2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Merhaba herkese Mayıs annelerinden geliyorum🌸 Aranızda boyu 175 civarı olup hamile taytı/pantolonu önerebilecek biri var mııı? Artış’ın meşhur taytı bana kapri boy oldu da 🤦🏼‍♀️

Cnm bn 3-4 tane aldım.
Yıka yıka giydir 😁 zaten 2-3 ay sonra küçülüyor, fazla almaya grek yok.
Ya kakası çok çıkıyor yetişmiyor falan diyorlar ya bende bilemedim asla 😀
Asıl sorum kısakollu uzun kollu ve atlet zıbın 0-3 ay kaç tane almalıyız 🙄
Ya kısa kollu ve atlet şeklinde aldım aldıklarımı kuzum ama uzun kollya gerek yok dedi tecrübeli bir kaç arkadaşım kafam karıştı 🙄 tecrübeli anneler bizi yeşillendirin😀

Ya kısa kollu ve atlet şeklinde aldım aldıklarımı kuzum ama uzun kollya gerek yok dedi tecrübeli bir kaç arkadaşım kafam karıştı 🙄 tecrübeli anneler bizi yeşillendirin😀
Cnm nasıl gıydırecegıne bağlı.
Bn mesela tek kat gıydirmem oyuzden 0-3 aylık zıbınları hava soğuk olacagı için uzun kollu aldım. 3-6 aylıkları sıfır kol aldım

Benim beynim bu zıbın konusunda error verdi 🤭 uzun kollu zıbın almciam zaten takımların var onlar yeter Bencede ama atlet ve kısa kollu kış ayında bile olsak almalı mıyız almalıysak 0-3 ay beden kaç tane alalım onu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ nedir bunun ederi 🙄😁

Bn mesela tek kat gıydirmem oyuzden 0-3 aylık zıbınları hava soğuk olacagı için uzun kollu aldım. 3-6 aylıkları sıfır kol aldım
Canım atlet zıbın giydirip üstüne uzun kollu giydirsek mesela mart ayında ya da erken doğumda şubatta olur mu ?

Herhalde uzun kollu içine kısa kollu giydirilmez o zaman 0-3 ay kısa kollu almak saçma değil mi?

Kısa kollu yazın giydirilen bir şey değil mi?

Zıbın bence bolca atlet şeklinde almak daha mantıklı değil mi ?
Ay nasıl karar veriliyor bunlara 😟

İlk oğlum 5 Mayıs doğumlu, hiç uzun kollu almadım şimdiye kadar. Kızım Mart sonu doğacak ama ona da almayacağım. Zaten evler sıcak, dışarı giderken de üstü örtülüyor arabaya binene kadar. Ben hiç ihtiyaç duymadım uzun kolluya

Anladım kuzum teşekkür ederim
Benim beynim bu zıbın konusunda error verdi 🤭 uzun kollu zıbın almciam zaten takımların var onlar yeter Bencede ama atlet ve kısa kollu kış ayında bile olsak almalı mıyız almalıysak 0-3 ay beden kaç tane alalım onu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ nedir bunun ederi 🙄😁
Kafam da çılgın sorular 😄 çözeceğiz bu işi ya bence 🫣
İlk oğlum 5 Mayıs doğumlu, hiç uzun kollu almadım şimdiye kadar. Kızım Mart sonu doğacak ama ona da almayacağım. Zaten evler sıcak, dışarı giderken de üstü örtülüyor arabaya binene kadar. Ben hiç ihtiyaç duymadım uzun kolluya
Evet bir kaç arkadaşım da bu şekilde söyledi peki yeni doğan ve 0-3 ay kaç tane almalıyız canım sence ?

Bu park yatağın koyu gri rengini arkadaşım kullandı çocuğunda çok memnun hala kullanıyor, anne yanı olabiliyor bazıları açılmıyor sallanma ayakları var uyutma esnasında rahat olacak alt değiştirme ünitesi var rengini de beğendim marka zaten bilindik güvenilir olduğu için tercih ettim 🥰
Bende park yatak düşünüyordum bu model bnimde dikkatimi çekmişti. Ama sonradan model ile alakalı değilde park yatak konusunda Bi ikilemdeyim. İyi günlerde kullanın 😊

Atlet beyaz olanlar diğilmi🤣🤣atlet hiç almadım ama uzun kol almayı düşünmüyorum zaten altta kalan bir şey üst üste giydirince bence rahatsız olur bebişler🤭ama kalan hepsini uzun kol aldım 0-3 ay

Canım atlet zıbın giydirip üstüne uzun kollu giydirsek mesela mart ayında ya da erken doğumda şubatta olur mu ?

