2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar iyi akşamlar.Bebek arabası ve anne bebek çantası olarak ne aldınız? Bebek arabası araştırdım ancak çok kafam karıştı sizler ne aldınız 🙏🏻

Ağız tadı bozukluğu geri geldi benim resmen😕ilk üç ayda böyleydi ne yesem ağzımın tadı olmuyordu metalik gibi brseyler hissedyrdum şimdi yine ağzımın tadı bozuluyor kapanışı yapıyoruz ondan galiba😕sakız çiğneyince iyi geliyor
Aynen bende de geri geldi 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ ne yesem sanki aynı şeyi yemiş gibi, yemek istemiyorum bu sefer midem bulanıyor, yiyorum miden ağrıyor, gerçekten kısır döngü 🙈🙈🙈 çok şükür ki kuzulara kavuşunca hepsi birden bitecek Allahın izniyle 🤲🤲🤲 ilk hamileliğimde çok korkmuştum 😱😱 doğumdan sonrada öyle kalacak diye...

Kucağa alınca da hissetmiyorlar bence yavaş yavaş o his geliyor onlara bebek büyüdükçe tepki vermeye başladıkça falan 😂 benimkisi daha bir kere bile sevmedi karnımı.İkinci gebeliğim.İlkinde severdi gelirdi konuşurdu ederdi.Bunda yokmuş gibi davranıyor, sürpriz bir hamilelik olduğu için bu duruma çok içerliyorum sanki onu zorlamışım gibi zorla doğuracakmışım gibi..üzülüyorum
Ee süpriz de sen de bu süprizi tek başına ortaya koymadın herhalde... Zorlama neresinde haberi alınca istemedi mi?

Kucağa alınca da hissetmiyorlar bence yavaş yavaş o his geliyor onlara bebek büyüdükçe tepki vermeye başladıkça falan 😂 benimkisi daha bir kere bile sevmedi karnımı.İkinci gebeliğim.İlkinde severdi gelirdi konuşurdu ederdi.Bunda yokmuş gibi davranıyor, sürpriz bir hamilelik olduğu için bu duruma çok içerliyorum sanki onu zorlamışım gibi zorla doğuracakmışım gibi..üzülüyorum
Üzme kendini. Dediğin gibi onlarda duygu aynı değil. Taşıyan biz olunca sorumluluğu atıveriyolar bazen maalesef. Sindirmeleri için 9 ay yetmiyor.

Hem sürekli tuvalete kalkıyorum hem de dönüp duruyorum uyku tutmuyor bebiş arada vuruyor ama o da çok değil ağrı da çok yok bugün anlamadım valla :/ hafif uykuya dalar gibi oluyorum pat gözüm açılıyor 🥲
gün içinde olsun akşam üzeri olsun cok çay su sıvı şeyler tüketiyor musun

Üzülme canım benimki de öyle. İkinci gebelikte ilk gebelikteki gibi hevesleri olmuyor sanırım. Babalık duygusunu tattıkları için pek heyecanları kalmıyor.

Kızlar bana folik asit önerisinde bulunabilir misiniz? Herkes folbiolü kötülemiş başka bir öneriniz var mı? Gebelikte kullanılanlardan olması tercih edilir.

Merhabalar, mart annelerinden geliyorum. Çarşamba günü çapada amniyosentez oldum. Acaba aranızda çapada amniyosentez olan var mı? Sonuç ne zaman geldi. İnsallah hepimiz bekleyen tüm anneler kucaklarımıza sağlıklı alırız bebeklerimizi.
11 eylül de oldum, 26 eylül de sonuç çıktı sma raporun bana verilişi 28 eylüldü

Sevgili hamişler yarın sınavım var dualarınızı bekliyorum 😍😍
Umarım güzel geçmiştir🙏 Bugün benim de girmem gereken bir sınav vardı ama giremedim artık seneye inşallah 😅
Babalara ne zaman baba skill i yükleniyor acaba? Şu an oğlum napıyon falan diye karnımı seviyo ama kendini baba hissederek söylediğini hiç sanmıyorum. Bebeğe şunu alalım falan diye de heves etmiyor. Ben alınca hevesle bakıyor tabi de. Yani serviks uzunluğu 18 mm e düştüğünde ben aşırı üzülmüştüm dedim kaybettim bebeği o gözle bakmıştım. ben ağladım o da benimle ağladı bebek için mi ben çok üzülüyorum diye mi anlayamadım. Her randevuda geliyor bebeği merak ediyor ama aynı hissi aldığımızı sanmıyorum :) geçen sordum ne hissediyosun diye baba gibi hissediyo musun dedim hissetmiyorum galiba dedi. bebeği eline alınca pat diye mi hissetcek çok ilginç geliyor :KK70:
benim bir arkadaşım bebek doğunca bile hissetmemiş ilk kez baba dediğinde hissetmiş umarım o kadar uzun sürmez 😅
Kızlar bana folik asit önerisinde bulunabilir misiniz? Herkes folbiolü kötülemiş başka bir öneriniz var mı? Gebelikte kullanılanlardan olması tercih edilir.
Folbiolün kötülenmesinin sebebi dozunun yüksek olması. Eğer doktorunuz ekstra bir risk görmediyse 400 mcg tavsiye ediliyor. Gebelikte 400 mcg içeren herhangi bir marka kullanılabilir. Folbiolde bu dozun 10 katından fazlası mevcut. Ama devlet folbiolü ödüyor başka ödemiyor diye biliyorum

Ben gebelik planlamadan önce 3 ay boyunca Elenatal 1 kullandım hamile kaldıktan sonra da 12.haftaya kadar kullanmaya devam ettim. İçeriği güzel bir multivitamin tavsiye ederim. Başka ilaç olsa hekime danış derdim ama multivitamin için danışmana gerek yok ilaç değil takviye gıda diye geçiyor bende kendim başlamıştım.

İSG mi yoksa :) üzüldüm ya hamiş hamiş. İnşallah yeterli puanı alırsınız 🌸
Ayy dsp girmez olaydım 🤦🏻‍♀️ Zor oldu böyle hamile halimle ama sınav çok kazıktı ya müfredat dışı sorular vardı eğitimini almadığımız 🤦🏻‍♀️ Bakalım hayırlısı

X