2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar @Moni moni @Gecekusum999 ve görmediğim başka arkadaşlar var ise çok geçmiş olsun Allah Şafi ismiyle şifa versin hem sizlere hem bebişlere dualarım sizinle 🙏🏻🙏🏻

Ne yazık ki bende covid geçiriyormuşum günlerdir acillerdeyim bugün biraz gözümü açabildim çok ciddi salgın var inşallah hiçbiriniz yakalanmazsınız çok ağır geçiyor gerçekten
Aaa çok geçmiş olsun. Covid bitti diyip rahat davranıyodum ben ya da en azından grip gibi diyodum demek yine hortladı ve ağır geçiyor. Bağışıklığımız iyice düştü tabi aman çok şükür toparlamışsın

Kızlar selam benim de bebeğin kafası 2 hafta ilerden gidiyormus, eşimin kafası da vücuduna göre büyük ben takilmadim o yüzden kilosu da öndeydi boyu 46 cm kilosu 2300 33. Haftada. Ne gibi sorun oluyor ki kafası büyük olunca

Aaa çok geçmiş olsun. Covid bitti diyip rahat davranıyodum ben ya da en azından grip gibi diyodum demek yine hortladı ve ağır geçiyor. Bağışıklığımız iyice düştü tabi aman çok şükür toparlamışsın
Hastaneler test yapmıyor ne yazık ki ama gittiğim iki doktorda covid geçiriyorsun dedi çünkü ciğerlerim çok kötüydü nefes alamıyordum satürasyon değerim sürekli düşük çıkıyordu tüm kemiklerim sızlıyor ateş falan en son bi arkadaşım bende ev testi var getireyim dene dedi evde yaptım gerçekten poztiflik verdi çok ağır geçiyor lütfen sizde dikkat edin toplu alanlarda gerekirse maske takın 🥺🥺

Kızlar selam benim de bebeğin kafası 2 hafta ilerden gidiyormus, eşimin kafası da vücuduna göre büyük ben takilmadim o yüzden kilosu da öndeydi boyu 46 cm kilosu 2300 33. Haftada. Ne gibi sorun oluyor ki kafası büyük olunca
Bizim de öyle iri yapılı olabilirmiş ben narin bir kız bebiş beklerken iri bir aslan parçası geliyor biraz şaşkınım 🤣 kendim minyonum eşim biraz kalıplı ona çekti demek kafası büyük 🤭🤭
Normal doğumda biraz zorlar sadece 🥲

Bayanlar birsey sorucam ben şuan 34 haftalik gebeyim yalniz ultrasondkai kontrollerde iki haftadir bebegin kafasi normale gore 4 hafta önde gidiyormus.Ve bu sebepten dolayi sezeryan dedi hem devlet hem ozel hastane.Dogum icin cok takilmiyorum ama bu kafa buyukligu mevzusu canimi sikmaya basladi.Genetik olabilir dediler.İkili taramam orta riskliydi vee seker yuklememde normaldi ama yinede kaygilaniyorum.Bu sekilde basina gelen var mi?
İlk gebeliğimde öyleydi doktorum çok üstünde durmadı genetik vs olabileceğini söyledi.Ben zaten başka nedenlerden dolayı sezeryan olacaktım sorun yapmadım.Şimdi de yine kafa 3 hafta gibi önde görünüyor😀

Bizim de öyle iri yapılı olabilirmiş ben narin bir kız bebiş beklerken iri bir aslan parçası geliyor biraz şaşkınım 🤣 kendim minyonum eşim biraz kalıplı ona çekti demek kafası büyük 🤭🤭
Ay ben normalden korkuyorum biraz yaa aslında sezeryan daha çok korkutuyor ben çok güçlü bı kız değilim kemiklerim incedir etim gevsek böyle kaslı değilim hamur gibiyim. Korkuyorum normal doğumdan. Panik atak halleri de var sezeryanla tam uyutup aliyorum dese hayır demem😍😄

Cok dikkat edemiyorum ama dikkat ediyorum genelde yatın gidecem kqdin doğuma bakalim.ne dicek
Bu degerlerde çok çok dikkat etmeniz lazım
Benim arada bir 120 yi geçmesine rağmen bile içim rahat etmiyor 100 den yukarı çıktıgında stres oluyorum
Diyete uyup dikkat ederseniz toklukta 200leri görmeniz imkansız

