviz, kaşar peyniri, kefir cok kilo aldırıyormus

Sağlık sorunu yok şükür 35 hafta yi geçebilirsem kilosu çok sorun olmayacak ama 35 civarında doğum 2 kilo ve alti olursa yine uzun bir küvez süreci oluyor ondan korkuyorum
Benim erken doğum riskim var rahim ağzı kısalmasından dolayı ve dediğiniz gibi insanın doğum yapıp yavrusunu o halde hastanelerde bıraktığını düşünmesi bile canını yakıyor. Ama onları en çok etkileyen şey üzülüp strese girmemiz elimizden geleni yapıyorsak onlarında yazılmış bir kaderi var. İçimizi ferah tutalım iyi düşünelim. Zamanında sağlıkla gelecekler

32de çalışabilir raporu alınca 37ye kadar çalışırsak 37de otomatik olarak izin mi başlıyor yoksa çalışamaz raporu mu almamız gerekiyor , bilen var mı

Canım inşallah öyle olmaz. Sen iyi düşün
Bolca süt, kaşar peyniri, portakal, protein ağırlıklı beslen..
Haftada bir nohut ya da fasulye.
Yeşillik ve Sebze ağırlıklı besinler.
Et,balik.
Insallah kilo alır daha sen üzme. Kendini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…