2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar benim bebek bugün pozisyon değiştirdi sanırım böğrüme böğrüme vuruyor 😅😅 uzun zaman sonra böbrek ağrısı çektim sanırım tepikler yüzünden 🥲😅

Aynen bende de geri geldi 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ ne yesem sanki aynı şeyi yemiş gibi, yemek istemiyorum bu sefer midem bulanıyor, yiyorum miden ağrıyor, gerçekten kısır döngü 🙈🙈🙈 çok şükür ki kuzulara kavuşunca hepsi birden bitecek Allahın izniyle 🤲🤲🤲 ilk hamileliğimde çok korkmuştum 😱😱 doğumdan sonrada öyle kalacak diye...
Bende ne yesem hep aynı birde ağzım kuruyormuş gbi hissedyrum suya gömülüyorum hemen doğumdan sonra öylekalırmı düşüncesi bndede var😊

Umarım güzel geçmiştir🙏 Bugün benim de girmem gereken bir sınav vardı ama giremedim artık seneye inşallah 😅

benim bir arkadaşım bebek doğunca bile hissetmemiş ilk kez baba dediğinde hissetmiş umarım o kadar uzun sürmez 😅

Folbiolün kötülenmesinin sebebi dozunun yüksek olması. Eğer doktorunuz ekstra bir risk görmediyse 400 mcg tavsiye ediliyor. Gebelikte 400 mcg içeren herhangi bir marka kullanılabilir. Folbiolde bu dozun 10 katından fazlası mevcut. Ama devlet folbiolü ödüyor başka ödemiyor diye biliyorum
Ben folactive kullanıştım hamile kalmadanönce 6 ay kaldıktan sonrada 14. Haftya kdar kullndım güzel yan etksizdi memnundum

Ee süpriz de sen de bu süprizi tek başına ortaya koymadın herhalde... Zorlama neresinde haberi alınca istemedi mi?
İstedi ama demek ki istememiş diyorum böyle davrandığı için 😞
Üzülme canım benimki de öyle. İkinci gebelikte ilk gebelikteki gibi hevesleri olmuyor sanırım. Babalık duygusunu tattıkları için pek heyecanları kalmıyor.
bizim ne kadar kırılabileceğimizi hiç düşünmüyorlar 😞

Babalara ne zaman baba skill i yükleniyor acaba? Şu an oğlum napıyon falan diye karnımı seviyo ama kendini baba hissederek söylediğini hiç sanmıyorum. Bebeğe şunu alalım falan diye de heves etmiyor. Ben alınca hevesle bakıyor tabi de. Yani serviks uzunluğu 18 mm e düştüğünde ben aşırı üzülmüştüm dedim kaybettim bebeği o gözle bakmıştım. ben ağladım o da benimle ağladı bebek için mi ben çok üzülüyorum diye mi anlayamadım. Her randevuda geliyor bebeği merak ediyor ama aynı hissi aldığımızı sanmıyorum :) geçen sordum ne hissediyosun diye baba gibi hissediyo musun dedim hissetmiyorum galiba dedi. bebeği eline alınca pat diye mi hissetcek çok ilginç geliyor :KK70:
Aynılar 🤣 dün biz bu konuyu konuştuk oğlum diye seviyor karnımı ama benim gibi değil niye benim gibi değilsin dedim o da doğunca esas olayı göreceksin sen dedi 😅 ama anlıyorum galiba biz içimizde diye hassasız benim de içimde olmasa doğana kadar anlamazdım açıkçası 🤭

Kızlar bana folik asit önerisinde bulunabilir misiniz? Herkes folbiolü kötülemiş başka bir öneriniz var mı? Gebelikte kullanılanlardan olması tercih edilir.
En güzeli multivitamin ben gebelikten önce başladım regenesis max ondan önce de yumurta kalitesi için inositol içiyordum içinde onunla folik asit var alınması gereken normal miktarda benim önerim gynopol veya inofolic combi tüm adeti düzenledim folik asitte vardı içinde

