2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Ahahahahah ben de öyleydim kız. Diyetisyene gidince bi kendime geldim. Yine yiyorum ama abartmadan bi de atıştırmayı bıraktım rahatladım. İnsanın yedikçe yiyesi geliyor emzirme iştahı hamilelik iştahıyla kapışır valla 😂😂
Ya hic sorma emzirme istahi daha betermis😭 su aralikli orucu ben de deneyecegim🥺 gece cukulatalarini kessem yeter😭

Pffff 🙄 cidden o kadar sinir oluyorum ki. Biz anlıyoruz aç olup olmadığını, gazdan mı ağladığını. Aynı muhabbet yapıldığında sütüm yetmiyor az hatta kesildi bitti mutlu olun diye bağırasım geliyor. Bir de şey vardı, mamayı verince bizimki on gündür aç bırakmışız gibi cok cok iştahlı iştahlı emiyor. Eşimle kv ayyy çok acıkmış ayyy öyle acıkmış böyle acıkmış.. her seferinde. Artık ağladım eşime dedim ki ben zaten sütüm gelmediğinde çocuğuma yetemedim diye üzülüyorum bi de siz öyle tepki veriyorsunuz ki açlıktan ölmüş gibi, ağrıma gidiyor dedim. Söylemiş annesine heralde artık dikkat ediyorlar 🙄
Gecen uykuda surekli emdigini anlatiyordum esime o da diyo acaba sutun mu yetmiyor😑😑 YA NE ALAKA diye bagirmak istedim ama biliyorum ki konuyla alakali bi fikri olmadigi icin konusuyor… bugun de annenle goruntulu konusuyoruz diyo ki cok kilolu bi bebek degil ama az mi emziriyosun cok emzir de kilo alsin🤦🏻‍♀️ SAKA GİBİ… Anne allah askina sacmalama yaa dedim. Hayir goren de zayif sanacak… bazen sadece laf olsun diye konusuyolar

aralıklı oruç bol su 3litre akşam 5ten sonra hicbirsey yemiyorum pek sıkı yaptığım sayılmaz bebegimm sebze ve protein tuketiyorum
jouu 5ten sonra yemiyorsun ya sutun etkilenmiyor mu? Benim bebe sabaha kadar devamli kalkip emiyor sut kalmaz gibi bende. Sende durum nasil

• Beğen
Reactions: Jou
Benimde ilk aylar gaz için aynı tantanayı yaşadım kıvrandıkça aç denildi. Şimdi de uyumadıkça…
Biz de gaz problemi yaşarken büyükler sürekli emzir baskısı yapıyordu. Doktora sordum aç mı diye az ama öz bir şekilde kilo alıyorsa, 5 tane çişli bezi çıkıyorsa sütün yetiyodur dedi. Bir şey diyen olursa doktor böyle dedi diyorum.

Biz de gaz problemi yaşarken büyükler sürekli emzir baskısı yapıyordu. Doktora sordum aç mı diye az ama öz bir şekilde kilo alıyorsa, 5 tane çişli bezi çıkıyorsa sütün yetiyodur dedi. Bir şey diyen olursa doktor böyle dedi diyorum.
Aynen öyle 4. Aya girdik hala aynı ifadeler. Bende böyle söylüyorum. Hatta kendime bile bazen.. Acaba tok değil mi o yüzden mi uyumuyor diyorum sonra bebeğim kilo alıyor, uyanıkken mutlu, çişli bez sayısı yeterli demekki sütüm yetiyor kulak asma diyorum. Annelik tam bi ihtimaller dahilinde savaşmak…

Gecen uykuda surekli emdigini anlatiyordum esime o da diyo acaba sutun mu yetmiyor😑😑 YA NE ALAKA diye bagirmak istedim ama biliyorum ki konuyla alakali bi fikri olmadigi icin konusuyor… bugun de annenle goruntulu konusuyoruz diyo ki cok kilolu bi bebek degil ama az mi emziriyosun cok emzir de kilo alsin🤦🏻‍♀️ SAKA GİBİ… Anne allah askina sacmalama yaa dedim. Hayir goren de zayif sanacak… bazen sadece laf olsun diye konusuyolar
Nasıl bu kadar dikkatsiz olabiliyorlar biz mi çok hassasız. Ben tahammül edemiyorum bu patavatsızlıklara. Artık Eşime söylüyorum bu ay ort şu kadar kilo alması bekleniyor eskisi gibi 1 kilo değil felan diye. Baktıki süt emzirme mevzusundan eleştiri geliyor hemen ne düşünüyorsunuz gelişimi iyi mi gidiyor tartıya bakarız buket takip ediyor zaten diyip konuyu kapatmaya çalışıyor. Bilmiyolar ki anne zaten her ihtimali değerlendirmiş herşey kontrol altında.

