2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Merhaba herkese Mayıs annelerinden geliyorum🌸 Aranızda boyu 175 civarı olup hamile taytı/pantolonu önerebilecek biri var mııı? Artış’ın meşhur taytı bana kapri boy oldu da 🤦🏼‍♀️
Merhaba ben artisin ispanyol paca fittilisini aldim bir parmakta kisalttim Xl beden bu arada 170 boyundayim. Belki olur size de

Cnm bn 3-4 tane aldım.
Yıka yıka giydir 😁 zaten 2-3 ay sonra küçülüyor, fazla almaya grek yok.
Bende kızımın kucukluklerine güveniyorum ama içlik olarak hiç bir şey birakmamsim pazar günü cikardm da büyük bi hayal kırıklığına uğradım ve beyazlı kıyafetlerin bazıları sararmış acil alışverişe çıkmam lazm benimde bende 3 4 takım içlik uzun kollu almayı düşünüyorum 2 3 takım da yine tulum ikili takımlardan almam lazm git gide günümüz yaklaşıyor 🤔🤭

Kızlar bu kan ilacını kullanan var mı. Bana bunu verdi doktorum.

Eklentiler

• DB87A2FF-C1C1-4E5C-952B-E40929A43B67.jpeg
    DB87A2FF-C1C1-4E5C-952B-E40929A43B67.jpeg
    185,6 KB · Görüntüleme: 87
Benim oğlum da sıcakta hasta olurdu. Ve nasıl alisirsa öyle gidiyor. Bebekken de sıcakta hasta olurdu geçen gün anneme gittim çocugu gene kalın kalın giyrdirdiler zorla. Terleyerek hasta oldu. Çok sıcağı ben de sevmem oğlum da sevmiyor
Kesinlikle böyle oluyor. Ben de çok sıcağı sevmem.

• Beğen
Reactions: The
Merhaba sevgili anne adayları, fikrinizi almak istediğim bir konu var😊
30. Haftaya girdim. Doktorum detaylı bir kan testi yaptı. Sadece demirim alt sınıra yakın çıktı. Ben endişelendim fakat doktorum "Tüm kan değerlerin normal" dedi. Şu anda sadece multivitaminimin içinde günlük 17 miligram demir takviyesi alıyorum. Bir yandan da aile hekimi sıkıştırıyor "Bu alınan miktar yeterli değil ileride sorun olur, sana ek demir takviyesi yazıyorum. Onu da iç" dedi ona baktım 34 miligram diyor.😄 Açıkçası bu kadar yüklenmenin de doğru olduğunu düşünmüyorum.
Özetle, bir miktar arada kaldım. Siz günlük ne kadar demir takviyesi alıyorsunuz acaba merak ettim 😊

30. Haftaya girdim. Doktorum detaylı bir kan testi yaptı. Sadece demirim alt sınıra yakın çıktı. Ben endişelendim fakat doktorum "Tüm kan değerlerin normal" dedi. Şu anda sadece multivitaminimin içinde günlük 17 miligram demir takviyesi alıyorum. Bir yandan da aile hekimi sıkıştırıyor "Bu alınan miktar yeterli değil ileride sorun olur, sana ek demir takviyesi yazıyorum. Onu da iç" dedi ona baktım 34 miligram diyor.😄 Açıkçası bu kadar yüklenmenin de doğru olduğunu düşünmüyorum.
Özetle, bir miktar arada kaldım. Siz günlük ne kadar demir takviyesi alıyorsunuz acaba merak ettim 😊
Merhaba sabah akşam 5 mg alıyorum ve kullandığım vitamin ilacının içinde de 14 mg var 24 mg almış oluyorum gün içersinde 🥰

tweeetyyy tweeetyyy kuzumm hiç göremedim seni bugün nasılsın iyisin inşallah çıktın mı hastaneden?
Çıktım kuzum dün 10 gibi. Kan değerlerim falan normale dönmüş biraz daha çok şükür. Takip edileceksin dedi işte. Ve üniversite hastanesi olan yere gitmemi istiyor. Gidecek gibiyiz memlekete kuzum

Ben ayrı demir ilacı kullanmıyorum vitaminimin içerisinde 60 mg var 😊

Kızlar ben elele nin bebek yatak alezini de aldım geldi çok güzel hemen yatağa geçirdim düşünen varsa. Altı resmen naylon ama ses çıkarmıyor su geçirmez

Ay bu çok iyi oldu. İnfluce oldum ve alıyorum sabah sabah 😂

Ama önerilen bu. Eğer ev 18 derece altındaysa sizin dediğiniz gibi giydirilir de, 20-24 derece ise kat kat giydirmek ve yelek giydirmek iyi değil diyor herkes. Soğuk değil sıcak hasta eder diyor uzmanlar.
Uzmanların ne dedıgını gayet ıyı bılıyorum😁Bn oğlumda bu sekılde giydrdım.oğlum kasım doğumlu, hep yelekleydi, evın ısısıda normaldi. Ve hiç hasta olmadı. Halaa yılda 1 kez hasta olur o da bi iki gun atesi çıkar okdr. Çocugu hasta edecek, pişirecek kdr değil ☺️o kdr tecrubesz degılım 😁

Benim oğlum da sıcakta hasta olurdu. Ve nasıl alisirsa öyle gidiyor. Bebekken de sıcakta hasta olurdu geçen gün anneme gittim çocugu gene kalın kalın giyrdirdiler zorla. Terleyerek hasta oldu. Çok sıcağı ben de sevmem oğlum da sevmiyor
Her çocuk farklı demekki. Bnım oğlum hiç hasta olmadı, sık sık hasta bıle olmaz bugune kdr burnunun aktığı sayılıdır. Masallah.
Evt bazı çocuklar sıcagı sevmez, ama soguktan hasta olanı duydumda sıcaktan duymamıştım

Terleyerek hasta olan çocuk hiç gormedim.
Bnım oğlum hiç terlemedi. Zaten oyle bısey hissetseydım ona göre ince giydrırdım.
Doktorlar çocukların soğuktan değil terleyerek hasta olduğunu söylerler. Hatta soğuk çocuğu hasta etmez, kışın bulaş çok olduğu için hasta oluyor diyorlar. Tabiki her çocuk farklıdır ama böyle bir şey duymadım görmedim demenize şaşırdım doğrusu:) demek ki sizinki sıcak seviyormuş, olabilir.

Merhaba canım 🤗
Ben demir ilacı olarak santafer Fort kullanıyorum içindekiler kısmını attım orada kaç mg olduğu yazıyor.🥰 Bir de vitamin olarak vinelac kullanıyorum onun içinde de 28 mg demir yazıyor

Eklentiler

• Screenshot_20231226-093735~2.png
    Screenshot_20231226-093735~2.png
    74,5 KB · Görüntüleme: 53
Doktorlar çocukların soğuktan değil terleyerek hasta olduğunu söylerler. Hatta soğuk çocuğu hasta etmez, kışın bulaş çok olduğu için hasta oluyor diyorlar. Tabiki her çocuk farklıdır ama böyle bir şey duymadım görmedim demenize şaşırdım doğrusu:) demek ki sizinki sıcak seviyormuş, olabilir.
Evet biz sıcak kanlı insanlarız, sıcağı sevıyoruz😅

X