2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Onlardan bende yiyorum ama yulaf yemiyodum onu da mı yesem acaba 🤣🤣

Alt sınır üst sınır oluyo haftaya göre. Yani normali örnek veriyorum 1bucuk ise üst sınırı 2 oluyo yani normal oda 🤭🤭 masallah masallah tam bi tontis olucak 🤤🤤 ben ve bi kaç arkadaşın riski olduğu için 2 2bucuk kilo bandına erismeyi çok istiyoruz ondan merak ediyoruz bide 🤭🤭
Hamsi yiyin bence ben hamsiye bi düşkünlük yaşıyorum bu aralar balık severim zaten ama hamsi delisi değildim🤣 bir de nesquik okudum iyi kilo aldırıyor diye ben denemedim ama bir kaç kez sıcak çikolata içtim. 2 yumurta yemeye çalışıyorum yediğimde. Biraz yapısal olabilir ben 4 kilo doğmuşum eşim 3750 boylarımızda uzun bizim ben 178 eşim 191

Yanlış hatırlamıyorsam burda elimize bide düğme veriyolar sancı geldikçe hemşire bas ilacın dozu artıcak demişti bende sancı gelmeden sürekli basmıştım
Türkiyedede öylemi
Çoğu hastanede var o cihazdan. Benim çalıştığım hastanede de vardı. Sezaryen doğumdan sonra rutin herkese hazırlanıyor. Normal doğumdan sonra lüzum halinde hazırlanıyor. Bu süreç belki hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. HKA(Hasta Kontrollü Analjezi) diye geçiyor. Belirli aralıkları var her basmada göndermiyor. Hastalar baya iyi geldiğini söylüyorlardı. Epidural bazı kişilerde baş ağrısı yapabiliyor sert kahve bu süreçte iyi geliyor. Normal doğumda epidural takıldıktan sonra ıkınmayı etkileyebiliyor kızlar his olmadığı için ıkındığınızı zannedip ıkınamama olabiliyor.

Onlardan bende yiyorum ama yulaf yemiyodum onu da mı yesem acaba 🤣🤣

Alt sınır üst sınır oluyo haftaya göre. Yani normali örnek veriyorum 1bucuk ise üst sınırı 2 oluyo yani normal oda 🤭🤭 masallah masallah tam bi tontis olucak 🤤🤤 ben ve bi kaç arkadaşın riski olduğu için 2 2bucuk kilo bandına erismeyi çok istiyoruz ondan merak ediyoruz bide 🤭🤭
Canım sana özelden yazacağım bakarsın

Hamsi yiyin bence ben hamsiye bi düşkünlük yaşıyorum bu aralar balık severim zaten ama hamsi delisi değildim🤣 bir de nesquik okudum iyi kilo aldırıyor diye ben denemedim ama bir kaç kez sıcak çikolata içtim. 2 yumurta yemeye çalışıyorum yediğimde. Biraz yapısal olabilir ben 4 kilo doğmuşum eşim 3750 boylarımızda uzun bizim ben 178 eşim 191
Karadenizliyim ve balığı hiç sevmem. Taze denk gelirse hamsi yiyorum sadece.
Nesquik hayatımda yemedim içmedim tercih de etmem zaten şekerim var komaya sokar beni 🤣
Yumurta doğal kullanıyorum market asla yemem. Paketli gıdanın hiç biri yok hersey mevsimlik taze olarak. Sizin genetik olarak ileride gidiyo demek ki 🤗

Çoğu hastanede var o cihazdan. Benim çalıştığım hastanede de vardı. Sezaryen doğumdan sonra rutin herkese hazırlanıyor. Normal doğumdan sonra lüzum halinde hazırlanıyor. Bu süreç belki hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. HKA(Hasta Kontrollü Analjezi) diye geçiyor. Belirli aralıkları var her basmada göndermiyor. Hastalar baya iyi geldiğini söylüyorlardı. Epidural bazı kişilerde baş ağrısı yapabiliyor sert kahve bu süreçte iyi geliyor. Normal doğumda epidural takıldıktan sonra ıkınmayı etkileyebiliyor kızlar his olmadığı için ıkındığınızı zannedip ıkınamama olabiliyor.
Evet bana ıkın diyodu ama ben ıkınıyomuyum ıkınmıyomuyum anlamıyodum
Doktor devam deyince anlıyodum ıkındıgımı
Bende baş ağrısı bel ağrısı yapmadı ama şimdi hatırlıyorum bende çok fazla titremem yapmıştı
Titremekten konusamıyodum

Bende baş ağrısı bel ağrısı yapmadı ama şimdi hatırlıyorum bende çok fazla titremem yapmıştı
İnşallah bu sefer gerek duymadan istediğin şekilde doğumunu gerçekleştirirsin 🙏🏼🌺

Kızlar insülini karnımdan vuruyorum her vurduğumda canım çok acıyor ve kanama oluyor 😔 bir beceremedim. Doktor bebeğe ulaşmaz o korkma diyor. Karnından vurul düşük doz kullanalım dedi. Kol ve bacak vurursam daha yüksek vermesi gerekirmiş.
Alla alla devlet hastanesindemi bu doktor benim diyabet hemşirem kesinlikle kaenından vueulma gebelerde önermiyorum dedi levemir bacaktan vueulması daha etkili açlık şekerlerini düzenliyor o novarapit yani yemekten önce vurulduklarımızda kol bacak karışık vurulmamız gerebiyor sebebidw kas erittiği için

Üşümekten mi titremiştin istemsiz mi? Çok korkuyorum üşümekten. Bi de epiduralde ıkınma hissi olmadığı için bebeğin çıkışı yavaşlayıp dışardan doktorlar bebeğe çıkması için müdahale edince riskli şeyler olabiliyomuş o da korkutuyor

Kızlar merhaba ben bugün 75 gr şeker yüklemesi yaptım gebe değilim 🙏sizler tecrübelisiniz diye size sorayım dedim ..1 ve 2.saat tokluk referans değerleri kaç olmalı acaba

Üşümekten mi titremiştin istemsiz mi? Çok korkuyorum üşümekten. Bi de epiduralde ıkınma hissi olmadığı için bebeğin çıkışı yavaşlayıp dışardan doktorlar bebeğe çıkması için müdahale edince riskli şeyler olabiliyomuş o da korkutuyor
Üşümekten değil canım ben titreyince eşim kv çok korkmuştu hemen doktoru çağırmıştı
Epiduralde en çok karşılaştığımız titreme olayı demişti.
Zaten doktor yönlendiriyor seni çok güzel devam et gibi şeyler diyor veya daha fazla ıkın diyor yönlendirdikleri için daha kolay oluyor onu hiç düşünme

Kızlar şeker yükleme sonucu nasıl sizce

Eklentiler

• IMG_9090.png
    IMG_9090.png
    133,3 KB · Görüntüleme: 63
Alla alla devlet hastanesindemi bu doktor benim diyabet hemşirem kesinlikle kaenından vueulma gebelerde önermiyorum dedi levemir bacaktan vueulması daha etkili açlık şekerlerini düzenliyor o novarapit yani yemekten önce vurulduklarımızda kol bacak karışık vurulmamız gerebiyor sebebidw kas erittiği için
banada aynısı söylendi hiç göbekten vurulmasım kol bacak hep

X