2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Öyle mi benimki çok iri değil haftasıyla uyumlu gidiyor yine de küçük mu gelir yd 0-3 3-6 6-9 9-12 diyerek almaya başladım zıbınları tamamladım sıra tulum ve kıyafetlere geçti
Canım o numaralara pek güvenme bazıları çok küçük kalıp oluyor. Bebek doğduktan sonra alsan daha iyi.

Kızlar selam uzun zamandır burada yoktum tam takip edemedim. Şuan 26 haftalık olduk veee ben 9buçuk kilo almış bulunmaktayım 😔 21 haftalıkken 5 kilo almıştım son 1 ayda birden şiştim resmen. Ödem de çok sanırım ayaklarımın aktı acıyor bastıkça falan. Bebeğim 815gr . Çok kilo aldım diye kafama takıyorum daha 3 ayım var bu gidişle 20-30 kg alcam herhalde yaaa. Bide ben hiç kilo almayan bir yapıdaydım. Kendimi bildim bileli 36 bedendim. Hani şaşırıyorum bu kadar kolay kilo alıyor olmama …

Kızlar selam uzun zamandır burada yoktum tam takip edemedim. Şuan 26 haftalık olduk veee ben 9buçuk kilo almış bulunmaktayım 😔 21 haftalıkken 5 kilo almıştım son 1 ayda birden şiştim resmen. Ödem de çok sanırım ayaklarımın aktı acıyor bastıkça falan. Bebeğim 815gr . Çok kilo aldım diye kafama takıyorum daha 3 ayım var bu gidişle 20-30 kg alcam herhalde yaaa. Bide ben hiç kilo almayan bir yapıdaydım. Kendimi bildim bileli 36 bedendim. Hani şaşırıyorum bu kadar kolay kilo alıyor olmama …
Şeker taraması yaptırdınız mı çok ödem varsa bi doktora danışın isterseniz. Sorun sadece kiloysa doğumdan sonra hemen veriliyomuş ama yine de dikkat etmek lazım

Bende öyle oldum birkaç kez sonra geceleri kalktığımda çubuk kraker yedim sabah kesildi acaba artık daha çabuk mu acıkıyoruz 🤔
Ben hamileliğimin başından beri böyleyim 3 saatte bir bişey yemedimmi midem bulanıyor başım dönüyor😕gece 5 te uyanıyorsam acıktığımı hissedyrum akşam güzel yemiş olsam bile

Kızlar geceleri kollarım çok ağrıyor bildiğiniz huzursuz bacak sendromu gibi sürekli hareket ettiresim var kolumu ve bacaklarımı ağrılar girip duruyor uykuya zor dalıyorum böyle olan varmı kol kaslarım geriliyor gibi

Canım bende ayniyim 28.haftamdayim 10kilo almışım..
Seker çıkmadı şükür o yüzden biraz rahatladım..
Ayda bir kg alma. Hakkın var dedi doktorum..
Makarna, pilav, ekmek va yemiyorum dikkat etmeye çalışıyorum..
Hamilelik canım bu hormonlar va hersey değişiyor bende hep 36. 38 bedendim onlara cok takilma.. Bebiş büyüyor içeride 😆
Seker testi yaptırdın mi?

Hamilelik canım bu hormonlar va hersey değişiyor bende hep 36. 38 bedendim onlara cok takilma.. Bebiş büyüyor içeride 😆
Şeker testi yaptırmak istemiyorum 😔 sağlık ocağına gidip kan vereceğim ona baktıracağım

Ay ben yemek yemeyi çok severim yiyip yiyip kilo almayan tayfadandım. Şimdi dediğin gibi ekmek makarna pilavı azaltmak zor olacak ama başarmam lazım. Kilo iyi bişey değil normal doğum için de önerilmiyor canım yaa

Aslında ne kadar bahara yakın olsa o kadar iyi diyorum ama bazende ne kadar erken olsa o kadar iyi diyorum çünkü yaza buyur denize gireriz onunla eğlenceli eğlenceli
Kış bebeği olmaları beni düşündürüyor açıkçası acaba üşür mü, aldıklarım ince mi vs vs bahar bebislerinde öyle bir sorun olmuyor denize de haziran da girmez temmuzda girer ama sanki bu haftalarda zaman durdu geçmiyor ağrılar da arttı 35ten sonra hamilelik zormuş ikinciyi istiyorsanız arayı çok açmayın derim

Ben 27. Haftadayım 15 kg aldım 😞 iştahım aşırı açık sürekli bir şeyler yemek istiyorum bende 30 kg alacak olmaktan korkuyorum

İlk gebeliğimde 12 haftada 12 kilo almıştım. Sonrasında diyet yapmak zorunda kalıp 16 kilo ile tamamlamıştım.

Bu sefer 28 haftada 5 kilo aldım.

İlkinde yaşım gençti, kilom düşüktü ama şekerim vardı.
Bunda yaşım ilerledi, başlangıç kilom neredeyse öncekinin doğum kilosu ile aynı ama şekerim yok.

Aynı insanın iki gebeliği bile birbirini tutmuyor doktor uyarmadı ise çok da takılmayın.

İlkinde bebeğim iriydi, hem kilo hem boy olarak. 56 cm doğmuştu, 4 kiloya yakındı. Bunda başta çok minyon gitti, şimdi kilosu bir tık fazla ama boyu normal.

Yani çıkardığım bebekler bile birbirinden alakasız olacak :KK70:

X