2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Doktordan geldim şimdi. 1250 Gr olmuş boyu da 35-36 cm. 29+5 bugün, yine küçük benim kız ama düzenli büyüyor Allah'tan . Akıntım çok arttığı için alttan da muayene etti. benim rahim ağzımda yara varmış🥺 o yüzden senin akıntın hiç sıfırlanmaz dedi. Doğumdan sonra yarayı yakabiliriz dedi 🥺. Eski verdiği fitilden verdi yine .
Canım maşallah kilosu neden aklına takıldı ki benim ilk Bebiş o yüzden bu haftalık kiloları da bilmiyorum iyi gibi geldi bana zaten bu aylardan sonra çok daha çabuk kilo almaya başlıyorlar. Takılmasın hiç kafana gelişimi güzelse oh mis 🥹🥰

Rahim ağzında yara bende de vardı. Yaktırdım tekrarlamadı. Aşırı basit bir işlem ve asla hissetmiyorsun hiç bişi. Ben korkmuştum yakma makma denince ama hiç bir şey hissetmiyorsun. İŞlem 1 dk bile sürmüyo.
Yaa gerçekten mi. Çok sağol canım içim rahatladı valla😊 akıntılar devam etti mi peki. Benim gebelik öncesi olurdu zaten akıntım ama gebelikte çok arttı. Öyle böyle bi artma değil. İlk zamanlar bebeğin suyu da akıyor sanıyordum .internetten baktım bu rahim ağzı yaraları kasık bel ağrısı da yapabiliyormuş. Benim hep ağrır

Çok sağolun kızlar inşallah geçmez. sizler de hastaneye gidip gelirken vs çok dikkat edin herkes hasta sanki
Canım bu hastalık normal hastalık değil. Ben yeni yeni atlatıyorum ilk önce eşim oldu sonra bana geçti yani ayrı yattigimiz halde ama şu an herkes hasta. İki tane serum yedim, üç gün antibiyotik kullandım parol içtim öyle toparladım. 39.5 ları gördüm hep ateşim çıktı. Şimdi kayınvalidem ve kaynım da aynı. Aile apartmanındayiz uzakta olamıyorum çok ama korkuyorum yine olcam diye. Sen bol bol meyve ye sicak şeyler iç inşAllah olmazsın

Kızçeler hangi haftadan sonra 2 haftaya düşüyor bu kontroller yahu doktordan doktora değişiyor heralde 🥴 ayda bir gitmekten çok sıkıldım çocumu özlüyorum 🤣 25. Haftada gittim en son 29. Haftada tekrar çağırdı nasipse 18 Ocak sonra hep 2 haftada bir çağırır belki diye düşündüm bu nst falan ben mi çok aceleciyim 🤣

ne güzel işte kibar mı kibar narin mi narin bir kız geliyor maşallahhh. kuzum o akıntı bak benim hamile kaldığımdan beri var ve öyle yaradan vs değil enfeksiyonum kesinlikle geçmiyor ben böyle bir şey ömrümde görmedim.. bak seninkinin sebebi belli yarayı yaktırırsın geçer merak etme üzülme hiç böyle şeyler çok oluyor kadınlarda
Canım gebelikte akıntı çok normalmiş zaten. Rahim büyüdükçe sıvı salgılıyormuş.

Kızçeler hangi haftadan sonra 2 haftaya düşüyor bu kontroller yahu doktordan doktora değişiyor heralde 🥴 ayda bir gitmekten çok sıkıldım çocumu özlüyorum 🤣 25. Haftada gittim en son 29. Haftada tekrar çağırdı nasipse 18 Ocak sonra hep 2 haftada bir çağırır belki diye düşündüm bu nst falan ben mi çok aceleciyim 🤣
Canım ben en son 28 haftalıkken gitmiştim. 1 ay sonra görüşelim tekrar demişti. Ama benim ara biraz daha açıldı. Haftaya perşembe gidicem kontrole. 33 haftalık olmuş olucam. Bi arkadaşımda aynı doktora gidiyor. 31 haftalıkken gittiğinde nst ye göndermiş. 2 hafta sonra tekrar çağırmış. 33 te yine gitmiş. Bundan sonra 2 haftada bir görüşelim demiş. Bende bu gittiğimde nst ye gönderir muhtemelen. Artuk beni de 2 haftada 1 çağırır.

Doktordan geldim şimdi. 1250 Gr olmuş boyu da 35-36 cm. 29+5 bugün, yine küçük benim kız ama düzenli büyüyor Allah'tan . Akıntım çok arttığı için alttan da muayene etti. benim rahim ağzımda yara varmış🥺 o yüzden senin akıntın hiç sıfırlanmaz dedi. Doğumdan sonra yarayı yakabiliriz dedi 🥺. Eski verdiği fitilden verdi yine .
Canım bence gayet normal kilosu. Kilosunun fazla olması da normal benim bebişim 29+4 1750 gram dedi doktor sağlığı her şeyi güzel ama diyet yapmalısın dedi. Normal doğum olarak çok zor olur dedi. 20 gün süre verdi bana hem ben kilo almicakmişim hemde Ali Kerem ama ne yiyeceğimi şaşırdım yani nasıl kilo almasın ki çocuğum sonuçta illaki bir şeyler yiyorum 🙈 yani doktorlar kilolu olmasınida istemiyor tam ortalama kilolarinda olmasi en güzeli

