2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Yaaaa 😔 uzakta mi duruyosun ailenden. Benimde bi kv olucak. Annem şimdi bile gelip bakmiyo
Aynen canım ya annem zorlasam gelir ama hasta diyemiyorum. İlk doğumda gelmişti. Benden çok onu hastaneye götürmekle uğraşmıştık. Buranın nemli havası hiç yaramıyo ona. Kv desen daha yaşlı köyde hayvan filan bakıyor hiç gelemez. Burda iki eltim var onlar da düşman başına😁

Benim goguslerim nerdeyse büyümedi bile ya. Süt konusunda çok endişeliyim. Göğüs ucum yok. Halkada koyulasma var ama genişleme de olmadı. Var olan koyu bölge koyulasti sadece. Ne zaman değişiklik basliyo acaba. Sütüm olmayacak diye düşünüyorum. Bide sezeryan planı var 😔😔 bu konuda tecrübeli tecrübesiz fark etmez bilgisi olan yol gösterse 😔😔
Süt işi hiç belli olmuyor. Bakıyorsun kocaman göğüsten süt gelmiyor ufak göğüsten çok güzel süt geliyor. Sezaryenden sonra da sütüm gelmez diye korkma vücudumuz muhteşem odaya çıkıpta emzirmeye başladığında sütün büyük oranda gelir diye düşünüyorum merak etme. Ayrıca küçük göğüs diyip geçme süt gelmeyen küçük göğüs görmedim hiç 😁 Birde süt artırıcı çaylar var ihtiyaç durumunda onları kullanırsın benimde sütüm az olursa alacam o çaylardan.

Aaa gerçekten mi 🤭 kiz hz meryemin hayatını duymussundur. Doğum anı gelince hurma ve akar suyun yakına gidiyor hurma yiyerek doğum yapıyor. Hatta ben tüp bebeğe başlamadan 1 ay öncesinde 41 hurma meryem suresi yapmıştım.
Haklısın canım valla deneyecem😁 Doğum konusunda o kadar kararsızım ki suni sancıdan korkuyorum sezeryan desen tekim kimse yok. Ondan kendi sancım gelsin diye uğraşıcam🤗

Aaa gerçekten mi 🤭 kiz hz meryemin hayatını duymussundur. Doğum anı gelince hurma ve akar suyun yakına gidiyor hurma yiyerek doğum yapıyor. Hatta ben tüp bebeğe başlamadan 1 ay öncesinde 41 hurma meryem suresi yapmıştım.
Bana doktorlar tüp bebekle bile çocuğun olmaz demişlerdi. Rabbim nelere kadir ki 1 ay sonra gebe kaldığımı öğrendim. Sen 2. Yi düşünüyor musun canım?

Kesisiz dikişsiz yırtıksız şıp diye çıksa bebek alttan keşke ne ameliyat ne bisey of of
Zaten vajinal muayene bile olamıyorum rahat bir şekilde. Ameliyat da istemiyorum. Vajinal doğum istiyorum ama açıklık muayenesi yaptırabilir miyim bilmiyorum. Nasıl olcak çok merak ediyorum :KK43:(

O idrar yaparken bosaltimin yavaş ve zor olması bende aylardır var. Kaç kez antibiyotik aldım enf yükselip duruyo. Cok can sıkıcı bi durum bi an önce doğum zamanına ocak şubat ayına ersek de şu enf dan hayirlisiyla kurtulup sagligimiza kavussak
evet bir geldi mi yapışıp kalıyo illet ya. kuru dut kürünü denicem ben de aldım dutu başlıcam akşama

Aynen canım ya annem zorlasam gelir ama hasta diyemiyorum. İlk doğumda gelmişti. Benden çok onu hastaneye götürmekle uğraşmıştık. Buranın nemli havası hiç yaramıyo ona. Kv desen daha yaşlı köyde hayvan filan bakıyor hiç gelemez. Burda iki eltim var onlar da düşman başına😁
Ya neyseki tecrubelisin ya ilk olsaydi 🤭

Süt işi hiç belli olmuyor. Bakıyorsun kocaman göğüsten süt gelmiyor ufak göğüsten çok güzel süt geliyor. Sezaryenden sonra da sütüm gelmez diye korkma vücudumuz muhteşem odaya çıkıpta emzirmeye başladığında sütün büyük oranda gelir diye düşünüyorum merak etme. Ayrıca küçük göğüs diyip geçme süt gelmeyen küçük göğüs görmedim hiç 😁 Birde süt artırıcı çaylar var ihtiyaç durumunda onları kullanırsın benimde sütüm az olursa alacam o çaylardan.
Aaa hadi ya işlevi önemli diyosun yani 😆 iyi bari içim rahatladı ufak diye kavga ediyodum 🤭
O çayları bi arkadasim çok kullandı ama nefret ediyodu hiç fayda vermedi diye. Gerçi o 7 aylık erken doğum yapmisti bize faydası olur belki 🥰

