2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Günaydın kızlar merak ettiğim bir konu var sorum tecrübeli annelere benim ikinci gebeligim doğumdan sonra bebeği düşündüğünde hani göğüsler titrer gibi olur süt dolma hissi olur ya ben o hissi şimdiden hissetmeye başladım acaba normal mi yani şimdiden süt üretimi başladı mi?

benim de enfeksiyon vardı tek kullanımlık şaseden sonra idrar rengim düzeldi yanmam geçti kültür de baktı üreme yoktu ama geçmedi mi acaba diyorum. bebeğin pozisyonuyla da alakalı olabilir kımıldadıkça tuvalete gidiyorum çünkü.
Daha geçen hafta aldım tek kullanımlık şişeyi 4 saat wc ye gitmeden de tuttum mesanede ama bana hiç faydası olmadı sanki yoğun bakteri görülmüştü tahlilde bakalim sanırım bu hafta içi tekrar gideceğim kötü hissedersem

Kızlar bir şeyi çok merak ediyorum..
Şimdi bebişler 1-2 hafta önden gidiyor ya mesela
Cigerleride o haftaylamı uyumlu oluyor acaba?
Şimdi eşimle konusuyordukta ben randevuda doktorun dediği bir şeyi kaçırmışım bebek böyle önden giderse 34. Haftada serklajı alıcam demiş 36yla uyumlu olur demiş
Aklıma takıldı
Büyük ihtimalle öncesinde ciğer geliştirici vurur ciğer geliştirici iğne 2 hafta ileri atıyormuş ciğerleri

Ben bunu çok beğendim normalde şekerli böyle şeyler çok içiyorum tadı çok güzel normalde alıp içemiyor muyuz 😅😅 çilekli gazoz

Eklentiler

• IMG_7787.jpeg
    IMG_7787.jpeg
    76,7 KB · Görüntüleme: 74
Taktırırken cokkk zorladı beni kolum kalkmadı 2 hafta , 3-4 kez annem yıkadı beni hatta fenaydı ama çıkartma ameliyatında aşırı aşırı rahattım kollarımı kaldırdım rahat rahat acısı bile yoktu narkozu atarken zorlandım bi o yoksa göğüslerim çok rahattı 🤭 küçültme düzeltme çok basit ameliyatlar ekstra bir şey takılmıyorsa bir kaç güne hemen normal hayata dönülüyor
İlk bir kaç gün korse gibi biseyle çok sıkı sarıyorlar o biraz nefes almayı zorlaştırıyor ama alışıyor insan 😀
Ben de doktorlardan izliyorum şimdiden de 4 güne günlük hayatına döneceksin falan diyor 🥹 ben de ameliyattan korkan insanım ama bunu göze aldım 😀

Kızlar bir de inanılmaz çarpıntı tuttu beni bekliyorum kan vermek için sabah hafif biseyler de yedim öyle içtim glikozu ama hiç iyi değilim sersem gibi oldum kalbim çok hızlı atıyor

Kızlar bir de inanılmaz çarpıntı tuttu beni bekliyorum kan vermek için sabah hafif biseyler de yedim öyle içtim glikozu ama hiç iyi değilim sersem gibi oldum kalbim çok hızlı atıyor
Benim de çok uykum gelmişti beklerken az kalsın kan verme saatimi kaçırıyordum uyuklamaktan. Hemşireler normal demişlerdi ve şeker de çıkmadı.. Olabiliyormuş normalde o kadar glikoz konsantre şekilde almıyoruz hiç, vücut garip tepkiler verebiliyor anladığım.

Link atar mısınız ☺️
Bu canım ama online da hiçbir renginde kalmamış. Belki mağazalarda vardır. Ben magazadan almıştım. Alalı baya oldu. Çok rahat çok hafif.

Günaydın kızlar merak ettiğim bir konu var sorum tecrübeli annelere benim ikinci gebeligim doğumdan sonra bebeği düşündüğünde hani göğüsler titrer gibi olur süt dolma hissi olur ya ben o hissi şimdiden hissetmeye başladım acaba normal mi yani şimdiden süt üretimi başladı mi?
Evet tabiki vücudumuz süt üretimine belli haftalardan sonra başlıyor ama süt gelmesini önleyen bi mekanizmamız oluyormuş. Doğumda salınan bazı hormonlarla süt gelmeye başlıyormuş. Hatta bazen gebelikte göğüslerin ucundan azda olsa bi iki damla çamaşırı ıslatacak kadar gelebiliyor. Buda normaldir.

Eve geldim ama öyle kötüyüm ki 🥺☹️ kan aldılar ama hiç iyi değilim kalbim çok fena atıyor hala sersem gibiyim midem ağzımda çok fena dokundu bana basım dönüyor

Evet tabiki vücudumuz süt üretimine belli haftalardan sonra başlıyor ama süt gelmesini önleyen bi mekanizmamız oluyormuş. Doğumda salınan bazı hormonlarla süt gelmeye başlıyormuş. Hatta bazen gebelikte göğüslerin ucundan azda olsa bi iki damla çamaşırı ıslatacak kadar gelebiliyor. Buda normaldir.
Benim goguslerim nerdeyse büyümedi bile ya. Süt konusunda çok endişeliyim. Göğüs ucum yok. Halkada koyulasma var ama genişleme de olmadı. Var olan koyu bölge koyulasti sadece. Ne zaman değişiklik basliyo acaba. Sütüm olmayacak diye düşünüyorum. Bide sezeryan planı var 😔😔 bu konuda tecrübeli tecrübesiz fark etmez bilgisi olan yol gösterse 😔😔

benim de enfeksiyon vardı tek kullanımlık şaseden sonra idrar rengim düzeldi yanmam geçti kültür de baktı üreme yoktu ama geçmedi mi acaba diyorum. bebeğin pozisyonuyla da alakalı olabilir kımıldadıkça tuvalete gidiyorum çünkü.
İdrar rengin nasıldı canım

Benim goguslerim nerdeyse büyümedi bile ya. Süt konusunda çok endişeliyim. Göğüs ucum yok. Halkada koyulasma var ama genişleme de olmadı. Var olan koyu bölge koyulasti sadece. Ne zaman değişiklik basliyo acaba. Sütüm olmayacak diye düşünüyorum. Bide sezeryan planı var 😔😔 bu konuda tecrübeli tecrübesiz fark etmez bilgisi olan yol gösterse 😔😔
Doğumdan sonra bol bol ev yapımı helva ye canım hem kendini toparlamana hem de süte çok faydası var👍

X