2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Uykuya geçecek bırakıyor her şeyi elini emmeye başlıyor damak kasıyor sürekli kısa sürede şu kaşınma olayı bitse bari
Bitmez canım daha diş çıkana kadar bitmez benimki sıkıştırıyor memeyi biberonu ama çıkacagı zaman ateş agrı oluyor kimiside hiç bilmiyor inşallah bizde hiç bilmeyiz kolayca çıkarır

Sabah kargoya gitmem gerekti şirkete evrak yollayacaktim. Kargo da yakın olunca eşime ben bebisle giderim dedim. 9:30 da uyandı sabah. Hazırlandık çıktık kargo market derken bir süre kanguruda uyudu (toplasan 15dk bile değildir) eve geldik 10:40 falandı. sıcaktan zaten çok mayismisti üstünü değiştirdim emzirdim. Enerji geldi resmen 11:30da ancak uyutabildim. Bagirisik cigiris aglayislar dediğin gibi yapmadığım maymunluk kalmadı. Ooh rahatım artık güzel bı kahvaltı yapabilirim dedim kahvaltımı yapamadan yarım saatte uyandı. 12den beri uyutmaya çalışıyorum şu an yeni uyudu. 4 saat olmuş bak sabah uykusundan kalkali toplam 45 dk uyudu
Aaa aynı şeyleri yaşamışız bugün 😂😂 8.30’da uyandı 10.30’da ancak daldı tam kahvaltı yapayım dedim yarım saatte geri uyandı 12’de mamasını verdim 12.30’da ağlaya ağlaya uyudu en son. 4 saatte yarım saat uyumuştu şimdi uyuyo daha, hedefim 3’e kadar uyuması😂

Tazyikli mi sütün canım? Ben sağımda o acıya dayanamadım kuzum. Baby mom giyilebilir olandı benimki, vakumu cok güçlü ama dayanılacak gibi değildi acısı. Koruyucu uç kullanmıştım bu defa pompa çektikçe koruyucunun kenarları göğsümü kesiyordu. Yakınımdan ödünç bi pompa aldım şarjlı o acıtmıyor ama vakum gücü cok daha düşük son kademeye kadar bile getirdiğim oldu. Ben de ikinci el avent mi alıp denesem diyordum ama yok seni acıtıyorsa keian benise acıtır. Flanş ölçüsü uymuyordur belki sana? Ya da daha az vakum gücü olan bi makine alıp denesen mi belki zamanla alışır meme
Evet tazyikli kızım o yüzden artık emmek istemiyor zaten hep boğazına kaçırıyor boğulur gibi oluyordu son zamanlarda memeyi bir iki çekip bırakıyor baya uğraşıyorum emmesi için tazyik azalınca emiyor.
İlk kez sağdığım için mi öyle acıdı bilmiyorum bence vakum gücü seninki kadar yüksek değil ama ucu kıpkırmızı oldu nedense..zaten sağımdan sonra iyice büyüdü. Yakınımda pompası olan yok maalesef 🥲 flanş ölçüsü nasıl oluyor ki bilmiyorum hiç. Bir daha sağmaya cesaretim yok 🙈 artık emzirirken hiç acımıyor şükür ama sağarken neden bu kadar acıdı anlamadım. Bu tazyiği azaltmanın başka yolu yok mu acaba

Kızlar ben de tam uykuyla ilgili soru soracaktım. Uyanıklık süresi 60-90 dk arası olmalı yazıyor her yerde. Gerçekten de 1 saati dolunca esnemeye başlıyor gözler kızarıyor uykuya hazırlanıyor tam 90 dk olunca da uyuyor ama uykuya dalma sürecimiz çok sıkıntılı çok ağlıyor mahvediyor kendini. Çığlıksız uykuya daldığı çok nadir. Sizinkiler de öyle mi? Ne yapmam gerek uyku belirtisi gördüğüm an uyutmaya başlıyorum ama bi şeyi yanlış mı yapıyorum
Benimki de çok ağlıyor uykuya geçişte hatta ben hala çözemedim açlıktan mı ağlıyor uykusuzluktan mı diye. Emince ne kadar emdiğini bilmediğim için aç diye düşünüyorum. Reflü mamasına başlayalı mama verdikten sonra tamam doydu diyorum uyutmaya çalışıyorum yine ağlıyor demek ki aç değil uykusuzluktan ağlıyor diyorum biraz uğraşıyorum uyuyor. Çözmek zor valla 😀 fıtığı var bi de ağlatmak istemiyorum iyice çıkıyor..çok zor geçiyor uykuya hem uykusu var hem yatay pozisyona geçince ağlıyor

Aaa aynı şeyleri yaşamışız bugün 😂😂 8.30’da uyandı 10.30’da ancak daldı tam kahvaltı yapayım dedim yarım saatte geri uyandı 12’de mamasını verdim 12.30’da ağlaya ağlaya uyudu en son. 4 saatte yarım saat uyumuştu şimdi uyuyo daha, hedefim 3’e kadar uyuması😂
13:30da uyuttum şu an kalktı 🥺 sadece yarımşar saat uyuyor🥺

Benim bebişin gündüz tek seferde 1 saat üstü uyuduğu haftada 1 falan oluyor. Genelde 40 dk döngüsüne takılıyor geri uyumuyor da. Böyle olunca uykusunu da tam alamıyor. Çok sıkıntı şu uyku işleri 🙄

Bize liste verdi çok alerjen olanlar süt ürünlerinin hepsi, yumurta, dana eti, tavuk, tahin ve paketli hiç bir gıda. Ama ben kuruyemiş ve domates de yemiyorum. Bebekten bebeğe değişiyor neler alerji yapıyorsa deneme yanılma yoluyla buluyorsun maalesef
Canım süt ve süt ürünleri et tavuk yumurta paketli gıda yasaktı şimdi domates yasak dedi doktor.

Benimki de duş aldırdığım halde 2 saattir yayagina koyduğumda uyanıyor 2 saattir tekrar tekrar uyutmaya çalışıyorum. Pes ettim kucağımda uyutacagim dinlensin bari çok huzursuz oluyor yoksa
Benim kucağımda uyutmam için ev gezmem lazım belim uyuşuyor son çare kendim duş aldırmayı denicem

Benimki de çok ağlıyor uykuya geçişte hatta ben hala çözemedim açlıktan mı ağlıyor uykusuzluktan mı diye. Emince ne kadar emdiğini bilmediğim için aç diye düşünüyorum. Reflü mamasına başlayalı mama verdikten sonra tamam doydu diyorum uyutmaya çalışıyorum yine ağlıyor demek ki aç değil uykusuzluktan ağlıyor diyorum biraz uğraşıyorum uyuyor. Çözmek zor valla 😀 fıtığı var bi de ağlatmak istemiyorum iyice çıkıyor..çok zor geçiyor uykuya hem uykusu var hem yatay pozisyona geçince ağlıyor
Ben mama verdiğim için aç olmadığına eminim uyku ağıdı bizimki seninki de öyle galiba mamaya rağmen ağlıyosa. Yavrum diyorum uyku çok güzel bi şey neden uyucam diye ağlıyosun diyorum dinletemiyorum😂

Domatesin dokunduğunu ben fark etmiştim. Ama salçasını yiyordum birkaç gündür de salça dokunuyor sanırım döküntüler çıktı vücudunda
Benimkinin kollarıdq kızarıp pul pul olup kuruyup dökülüyor ben şampuandanmı diyordum bizimkide mi alerjik acaba bende alerji çıktı hamileyken ama hala test yaptırmadım

X