2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Kızlar herkese iyi akşamlar. Haftaya çarşamba transfer günüm. Doğal silküs ilerliyoruz. Bugün çatlatma iğnemi olacağım. Ctesi gününden itibarende progestan fitil kullanacağım sabah akşam. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah çok heyecanlıyım.

Kızlar, transfere 5 gün kaldı, doktorlarınız size hiç çay kahve içmeyle ilgili birşey söyledi mi??
Bana sadece gazlı içecek boyalı paketli gıda yemesen iyi olur dedi o kadar 🙄
Canım genelde günde 1 bardak veriyolar 200 ml kafein geçmesin diyorlar. Ben hiç içmemeye çalışacağım 1 hafta var benimde

Kızlar, transfere 5 gün kaldı, doktorlarınız size hiç çay kahve içmeyle ilgili birşey söyledi mi??
Transfer sonrası kahve(kesinlikle yasak dedi), soda dahil asitli içecekler, Fast food, paketli ve koruyucu katkılı gıdalar yasaklandı. Çay da çok açık içebilirsin dedi ama onu da içmiyorum. Sadece dün ıhlamur çayı içmiştim ona izin verdi. Bir de pirinç pilavı ve makarnayı az tüketmemi söyledi

Ben çayı kahveyi kestim cok canım cekerse az kahve bol süt deniyorum. Bitki çaylarından uzak durmaya calışmanı öneririm

Transfer sonrası kahve(kesinlikle yasak dedi), soda dahil asitli içecekler, Fast food, paketli ve koruyucu katkılı gıdalar yasaklandı. Çay da çok açık içebilirsin dedi ama onu da içmiyorum. Sadece dün ıhlamur çayı içmiştim ona izin verdi. Bir de pirinç pilavı ve makarnayı az tüketmemi söyledi
Evet transfer sonrası ben de içmem canım.. ama daha olmadım ya 5 gün var hani şimdiden mi içmesem diye iöine kurt düştü

Ben çayı kahveyi kestim cok canım cekerse az kahve bol süt deniyorum. Bitki çaylarından uzak durmaya calışmanı öneririm
Yok bitki çayını asla içmem biliyorum çok riskli.. kahveyi de sütlü içiyorum zaten.. transferden sonra hepsini keserim inşallah

Evet transfer sonrası ben de içmem canım.. ama daha olmadım ya 5 gün var hani şimdiden mi içmesem diye iöine kurt düştü
Ben transferden 1 gün öncesine kadar içiyordum abartmadan, olunca bıraktım ama Fast foodu bırakalı 3 ay falan, bitki çayını belki 9-10 aydır içmiyorum, cips vs bırakalı da 1 ay oldu 🙈 yapabilirim diyorsanız bıraksanız da olur bence. Dün burnuma kahve kokusu geldi o derece özlem bendeki 😂 ama evlatlarıma özlemim her şeyden büyük 🤲🏻❤️🥹🤲🏻

Canım olmamak için iğne ilaç veriliyor yumurta toplama sonrasi.
Benden de 19 yumurta toplandı, iğne ilaçla olmadım şükür.
Merhaba nasıl bir iğne ilaç en kısa şekilde anlatma şansın varmı canım ? sıfır tecrübem var o yüzden merak ediyorum tam olarak sürece de başlamadığımız için doktorlar detaya inmiyor .. nasıl önlem alındı kısaca anlatırsan çok mutlu olurum internette hiç bir şey çıkmıyor araştırınca 🥹

aslında zencefil, nane limon vs de bitki çayı. benim midem problemli olduğu için sık sık içerim yıllardır, bunlar sorun olur mu sizce?

Merhaba nasıl bir iğne ilaç en kısa şekilde anlatma şansın varmı canım ? sıfır tecrübem var o yüzden merak ediyorum tam olarak sürece de başlamadığımız için doktorlar detaya inmiyor .. nasıl önlem alındı kısaca anlatırsan çok mutlu olurum internette hiç bir şey çıkmıyor araştırınca 🥹
Bak canım doktor seni boşuna korkutmuş.
Arkadaşımdan 38 yumurta toplandı, hiç ohss yaşamadı.
Benden 19 toplandı yaşamadım.
Pko demek yumurta çok demek, göründüğü gibi herkeste de olmuyor.
Her doktorun da tedavisi farklı.
Bana antibiyotik, proloktin hormonu bir ilaç, kan sulandiricu iğne verdi.

yarın sabah transferim var kızlar, çok heyecanlıyım. öneriniz var mı? siz ne zaman tuvalete gittiniz sonrasında ne kadar su içtiniz?
Canım merkezde hemen almıyorlar. Merkeze girince yudum yudum iç ki, transfer sonrası hemen tuvalete gitmek gerekmesin. 500 ml ile yeterli demişti doktorum

aslında zencefil, nane limon vs de bitki çayı. benim midem problemli olduğu için sık sık içerim yıllardır, bunlar sorun olur mu sizce?
Yani sıkıntı oluşturabilir. Doktorunuza durumu söyleyin belki mide koruyucu ile destek olur bu süreçte.

Anladım canım korkutma değil de belirtti ilk konuşmada sonra bidaha konuştuk, pko da olunuyor dedi tekrardan.. bide burda ohss geçiren arkadaş post atmış yazmış buraya kötü şeyler yaşamış görünce extra korku oldu bende baya ,zaten zahmetli maddi manevi bide insan extra olaylar yaşamak istemiyo haliyle ama bana umut oldunuz içim az da olsa hafifledi 🥰

Bide inşallah güzel sonuç almışsınızdır son durum ne acaba Allahım kimsenin uğraşını boşa çıkarmasın 🙏🏼

X