2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben ipek marka pamuk almıştım 12 li bitmek üzere baby turco ıslak mendil almıştım bitince ona geçerim büyük ihtimal ya da bi 6 lı pamuk daha alırım çünkü hava soğuk ıslak mendil kullanırken üşütür belki diye
Baby turcoyu ben de denemek istiyorum. Pamuk zor geliyor bana((

Yerine ücretli ya da görevlendirilme geldiyse bı sure heyet raporu filan alsan olmaz mı, en azından 1 ay daha geç başlarsın. Tabi rapor almakta kolay değil verecek hekim var mı orası önemli. Ben büyük oğlumda 2 aylıkken başlamıştım. Ama benim ortaokul olduğu için dersleri toplayabiliyorlar. İkili egitimdi okul zaten. Haftanın iki günü toplamislardi derslerimi sabah gidip öğlen geliyordum 2 gün, 5 gün evdeydim ama ona rağmen o iki gün bile hem duygusal hem de enerji olarak bitik oluyordum. Bu sefer nasıl olacak acaba, heyet raporu almayı düşünüyorum ama çok muamma
Rapor almak istemiyorum. Daha doğrusu rapor istemek istemiyorum. Ben de branşçıyım. 4 güne toplanabilir en fazla. Ben oncekinde ücretsiz izin almiştım. 16 ayliklardı başladığımda. O zaman hiç okul düşünecek halim yoktu. Şimdi bir yandan gitmek de istiyorum. Ama uykusuzluk çok zor olacak. 3 ay katlanmaya calısacağım bakalım. Bu sürecte meme reddi yapmasından da korkuyorum bir yandan. Daha çok küçük çünkü.

Kızlar selam. Bebeklerde ıslak mendil kullanıyor musunuz? Ben ilk günlerde pamuk kullandım da çok zor ya sürekli ılık su getir falan. Sonra uni baby yenidoğan izotonik sulu aldım günde 1 paket gidiyor 10 tane almıştım bitti. Eşim sensitive diye bi markadan bebek ıslak mendili almış 10-15 tane ama içeriği temiz değil baya alkol falan da var. Şimdi sleppynin yenidoğanını aldım. Hem pahalı hem 40 tane tanesi 1 TL'den geliyor. Kim ne kullanıyor bakalım fikir verin bana.
Ben baştan beri pamuk kullanmak istiyordum. Havalar isıninca da direk yikamayı duşünüyorum. İkizlerde oyle yapmistım. Hiç pişik olmamişlardı. Ama hastanedeyken eşim değistirdiği için altını pamukla ugraşamam deyip unibaby nin yenidoğanıni almıştı saf sulu diyor üstünde. Sağlık ocağına gittiğimizde hemsire kaynatilmış su ile pamuk kullanın dedi. Eşim de dedi saf sulu olanını aldık diye. O da ded ki ne kadar saf deseler de kimyasal oluyor içinde. En gûzeli evdeki su. O şekilde eşim de itiraz etmiyor artık pamuğa. Dısarı çıkarken ıslak mendil alıyoruz yanımıza.

Kızlar selam. Bebeklerde ıslak mendil kullanıyor musunuz? Ben ilk günlerde pamuk kullandım da çok zor ya sürekli ılık su getir falan. Sonra uni baby yenidoğan izotonik sulu aldım günde 1 paket gidiyor 10 tane almıştım bitti. Eşim sensitive diye bi markadan bebek ıslak mendili almış 10-15 tane ama içeriği temiz değil baya alkol falan da var. Şimdi sleppynin yenidoğanını aldım. Hem pahalı hem 40 tane tanesi 1 TL'den geliyor. Kim ne kullanıyor bakalım fikir verin bana.
Bizim bugun 10. Gunumuz hala pamuk kullanmaya devam ediyorum.E bebekden pamuk koymak icin kutu aldim islatip ona hazirliyorum bir kac gun beni rahatlatiyor yada evde kendinizde bir kaba koyabilirsiniz hazir sekilde yaninizda olur.hatta altini acmadan biraz kalorifer ustune koyuyorum pamuklar isininca daha hosuna gidiyor beyfendimizin😄