Kızlar hastaneden yazıyorum bende yatış verdiler🥺 doktorum alttan muayene etti karnımın sertliğini görünce bu iyi değil dedi.Alttan muayene çok kötüydü biraz bağırdım istemeden 🥺Açılma yok ama yumuşama olmuş çok iyi konuşmadı üzüntüden hatırlamıyorum bile doktorun söylediklerini😔bebeğimin kilosu 1950 Gr 30+1 im ama önden gidiyormuş.2 doz ciğer geliştirici iğne yapacaklar.Dua edin lütfen 😔
çok geçmiş olsun zamanını beklesin inşalllah minnoş bir kucak bebiş olmuş maşallah

Eklentiler

• Screenshot_20231227-191123_One UI Home.jpg
    Screenshot_20231227-191123_One UI Home.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 65
Kızlar @Moni moni @Gecekusum999 ve görmediğim başka arkadaşlar var ise çok geçmiş olsun Allah Şafi ismiyle şifa versin hem sizlere hem bebişlere dualarım sizinle 🙏🏻🙏🏻

Ne yazık ki bende covid geçiriyormuşum günlerdir acillerdeyim bugün biraz gözümü açabildim çok ciddi salgın var inşallah hiçbiriniz yakalanmazsınız çok ağır geçiyor gerçekten
Çok geçmiş olsun canım, ilaçlar yediklerin şifa olsun inşallahh🤲🤲

aekadaşlar bugün benim devlette kontrolüm vardı kasılmalar normalmiş ağrısız olduğu için ağrılı olursa hemen gel dedi birde tansiyonum 13/8 çıktı çok mu yüksek dedi çok mu düşük dedi tam anlamadım hatta birkaç rakam saydı onlar olursa hemen gel dedi ama o rahamlarıda hatırlamıyorum normalde kaç olmalı tansiyonum kaç olursa riskli beni aydınlatırmısınız haftaya kadar tansiyon takibi yapıcam az önce ölçtüm 13/7 çıktı yine

bugün başladı benim de ayağa kalkınca aşağıya doğru çekilme de var ben dikişlerim mi açılıyor diye korkuyorum ama 4 buçuk sene oldu açılmaz umarım :KK43:
İnşallah olmaz bir şey 🤲 benim hala devam ediyor ya tek taraflı sol kasık ağrısı öyle şiddetli durulamayacak şekilde değil ama rahatsız edici. Hissettiriyor kendini

Ben de çıtıpıtı kız çocuklarına bayılırım minyon minyon çok hoşuma gider ama doktor bana resmen irisin senden iri bebek çıkıcak mecbur dedi 🤣 ama yüzünü gördüm bugün jr kocam doğurucam galiba 🥴

Çok geçmiş olsun canım, ilaçlar yediklerin şifa olsun inşallahh🤲🤲
Amin amin inşallah ilaç kullanmak zorunda kaldığım için çok üzülüyorum ama ciğerlerim çok kötü ilaçsız atlatacak gibi değilim ilaca başlayınca rahat nefes almaya başladım zaten 🥺

aekadaşlar bugün benim devlette kontrolüm vardı kasılmalar normalmiş ağrısız olduğu için ağrılı olursa hemen gel dedi birde tansiyonum 13/8 çıktı çok mu yüksek dedi çok mu düşük dedi tam anlamadım hatta birkaç rakam saydı onlar olursa hemen gel dedi ama o rahamlarıda hatırlamıyorum normalde kaç olmalı tansiyonum kaç olursa riskli beni aydınlatırmısınız haftaya kadar tansiyon takibi yapıcam az önce ölçtüm 13/7 çıktı yine
Benim de dün doktorda 13 e 9 çıktı ama evde hiç 13 leri görmedim hep 12 8 11 7 falan çıkıyor. Ama biraz uzaktaki tuvalete gidip hızlı hızlı doktorun odasına gelmiştim. Sonra çıkarken tekrar ölçtüler 12 8 olmuştu. 14 leri 16 ları görürsen gel dedi bana

Ben hala avlik.sekeri.140 tokluk.200 ustu insülin ise yaramıyor mu şeker bebeğime vurdumu anomali yarattı mi deli sorular kafamda dün vatanı hazırladık 2 tane pijama takimi bir tane terlik 1 tane esofman takim bir tane hirka ic vamasirlari bol bol.ped koyduk kendim için bebek için de hemşireye vermek.icjn iç zibin takimi kundak battaniyesi yeni dogan takimi bir tane ağız bezi bez koyduk ayrı bir şekilde 3 takim yeni dogan 2 tane islak mendil pişik kremi 15 tane bez çorapları ağız silme mendiller koyduk emzik koyduk.biberona gerek yok dediler ben onu da koyacaktır bir küçük.bavul bir anne bebek bakim cantasi oldu birde pusetini götürcez tek eksik külot seklinde hasta bezi kaldi
canım senin riskin yoksa biraz yürüyüş mü denesen az zaman kaldı Allahın izniyle hepsi geçecek

X