Oluyo bazen öyle yorma kendini. Bebek duruşundan bile ağrı olabiliyor. Su o karın sertliğini falan da azaltıyor çok önemli gerçekten
Evet su cok çok etkili. 3 lt altına dusmuyorum gü luk ama dün uyku öyle bastırdı ki 2 lt felan içebilirim. Bugun telafi etmeye calisicam inşallah

Yaaa neler gelmiş aklına😊benim hiç aklıma gelmez😊
Kiz benimde aklıma gelmezdi de 50lik yükleme günü geceden ac gitmiştim o zaman şekerli suyu içince muayeneye girdim. Ekranda gördüm. Doktor dedi bu kız acikmis ağzını açıp açıp şu iciyo yutkunuyo diye. Oyle netti ki yutkunmasi felan 🥲 orda içim eridi gözlerim doldu. Sonra da her ac hissettigimde evladım ac ac su iciyo diye içim tuhaf oluyo 🤭🤭🥲🥲🙈🙈

Babalara ne zaman baba skill i yükleniyor acaba? Şu an oğlum napıyon falan diye karnımı seviyo ama kendini baba hissederek söylediğini hiç sanmıyorum. Bebeğe şunu alalım falan diye de heves etmiyor. Ben alınca hevesle bakıyor tabi de. Yani serviks uzunluğu 18 mm e düştüğünde ben aşırı üzülmüştüm dedim kaybettim bebeği o gözle bakmıştım. ben ağladım o da benimle ağladı bebek için mi ben çok üzülüyorum diye mi anlayamadım. Her randevuda geliyor bebeği merak ediyor ama aynı hissi aldığımızı sanmıyorum :) geçen sordum ne hissediyosun diye baba gibi hissediyo musun dedim hissetmiyorum galiba dedi. bebeği eline alınca pat diye mi hissetcek çok ilginç geliyor :KK70:
Kiz 18 mm ne zaman dustuuu 😳 suan kaçta?

Erkekler öyle ne yazikki hatta doğunca da baya afalliyolar bırak babalık hissetmeyi 🤭 yakın zamanda arkadasimiz doğum yaptı hast de ziyarete gittik. Kiz diyo eşime bi sey diyorum tam anlamiyla yapamiyo diyo oturduk adamın hal hareketini izledik. Baya afallamisti mutlu ama sarhoş gibi mutlu ne dediğini bilmiyo felan. 🤣 erkekler zaten biz kadar duygulu değiller onlar biraz sapitiyo. Gebeliğin başında esim çok tuhaftı bi çok zaman hayatim ben hamileyim hatırlatırım felan diyodum gün içinde sürekli 🤣 son 2 3 aydır bi tık farkında. Ama dediğin gibi doğum sonrasını çok merak ediyorum 🤣. Bu aralar sorular soruyo. Süt nasıl oluyo ne zaman gelicek ya gelmezse doğunca hemen sürekli mi agliyolar gözleri ne zaman açılıyor ne zaman gülüyo 🤣🤣🤣

Parol konusundan bahsetmişsiniz kızlar bilemiyorum ben o ağrıları hep çektim maalesef gönlüm el vermedi ağrı kesici içmeye hala da direniyorum. Bir etkisi olduğunu düşündüğümden değilde içime sinmedi
Bende sadece migren geldiğinde içtim. Onceden sadece kaşimin üstünde agri oluyodu. Simdi iki 2 kaş üstü başımın üstüne yayiliyor ordan enseye gidiyor ensem uyuşuyor. Bide benim acile gitmeden geçmeyen bi migrenim var. O yüzden çok fazla mecbur kaldım malesef. Bide pik yaptığı da kendimi kaybedip başımı vuruyomusum bi yerlere. Travma olmasın diye de hemen acile getiriyolar o yüzden 😔