Herhalde uzun kollu içine kısa kollu giydirilmez o zaman 0-3 ay kısa kollu almak saçma değil mi?

Kısa kollu yazın giydirilen bir şey değil mi?

Zıbın bence bolca atlet şeklinde almak daha mantıklı değil mi ?
Ay nasıl karar veriliyor bunlara 😟
Cnm bu senın tercıhın yani her anne farklı işte. Kımısı sıfır kol zıbın üzerıne tulum gydırıyor, evler sıcak dıyor.
Ama ben kollarının tek kat olmasını istemıyorum kış ayında. Oyuzden uzun kol zıbın tercıh edıyorum içine. He baktım gördum çok sıcak sıfır kollulardan gydrrım ayrıca ben yelekte gydrıyorum bebişe. Evde ben kışın yelek, patik gyıyorum 🙈

Yani mesela yanlış anlaşılmasın görüyorum yazın sadece zıbınla bebişi dısarı çıkarıyorlar, ayagında çorap yok.

Bn asla çorapsız tutamam. Kışın 2 kat hatta. Tek çorapla bn bıle üşürüm evde.
Bn asla bebişi zıbınla yazın tutamam mesela,

Bende park yatak düşünüyordum bu model bnimde dikkatimi çekmişti. Ama sonradan model ile alakalı değilde park yatak konusunda Bi ikilemdeyim. İyi günlerde kullanın 😊
Ben gündüz kendi odasında beşiğinde akşam ise yanımda yatırmayı planlıyorum. Anne yanı park yatak sayesinde yan yana uyuyacağız emzirmek için yatağından almam ihtiyaçlarını karşılamam daha kolay olacak diye düşünüyorum 🥰

Cnm bu senın tercıhın yani her anne farklı işte. Kımısı sıfır kol zıbın üzerıne tulum gydırıyor, evler sıcak dıyor.
Ama ben kollarının tek kat olmasını istemıyorum kış ayında. Oyuzden uzun kol zıbın tercıh edıyorum içine. He baktım gördum çok sıcak sıfır kollulardan gydrrım ayrıca ben yelekte gydrıyorum bebişe. Evde ben kışın yelek, patik gyıyorum 🙈

Yani mesela yanlış anlaşılmasın görüyorum yazın sadece zıbınla bebişi dısarı çıkarıyorlar, ayagında çorap yok.

Bn asla çorapsız tutamam. Kışın 2 kat hatta. Tek çorapla bn bıle üşürüm evde.
Bn asla bebişi zıbınla yazın tutamam mesela,
Ama önerilen bu. Eğer ev 18 derece altındaysa sizin dediğiniz gibi giydirilir de, 20-24 derece ise kat kat giydirmek ve yelek giydirmek iyi değil diyor herkes. Soğuk değil sıcak hasta eder diyor uzmanlar.

Aa bana verdiği de o sevindim inşallah bnde de mide bulantısı yapmaz🙂
Inşallah canım bana bu yapmadı önceki verdiği içindeki vitaminler yüzünden çok fena yapmıştı beni bırakmak zorunda kalmıştım öyle olunca bunu verdi bu bulantı yapmaz dedi yine de korkarak içmiştim ama gerçekten de yapmadı 🤗

Ama önerilen bu. Eğer ev 18 derece altındaysa sizin dediğiniz gibi giydirilir de, 20-24 derece ise kat kat giydirmek ve yelek giydirmek iyi değil diyor herkes. Soğuk değil sıcak hasta eder diyor uzmanlar.
Benim oğlum da sıcakta hasta olurdu. Ve nasıl alisirsa öyle gidiyor. Bebekken de sıcakta hasta olurdu geçen gün anneme gittim çocugu gene kalın kalın giyrdirdiler zorla. Terleyerek hasta oldu. Çok sıcağı ben de sevmem oğlum da sevmiyor

X