2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Benimde bitmedi daha alacaklarım var park yatağı da en son kurarım toz olmasın diye düşündüğümden kurmadık.

Kızlar kaç haftalıksınız ve şimdiye kadar ne kadar kilo aldınız :) 29+1 haftalığım 10 kg aldım
29+5'im sabah tartıldım 16 kilo almışım. Hamilelikle birlikte hareketlerim çok azaldı, eskiden günde 6 7 km yürürken şimdi yarısı kadar yürüdüğümde mahvoluyorum. Ama esas itibariyle eskiden çok sağlıklı beslenirken bu alışkanlığımı halsizlikten sürdüremiyor olmam ve canım ne çekerse yemekten kilo aldım :)

Bir de beşiği kurduk ama bu çarşafları yatak koruyucuyu falan ne zaman sereriz şimdi sersek toz olur dimi

Ben de hazır değilim henüz kızlar 29+4teyim ama daha anne bebek bakım ürünlerini falan almadım ben de o kısmı hiç araştırasım gelmiyo ya araştırmayınca alamıyorum da 30.haftada başlarım diye düşünmüştüm yıkama kurutma hastane çantası işlerine ama evimde kendi halime kalamadığım için biraz daha gecikicek gibi duruyo deterjan da almadım zaten henüz siveno ebebekte indirimde miydi kızlar

Bir de beşiği kurduk ama bu çarşafları yatak koruyucuyu falan ne zaman sereriz şimdi sersek toz olur dimi
Ben de olabildiğince geç sermeye çalışıcam canım yani ya da her şeyini hazır edip üstüne büyük bi çarşaf falan sermek mantıklı olabilir doğum olunca direkt o çarşafı kaldırırız tozlanmamış olur

Ben de böyle düşündüm ama en azından Ocak gelsin diye bekleyeyim diyorum şimdi nerdeyse 2 ay var

Belim koptu bugün yıkama işi bitince ütüleri yapayım dedim hem bebişim hem benimkileri ütüledim çantalarınada yerleştirdim bende 2-3 eksik kaldı hasta bezi 3-4 adet iç çamaşırı gibi şeyler onun haricinde herşeyimiz tam şükür dolabımız daha gelmedi ocakta gelcek gibi görünüyor beşiği kurduk ama nevresimlerini cibinliği falan yapmadım tozlanmasın dye ocak ortası gibi yapıcam artık onlarıda birde hazır yemeğe konsaydım iyiydi

Benim de belim koptu valla yorucu bir iş bebek kıyafetlerini yıkadım ütüledim benimkiler var sırada hastane için pijama gecelik vs iç camasırları onları yıkayıp ütülerim artık ama hala her şey tam değil odasında yatak kurulacak çarşaf serilecek

Bizde de bitmiyor kii gördükçe alıyorum azalttık diyebilirim sadece ama hala eksik var dolabı beşiği herşeyi geldi kutularında duruyor bebek odası girilecek gibi değil aldığımı koyuyorum oraya. Artık 1 2 haftaya boyarlar yerleştiririm inşallah. Hastane çantası içinde sadece benim kullanacaklarım hazır yıkadım ütüledim kaldırdım tozlanmasın diye. Dolap kurulsun bakalım bebeğe ait herşeyi yıkayacağım ama ütü kısmında yokum birkaç gönüllü var onlara yaptıracağım

Ya kızlar üç dört tane yünlü tüylü tulum vardı mont gibi onları yıkadım astım ama su kokmuş ıslaklık kokuyor napcam yeniden yıkarım iyice mi sıktırayım 400 devirde sıktırdım sanırım az kalmış 800 iyi mi ıslak kalıp kokmuş içi

Sanırım mide için tahin de iyiymiş canım bir dene istersen.

Bende otururken duydum çok ince bir ses ortam sessizdi. Bende 32. Haftadayım
Ben yarın 32 ye giricem ama bebek zaten 1 hafta önden gidiyordu o da etkili olur herhalde son haftalarda duyuluyormus.

Kızlar o değil bugün çok tuhafim,bebisle konusrudum gün boyu bugün hicbisey yapasim yok sessiz sedasız takılıyorum evde.
Yaklaşık yarım saat önce sol tarafında aşırı sertleşti sivrildi karnım yamuldu falan smdi Dr sağ tarafıma kaydı ve sertleşti sivrildi. Ağrım sancım yok leke vs normal di mi?

Benim ikinci evliliğim nikahında gelinlik giydim eltimin oğlunu verdiler kucağıma 2 sene sonra hamile kaldım ve oğlum olacak bizdede vardır o gelenek

O sivrilme normal canım. Toplaniyo bi yere. Yada sırtını dayiyo dışarıya doğru geriniyo. Sertlesmesi vs de kasilma olduğundan. Agri sizi olmuyosa çok sıkıntı etme. Yada çok endişe edersen acile gidebilirsin haftandan dolayı nst bağlarlar sanci varmi ona bakilir

Evet canım gayet güzel diyor ve ona göre normal ama ben artık kendimi çaresiz hissediyorum yani çünkü bazen sıcak ve soğuğu bile hissedemeyecek kadar uyuşuyor hissizleşiyor
Bence bi vitaminlerinize bi baktırın birde sinir sıkışması da olabilir sitrese bağlı oluyor oda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…