Kucağa alınca da hissetmiyorlar bence yavaş yavaş o his geliyor onlara bebek büyüdükçe tepki vermeye başladıkça falan 😂 benimkisi daha bir kere bile sevmedi karnımı.İkinci gebeliğim.İlkinde severdi gelirdi konuşurdu ederdi.Bunda yokmuş gibi davranıyor, sürpriz bir hamilelik olduğu için bu duruma çok içerliyorum sanki onu zorlamışım gibi zorla doğuracakmışım gibi..üzülüyorum
Yaaa deme öyle kiz. Bence duygusuz oldukları için öyle davraniyodur. Doğduktan sonra öyle davranmaz. Bide bizim toplumumuzda babalar hep bastırır iyi duygularini. Mesela kp kendi oğluna düşkündür ama asla asla belli etmez hep bi çekişme halinde. Hasta olsa kavga eder. Ama icide gider. Bana bi sey olsun gece uyuyamaz sürekli arar kapıya gelir elini kolunu doldurur felan. Ulan seviyon işte oğluna da göster dimi yok. Duvar gibi. Esim olmadığında konuşmaları çok mulayim endişeli konuşur ama gösteremeye gelince yok. Yani gostermese de içi kaynar üstüne titrer. Üzme kendini 🫂🫂💜🌸🌸🌸🌸

Kızlar açlık 100 , tokluk 156 çok mı yüksek sizin şeker sonuçlarınız nasıl ? Diyet yapıyorum hal insülin kullanmıyorum şuan

Aynılar 🤣 dün biz bu konuyu konuştuk oğlum diye seviyor karnımı ama benim gibi değil niye benim gibi değilsin dedim o da doğunca esas olayı göreceksin sen dedi 😅 ama anlıyorum galiba biz içimizde diye hassasız benim de içimde olmasa doğana kadar anlamazdım açıkçası 🤭
Kesinlikle öyle. Arkadaş kardeş kuzenleri düşünün onların gebeliklerine seviniyoruz ama o anne kadar içimiz pir pir etmedi bence hiç birimizin. Biz herkes uyurken bebislerin hareketleriyle uyanıyoruz her an bizimleler. Annelik ve diğerleri olarak ayrılıyoruz 🥰🥰

Kızlar açlık 100 , tokluk 156 çok mı yüksek sizin şeker sonuçlarınız nasıl ? Diyet yapıyorum hal insülin kullanmıyorum şuan
Ben artık açlık bakmıyorum. Yeni bi sey yersem tokluğuna bakıyorum. Test cubuklari 180 lira olduğunu öğrendim 🤦‍♀️ elimde 12 tane kaldı. 15 20 dk tokluk bakicam. Bugun iki kez pekmeze bandim epeydir yemiyodum bide çaya şeker attım azıcık 😏

Umarım sana insülin başlamaz ama bi yandan da iyi olur kuzu için rahat olur ya. Ne zaman kontrole gidicen

Kızlar iyi akşamlar.Bebek arabası ve anne bebek çantası olarak ne aldınız? Bebek arabası araştırdım ancak çok kafam karıştı sizler ne aldınız 🙏🏻
Sana tavsiyem koca koca travel sistem alma. Puset takılan daha hafif ve katlandiginda daha az yer kaplayan modellerden al. Ben marka olarak söylemek istemesem de kraftin napoli mi kenya mi öyle bi seyini almistim. Aynı travel sistem gibi 3 parça. İskelet var puset var bide 1 yaş sonrasi için kullanılan oturma alanı var. Alırsan oyle al derim. Temmuz ağustos gibi 10000 liraya almistim suan ne kadar bilmiyorum

Kesinlikle öyle. Arkadaş kardeş kuzenleri düşünün onların gebeliklerine seviniyoruz ama o anne kadar içimiz pir pir etmedi bence hiç birimizin. Biz herkes uyurken bebislerin hareketleriyle uyanıyoruz her an bizimleler. Annelik ve diğerleri olarak ayrılıyoruz 🥰🥰
Eşimde de aynı durum var kızlar bu normal ilk kızımız dogdugunda da eşim ilk gun kucağına almadı 2.gun hastanede fotoğrafçı verdi eline verdi nasıl tutacgm fln diyordu sonrasında işten geliyordu akşamları bütün gece kucağındaydi Allah razı olsun gazi filn hep ilgilendi hala da öyle şükür kızım suanda 6 yaşında gayet ilgili baba bunda da hani düşünüyor bireyler alalim edelim diyor kapi susu filn beraber yaptk ama tam hissedemiyrolqr suanda bizim gbi

X