2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Evet canım önceki 2 doğumu yapan doktor aynıydı. Bana göbeğin sezeryan yerinin üstüne sarkıp ameliyat yerini kapatmasın sakın çok dikkat et demişti. Korse sayesinde bunuda engellemiş olmuştum. Şimdiki doktorumla bu konuyu hiç konuşmadık sormak aklıma gelmedi ama aklıma gelirse sorarım bi ara
Korseyide bütün gün takmak uygun değil yara yeri havasız kalmaması lazım bakteri ürer dikkat etmek lazım

Ayy o cırtlı korseyi bulursan atar mısın link vs alalım bizde rahatlattı ise işimize yarar 🙏🏻
Bak canım benim ki aynı bunun gibi

Bak canım benim ki aynı bunun gibi
Eve geçince takıyoruz dimi bunu sarıyor iyice 🙏🏻🙏🏻

Korseyide bütün gün takmak uygun değil yara yeri havasız kalmaması lazım bakteri ürer dikkat etmek lazım
Evet tabiki ara ara çıkarıyordum bende. Sık sık sezeryan yerime de pansuman yapıyordum. İzi bile belli belirsiz mesela benim. Çok dikkatli bakılınca anlaşılıyor

Kızlar bana zaman hiç geçmiyor gibi geliyor yani anlatamıyorum ama ne uzunmuş hamilelik. Keşke kuzularımızı tabiki vaktinde yani erken doğum demiyorum ama bir an önce kucağımıza alsak zaman su gibi geçse 🥹😂
Yaa evet hareketlerini iyice hissetmeye başladıkça sabırsızlanmaya başladım. Bir de ben çok zor karar verdim acaba yapmasam pişman olur muyum diyen biriydim şimdi kalbimden taşıyor sevgi zamanında gelsin evet ama doğsa da sevsem modundayım 🥹😍

Kızlar çok saçma olcak ama çok ameliyat oldum ben hep çok rahattım.. ama doğum korkusu sardı beni garip bir şekilde kalbim sıkışıyor aklıma geldikçe soğuk ter atıyorum korkuyorum niye öyle oldu psikolojim mi bozuldu acaba
İnan korkacak bir şey yok insan ilk çocukta tedirgin oluyor. Aklına kötü şeyler geliyor ama kucağına alıp kokusunu içine çekiyorsun ya her şey bitiyor 😂 ilki benim sezeryandı ani olarak aldılar 37 haftada planlı değildi ama dedim iyi ki aldınız ben bekleyemezmişim

Evet çok varmış ama bebiş hazırlıkları kıyafet yıkaması ütülemesin derken zaman hemencik geçer inşallah 🙏🏼😊 Güzel kızımın 33 gün sonra mobilyaları gelecek nasıl sabırsız ve heyecanlıyım anlatamam 😍😍
Yaaa ne güzel artık hazırlıklar başladı
Bizde haftaya odasını boyuycaz dolabını sipariş edicez çok heycanlıyım 🥰

Çok teşekkür ederim mutlaka alıcam canım ❤️❤️❤️🙏🏻
Rica ederim kuzum. Ben deneyimlerimi paylaştım. İnşallah sende memnun kalırsın. Bak hatta eve geldim 5 gün sonra kontrole gittim sezeryan yerim için. Muayeneden sonra kendi başıma sedyeden kalktım. Doktorun yanındaki yardımcısı çok şaşırdı. Maşallah nasıl kalktın kendi başına. Hastaların çoğu zar zor ben kollarından tutup çekince kalkabiliyorlar demişti. Bu korsenin ciddi anlamda faydasını görmüştüm ben yani

Panduf götürürüm sanırım ayaklarım üşüyor benim 🫣
Kızlar zaten kış anneleriyiz, doğum cantanıza en kalın çoraplarınızı koyun hatta 2 3 tane koyun... Benim diğer ikisi yaz bebesi olmasına rağmen doğumdan sonra çok üşüdüğümü, ayaklarımın donduğunu hatırlıyorum. Sezaryanda nasıl oluyor bilemiyorum ana onda da aynıdır diye düşünüyorum sonuçta kan kaybediyoruz. Kesinlikle babet veya ince çorap almayın, en kalınnını alın

Son düzenleme:
Rica ederim kuzum. Ben deneyimlerimi paylaştım. İnşallah sende memnun kalırsın. Bak hatta eve geldim 5 gün sonra kontrole gittim sezeryan yerim için. Muayeneden sonra kendi başıma sedyeden kalktım. Doktorun yanındaki yardımcısı çok şaşırdı. Maşallah nasıl kalktın kendi başına. Hastaların çoğu zar zor ben kollarından tutup çekince kalkabiliyorlar demişti. Bu korsenin ciddi anlamda faydasını görmüştüm ben yani
Ben göğüs ameliyatı olduk iki kez biri silikon takıldı sonra çıkarttım ikisinde de sardılar korse ile o şekilde çabucak toparlamıştı iyice sarmak bana da çok mantıklı geliyor 🙏🏻 sezaryende de çok iyi olur dediğin gibi 😍

Kızlar çok saçma olcak ama çok ameliyat oldum ben hep çok rahattım.. ama doğum korkusu sardı beni garip bir şekilde kalbim sıkışıyor aklıma geldikçe soğuk ter atıyorum korkuyorum niye öyle oldu psikolojim mi bozuldu acaba
Ben de çok korkuyorum hem normal doğumdan hem de sezeryandan. Serum bile hayatımda ilk kez geçen hafta takıldı. Doğum hikayeleri denk geliyor bazen fenalık geçiriyorum. Bilmesem daha iyi galiba

Ben göğüs ameliyatı olduk iki kez biri silikon takıldı sonra çıkarttım ikisinde de sardılar korse ile o şekilde çabucak toparlamıştı iyice sarmak bana da çok mantıklı geliyor 🙏🏻 sezaryende de çok iyi olur dediğin gibi 😍
Ya bir şey sorcam 😀😀 ben de emzirme bittikten sonra meme düzeltme ve küçültme ameliyatı düşünüyorum 😀😀 ne kadar sürede kendimize geliyoruz

İnan korkacak bir şey yok insan ilk çocukta tedirgin oluyor. Aklına kötü şeyler geliyor ama kucağına alıp kokusunu içine çekiyorsun ya her şey bitiyor 😂 ilki benim sezeryandı ani olarak aldılar 37 haftada planlı değildi ama dedim iyi ki aldınız ben bekleyemezmişim
Ben de ilkinde çok korkmadım da şimdi korkuyorum ya genel anestezi mi istesem diyorum 😀

Ya bir şey sorcam 😀😀 ben de emzirme bittikten sonra meme düzeltme ve küçültme ameliyatı düşünüyorum 😀😀 ne kadar sürede kendimize geliyoruz
Taktırırken cokkk zorladı beni kolum kalkmadı 2 hafta , 3-4 kez annem yıkadı beni hatta fenaydı ama çıkartma ameliyatında aşırı aşırı rahattım kollarımı kaldırdım rahat rahat acısı bile yoktu narkozu atarken zorlandım bi o yoksa göğüslerim çok rahattı 🤭 küçültme düzeltme çok basit ameliyatlar ekstra bir şey takılmıyorsa bir kaç güne hemen normal hayata dönülüyor
İlk bir kaç gün korse gibi biseyle çok sıkı sarıyorlar o biraz nefes almayı zorlaştırıyor ama alışıyor insan 😀

X