Bizim bugun 10. Gunumuz hala pamuk kullanmaya devam ediyorum.E bebekden pamuk koymak icin kutu aldim islatip ona hazirliyorum bir kac gun beni rahatlatiyor yada evde kendinizde bir kaba koyabilirsiniz hazir sekilde yaninizda olur.hatta altini acmadan biraz kalorifer ustune koyuyorum pamuklar isininca daha hosuna gidiyor beyfendimizin😄
Bi kaç gün demişsin ama onları günlük hazırlamak gerekiyor pamuk bakterilerin üremesi için inanılmaz müsait Allah korusun bebişe de geçer ben sprey şişesine koydum suyu her alt değiştirmede spreyle ıslatıp yapıyorum suyu peteğin üzerine bırakıyorum sıcak kalıyor günlük suyu değiştiriyorum sadece Tatlizarafet Tatlizarafet sanada fikir olur belki canım dışardada kullanabilirsiniz bu şekilde sadece su ılık olmaz ama rn azından içiniz rahat olur saf su olduğu için

Pamuk kullanıyorum, baya bı sure pamukla devam ederiz biz. Baby turconun izotonik sulu ıslak mendilini almistim dışarda kullanmak için sadece, henüz kullanmadık tahriş ediyor mu bilmiyorum. Ama sleepy bezden hiç memnun kalmadım ben, ilk Molfix almıştım 1 numara, onda hiç bı sorun yaşamadık, ama sonra sleepye geçtik hem poposunu kızartıyor hem sızıntı yapıyor. İşin kötüsü sleepy ve babyturco stoğu yapmıştım ben.

Ben pamuk kullanıyorum termosumda sıcak su var bardağa döküp temizliyorum. Hiç düşünmüyorum ıslak mendil kullanmayı kuvözde yatarken çocuğumu ıslak mendille silmişler pişik olmuş ıslak mendil daha kötü yapmış

Bi kaç gün demişsin ama onları günlük hazırlamak gerekiyor pamuk bakterilerin üremesi için inanılmaz müsait Allah korusun bebişe de geçer ben sprey şişesine koydum suyu her alt değiştirmede spreyle ıslatıp yapıyorum suyu peteğin üzerine bırakıyorum sıcak kalıyor günlük suyu değiştiriyorum sadece Tatlizarafet Tatlizarafet sanada fikir olur belki canım dışardada kullanabilirsiniz bu şekilde sadece su ılık olmaz ama rn azından içiniz rahat olur saf su olduğu için

Aaa hic bilmiyordum gunluk olarak mi hazirlayim islatip tam anlamadim😭

Rapor almak istemiyorum. Daha doğrusu rapor istemek istemiyorum. Ben de branşçıyım. 4 güne toplanabilir en fazla. Ben oncekinde ücretsiz izin almiştım. 16 ayliklardı başladığımda. O zaman hiç okul düşünecek halim yoktu. Şimdi bir yandan gitmek de istiyorum. Ama uykusuzluk çok zor olacak. 3 ay katlanmaya calısacağım bakalım. Bu sürecte meme reddi yapmasından da korkuyorum bir yandan. Daha çok küçük çünkü.
60 günlükken başlamıştım ben meme reddi yaşamamiştik, siz de yaşamazsınız umarım 🙏 biberon seçimi önemli işe başlarken.

Kizlar biz biberon şuan philips avent kullaniyoruz 10 gunluguz ve sanki bugunlerde artik biberon gaz yapmaya basladi anlam veremedigim sekilde.siz ne tavsiye edersiniz biberon olarak?