Canım ben en son 28 haftalıkken gitmiştim. 1 ay sonra görüşelim tekrar demişti. Ama benim ara biraz daha açıldı. Haftaya perşembe gidicem kontrole. 33 haftalık olmuş olucam. Bi arkadaşımda aynı doktora gidiyor. 31 haftalıkken gittiğinde nst ye göndermiş. 2 hafta sonra tekrar çağırmış. 33 te yine gitmiş. Bundan sonra 2 haftada bir görüşelim demiş. Bende bu gittiğimde nst ye gönderir muhtemelen. Artuk beni de 2 haftada 1 çağırır.
Artık yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz sanırım hep birlikte 🥹 sağlıkla alalım bebeklerimizi kucaklarımıza ❤️☘️ ben heralde sabırsızım🤣 28. Haftanın içindeyim odasına başladım nolur nolmaz diye herşeyim hazır dursun kafam rahat olsun

Artık yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz sanırım hep birlikte 🥹 sağlıkla alalım bebeklerimizi kucaklarımıza ❤️☘️ ben heralde sabırsızım🤣 28. Haftanın içindeyim odasına başladım nolur nolmaz diye herşeyim hazır dursun kafam rahat olsun
Benim bugün 31+5 daha hiç bi hazırlık yapmadım doğru düzgün. Hala eksikler var. Çok üşengecim yaa 🤣🙈🤭

Canım bence gayet normal kilosu. Kilosunun fazla olması da normal benim bebişim 29+4 1750 gram dedi doktor sağlığı her şeyi güzel ama diyet yapmalısın dedi. Normal doğum olarak çok zor olur dedi. 20 gün süre verdi bana hem ben kilo almicakmişim hemde Ali Kerem ama ne yiyeceğimi şaşırdım yani nasıl kilo almasın ki çocuğum sonuçta illaki bir şeyler yiyorum 🙈 yani doktorlar kilolu olmasınida istemiyor tam ortalama kilolarinda olmasi en güzeli
Evet 25. Haftada 922 gramdı Bebiş bende 8 kilo almıştım. Doktorum bu kızçe göbekli geliyor dedi ve diyet yapmamı istedi 🥲 ama bende tam tersi çok çabuk Acıkmaya başladım. Bakalım 29. Haftada kontrol var kaç kilo olmuş ona göre doktordan azar yiyebilirim 🤣

kuzum benim ki yeşilimsi böyle sarımsı değişik beyaz değil maalesef :KK43:
Benimki de öyle canım sıvı sabun gibi akıyor sarımsı renk iltihap gibi. Gebelik sebepli de enfeksiyon çok normalmiş. Gebelik sonrası inşallah geçecek hepsi yeter ki bebeklerimiz iyi olsun🙏

Bu aralar nasılsın diyenlere açım diyorum, doktorun söylediği değerden yüksek çıkıyor, bazende iyi 😔
Benimde öyle kuzum peki, nasıl çıkıyor dün benim 160 bile oldu. O kadar dikkat ediyorum sabah bir ölçtüm açlık 100 :KK43: senin nasıl

kızlar 28. haftamdayım bugün kontrolüm var 15:00da daha önce doktor bir konu sırasında gittiği hastanelere göre doğum fiyatlarını söylemişti zaten yılbası öncesiydi fakat böyle net bir konuşma olmadı dediğim gibi bir konu sırasında örneklemelerde bulundu fiyatlarıyla ilgili hatta biraz uçuk gelmişti fiyatlar buraya da yazmıştım.. yılbasından sonra hastanelerimde değişiklik olacak zaten demişti detaylıca konuşacağız demişti... sizce bu haftada doğum fiyatını, gittiği güncel hastaneleri sorup konuşmalı mıyız? Çünkü bir sonraki kontrole gittiğimde 31+3 falan olacağım o zaman artık belirlemiş olmam gerekmiyor mu hastaneyi? nasıl ilerlediniz fikrinize ihtiyacım var

27+2 de 1kg50 gr Dı canım
29.hafta da tekrar gideceğim
Cm mi söylemiyor, bende bakmadım açıkcası ama hep boyu uzun diyor 🙂
25+5 te de 845 Gr dı canım haftada 100 Gr almış d3diğin gibi 27. Haftada muhtemelen benimki de seninkiyle aynı civarlardaydı 😊 cm zaten önemli değil dedi doktor da. Artık kıvrık durduğundan net ölçü olmaz dedi😊

kızlar 28. haftamdayım bugün kontrolüm var 15:00da daha önce doktor bir konu sırasında gittiği hastanelere göre doğum fiyatlarını söylemişti zaten yılbası öncesiydi fakat böyle net bir konuşma olmadı dediğim gibi bir konu sırasında örneklemelerde bulundu fiyatlarıyla ilgili hatta biraz uçuk gelmişti fiyatlar buraya da yazmıştım.. yılbasından sonra hastanelerimde değişiklik olacak zaten demişti detaylıca konuşacağız demişti... sizce bu haftada doğum fiyatını, gittiği güncel hastaneleri sorup konuşmalı mıyız? Çünkü bir sonraki kontrole gittiğimde 31+3 falan olacağım o zaman artık belirlemiş olmam gerekmiyor mu hastaneyi? nasıl ilerlediniz fikrinize ihtiyacım var
Ben 30 haftamda sordum ne zaman konuşucaz fiyatla doğumla ilgili bana dedi şubatın başında bende tamam dedim🤷🏻‍♀️

X