Ayyy evett ya. Eskiden her şey büyüklerden öğrenildiği için zannediyorlar ki biz de onlardan öğrenmeliyiz. Ben bebeğimle ilgili bir şey merak ettiğimde yarım saat içinde on farklı doktorun görüşünü dinleyebilirim. Ki bu zamana kadar o boş nasihatçılardan daha fazla şey öğrenmişizdir. Ben şuan mamayı azaltmaya çalışıyorum ki sütüm artsın. Sürekli mama verirsem bebeğim tok olucak emmiycek sütüm azalıcak. Bunu bile bilmiyorlar. İlla her ağladığında mama dayıycaz. İnşallah akıllanır seninki de ama hiç sanmıyorum. Şimdiye kadar psikolojimi önceden tahmin edip ona göre davranan olmadı 😂 hep tepkim sonrası düzeldiler belki senin de bi dur demen gerekiyordur 🙄
Sebeb sonuç hiç yok biz bütün gün konunun içerisindeyiz en iyisini araştırıp yapmaya çalışıyoruz onlar kulaktan duyma a dur felancada böyleydiden hallice boş eleştiriler yapıyolar. Bende sürekli tepki koyuyorum. Aman ne bileyim oluyor sonra.. Sanırım bizimde anne olmamızı kabullenmeleri biraz zaman alıcak sonra hakimiyeti bize bırakıcaklar. Zamann…

Nasıl bu kadar dikkatsiz olabiliyorlar biz mi çok hassasız. Ben tahammül edemiyorum bu patavatsızlıklara. Artık Eşime söylüyorum bu ay ort şu kadar kilo alması bekleniyor eskisi gibi 1 kilo değil felan diye. Baktıki süt emzirme mevzusundan eleştiri geliyor hemen ne düşünüyorsunuz gelişimi iyi mi gidiyor tartıya bakarız buket takip ediyor zaten diyip konuyu kapatmaya çalışıyor. Bilmiyolar ki anne zaten her ihtimali değerlendirmiş herşey kontrol altında.
ya artik cahillik diye bakiyorum olaya. Al iste insanin oz annesi bile sacma sapan konusabiliyor. Bunu ciddi ciddi soylemedigini biliyorum o yuzden takmiyorum. Kocami da takmiyorum o da bilmediginden konusuyor. Ben cocugumun goz bebeginden neye ihtiyaci oldugunu anlarim ama onlar ac oldugunu sanar🥲

Diyip peşine diş sancıları başlayacak 😄
Büyük kızımda azı dişleri hariç hiç diş sancısı çekmedik.benim bebeğim çok akilliydi ya ne oldu birden böyle😂4 aya kadar sadece on gün atak haftası vardı zorlamisti beni.onun dışında herkese on çocuk yaptıracak kadar akilliydi.😂

Büyük kızımda azı dişleri hariç hiç diş sancısı çekmedik.benim bebeğim çok akilliydi ya ne oldu birden böyle😂4 aya kadar sadece on gün atak haftası vardı zorlamisti beni.onun dışında herkese on çocuk yaptıracak kadar akilliydi.😂
Ee bir açıldı pir açıldı demek 😄😄😄

Kimi bebekler sevmiyormuş canım olabilir ya, benim bebiş kucak delisi olduğu için sevdi 🤗 ben de sıkı bağlıyorum diğer türlü hoşuma gitmiyor biraz ter içinde kalıyoruz ama olsun 🥹
Evet ya oysa ki bende öyle ya taşımayı çok severim 🥰 aayy bir kez çıktık da Allah'ım oglus durmadı eve gelene kadar resmen iç çamaşırım bile ıslanmışti 🫢😅

X