Haklısın canım valla deneyecem😁 Doğum konusunda o kadar kararsızım ki suni sancıdan korkuyorum sezeryan desen tekim kimse yok. Ondan kendi sancım gelsin diye uğraşıcam🤗
Bazı korkularım olmasa bende normal isterdim inan çok yerinde karar sezeryanla uğraşma zaten öncesinde tecrübe de ettin. 37 38 gibi hurmaya cokersin allahin izniyle suniye gerek kalmaz

Aaa hadi ya işlevi önemli diyosun yani 😆 iyi bari içim rahatladı ufak diye kavga ediyodum 🤭
O çayları bi arkadasim çok kullandı ama nefret ediyodu hiç fayda vermedi diye. Gerçi o 7 aylık erken doğum yapmisti bize faydası olur belki 🥰
Tabi işlev önemli 😁 Ben bedenime çok güveniyorum odaya geldiğimde sütüm gelecek eminim 😁

Zaten vajinal muayene bile olamıyorum rahat bir şekilde. Ameliyat da istemiyorum. Vajinal doğum istiyorum ama açıklık muayenesi yaptırabilir miyim bilmiyorum. Nasıl olcak çok merak ediyorum :KK43:(
Canım inan açıklık muayenesi çokta korkulacak bişey değil. 2 parmakla bakılıyor zaten. Yapan kişiyle alakalı mıdır bilmiyorum ama bende ne ağrı ne acı hiç bişey olmamıştı açıklık muayeneleri esnasında. Hemde kaç kere bakılmıştı

Bana doktorlar tüp bebekle bile çocuğun olmaz demişlerdi. Rabbim nelere kadir ki 1 ay sonra gebe kaldığımı öğrendim. Sen 2. Yi düşünüyor musun canım?
Elhamdülillah rabbimize nasip etmiş.
Ben 1 sene sonrasi korunmayı bırakırım diyodum. Tuple oldu ama sorun yoktu çoğu kişi tupten sonra doğal gebe kaliyomus. Fakat rahim ağzı kısalığı çıkınca suanlik 2. Yi iptal ettim. Cunku gebe kalırsam gene yatmam gerekecek var olan bebekle ilgilenemem diye düşünüyorum. O yüzden doğumdan bi kaç ay sonra spiral düşünüyorum. Rahat gebelik olsaydı 2 3 giderdim 😔

Benim goguslerim nerdeyse büyümedi bile ya. Süt konusunda çok endişeliyim. Göğüs ucum yok. Halkada koyulasma var ama genişleme de olmadı. Var olan koyu bölge koyulasti sadece. Ne zaman değişiklik basliyo acaba. Sütüm olmayacak diye düşünüyorum. Bide sezeryan planı var 😔😔 bu konuda tecrübeli tecrübesiz fark etmez bilgisi olan yol gösterse 😔😔
Hiç böyle düşünme canım , süt göğüs büyüklüğüne bakmıyor
Herkeste farklı olabiliyor
Değişim sonradan da olabiliyor . Unutma süt işi beyinde bitiyor . Kötü düşünme

Hiç böyle düşünme canım , süt göğüs büyüklüğüne bakmıyor
Herkeste farklı olabiliyor
Değişim sonradan da olabiliyor . Unutma süt işi beyinde bitiyor . Kötü düşünme
Doğru diyosun galiba kendimi olduğundan daha fazla toparlamam lazım sanırım. Bide şu süt videolarını izliyim arada 🤭

Evet normal doğumda hemen beden süt üretimine hazir hale geliyo da sezeryanda dediğin gibi biraz kişiye biraz da şans işi gibi oluyo.
Ben o tarifi araştırıp not edeyim tarif defterine yaptırırım kv ye
Normal doğumu başlatan hormon oksitosin, süt getiren hormon prolaktin kabaca . Normal doğum yapıp süt bekleyen de çok var sezaryen yapıp hemen süt gelen de

Bende seveyim benim kizlari azıcık moral vereyim bari 🤭
Tabi moral çok önemli 😂 Ayrıca göğüs ucu çıkartıcı aparatlar var eğer ucun yoksa onlardan alabilirsin doğumdan sonra kullanırsın vakum yapıyor göğüs ucuna çokta güzel çıkıyor ucu

X