2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Kızlar belki işinize yarar. Benim doktorumun verdiği kitapçıkta yazıyordu.
IMG_8018.jpeg

Benim 8 yumurtadan 3. Güne 5 tanesi gitti. 5. Güne 2 tanesi birine erken blast dediler. Herkesin yaşadığı tecrübe farklıdır ama ben gittiğimde hep mustafa taş hoca ilgilendi. Sorularıma cevaplar verdi. İlac hemsireleride her mesajıma cevap veriyorlar. Embriyo icin bilgi veren bir beyefendi vardı o arıyordu sürekli herşeyi anlatıyordu. Havuz yapalım demişlerdi ben kabul etmemiştim. Gecen gün bi 20 dk lık telefon görüsmemiz oldu cünkü aradan 1,5 yıl gecti. Dosyamı mustafa beyle incelemisler. Gönül rahatlığıyla transfer yaparım demiş. Ben embriyomu cok kötü sanıyordum ama buda kötünün iyisi galiba 😄 erken blast denildi birine biride gelişmeye devam ediyor denildi sanırım yani o anki psikolojiyle cok aklımda kalmadı her bilgi karman corman oldu. En ince ayrıntısına kadar embriyolog anlattı. Çöüzünürken bi sıkıntı yaşanır mı onu bilemiyorum inşallah transferimi olabilirim. Ben kötü birşey görmedim o yüzden şuanlık memnunum.
Maşallah iyi olmuş embriyolarınız inşallah sağlıkla tutunur ❤️ erken blast ne demek oluyo acaba

Benim doktorumda aynisi dedi. Fark embriyo değilde rahim oluyormuş. Yumurta geliştirme sürecinde vücuda aşiri hormon giriyor ve gelişen Yumurta sayisina göre rahim su topluyormuş.
Buda gebeliğe engel olabiliyormuş.
Aaaa şuan aşırı aydınlandım. Benim opudan önce tedavideyken rahimimde su birikintisi vardıı. Tüp bebek doktorum şehir dışında olduğu için burdada bi doktorum var birlikte ilerliyoruz ikisinlede. Burdaki doktorum önemsiz bi birikinti demişti

Farklılık varmı sizde ben vucudumu dinlemek istemiyorum ama elimde değil ☺️
Karnım hep şiş , hep gazlıyım bir de progestan kullandığım için meme hassasiyeti var ama transfer gününden itibaren var o harici hiiiç birşey yok 😅 sizin kaçıncı gün embriyo ve de taze mi transferdi

Karnım hep şiş , hep gazlıyım bir de progestan kullandığım için meme hassasiyeti var ama transfer gününden itibaren var o harici hiiiç birşey yok 😅 sizin kaçıncı gün embriyo ve de taze mi transferdi
Benimde karnım hep şiş gaz bende aynı durumdayım 🙈ben progestan kullanmıyorum sadece prolutek iğne sabah akşam estreform duphasaton asprin vitaminler 5 gün embriyosu dondurulmuş

Aaaa şuan aşırı aydınlandım. Benim opudan önce tedavideyken rahimimde su birikintisi vardıı. Tüp bebek doktorum şehir dışında olduğu için burdada bi doktorum var birlikte ilerliyoruz ikisinlede. Burdaki doktorum önemsiz bi birikinti demişti

Tüp bebek sürecinde önemliymiş o su. Normalde belki sağlık için önemsizdir ama bebek tutunmuyormuş. Benim doktorum embriyodan çok rahime önem gösteriyor.

kızlar ilaç kullanıyoruz ya progestan estrofem dupaston vs. bunlar ben de çok aşırı şişkinlik yapıyor normalde 52 kiloyum zayıfım ve sanki kocaman karnım var gibi aşırı şiştim hazımsızlık yaşıyorum sanki herkes böylemi

X