Bunu bilmiyordum iyi oldu soyledigin, baya şiddetli tazyik çünkü. Şırınga ile izotonik sıkmak daha kolay sanki. Doktorlar çok gerekmedikçe aspiratörle çekmeyin diyor. Kılcal damarlara zarar veriyormuş
Ben basınçlı sıkıyorum ama sırtına vurup çıkmasını beklerken içine çekiyor sumukleri 🥲 mecbur aspiratörle de çekiyorum. Zaten aspiratöre aşırı ağlıyor zavallı

Pamuk kullanıyorum, baya bı sure pamukla devam ederiz biz. Baby turconun izotonik sulu ıslak mendilini almistim dışarda kullanmak için sadece, henüz kullanmadık tahriş ediyor mu bilmiyorum. Ama sleepy bezden hiç memnun kalmadım ben, ilk Molfix almıştım 1 numara, onda hiç bı sorun yaşamadık, ama sonra sleepye geçtik hem poposunu kızartıyor hem sızıntı yapıyor. İşin kötüsü sleepy ve babyturco stoğu yapmıştım ben.
Yaa denemeden stok yapmak ta kötü işte bilemiyorsun. Pamukla devam edeyim ben de o zaman. Biz Molfixle başladık çok şükür bir sorun yaşamadık. Ama 2-3 numarada farklı bir marka almış eşim goon muydu bir de migrosun kendi markasından da almış ismi aklımda yok şuan. Bakalım biz de deneye deneye artık. Baby turcoyu kız kardeşim kullanmıştı slepeden çok daha iyi diyordu.

Kizlar biz biberon şuan philips avent kullaniyoruz 10 gunluguz ve sanki bugunlerde artik biberon gaz yapmaya basladi anlam veremedigim sekilde.siz ne tavsiye edersiniz biberon olarak?
10. Günde gazı olmaya başlıyor bebeklerin. Biberonda ekstra gaz yapıyor cocukta. Allah kolaylık versin . Ben Tommy tippee almıştım antikolik olanından. Yine de gazı oluyordu sonra zaten anne sütüne geçtim tamamen

Çok güzel fikir valla. Teşekkür ederim 🙏

Napacağız böyle bilmiyorum ya o kadar fena ağlıyor ki acaba diyorum hasta mı oldu bir yeri mi ağrıyor 😔
Atak haftası muhtemelen benimki de öyleydi. Ninni söyleyip yatıyorum emzirme yastığına kucağıma dizimde hafif hafif sallıyorum poposuna pat pat vuruyorum uyuyor. Uykusuzluktan çıldırıyorlar ve uykuya direniyorlar.

Bir de kızlar gebelik başında tiroidi yüksek çıkıp eutrox kullananlar vardı grupta. Siz halâ kullanıyor musunuz? Doktorunuz birşey dedimi size ne zamana kadar kullanacağımız gibi. O ilacı kullandığım için bebeği tekrardan kbb doktoruna gösterip işitme testi yaptırmamız lazım dediler. Çocuk KBb bölümü olmadığı için normal kbbye gidebilirsiniz dediler ama çocuk adına kbb randevusu açılmıyor. Kendi adıma alsam bakarlar mı acaba?

Aaa hic bilmiyordum gunluk olarak mi hazirlayim islatip tam anlamadim😭
Günde 2 kere hazırlasan belki daha iyi olur ama sprey daha pratik oluyor denemek istersen resimdeki gibi sprey şişe aldım içine kaynamış soğumuş su koyuyorum günde 2 kere peteğin üzerinde duruyor sıcak tutuyor kullanacağım zaman pamuğa sıkıp kullanıyorum ıslak pamuk bekledikçe bakteri yuvası oluyor çünkü
Antikolik mi kullanıyorsun normalse antikolik biberonlar var onları kullan mutlaka dr browns ben çok memnunum tavsiye ederim cam olanları biraz ağır oluyor ama pp kullanabilirsin

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    89,4 KB · Görüntüleme: 39
X