2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Ama kızım daha küçük 3 ay yoğun bakımdaydı onun 2 ayında zaten entübeydi dünyadan haberi yoktu. Desteksiz oturamıyor o yüzden biraz daha bekleyeyim dedim ama hata mı yapıyorum acaba
Dünkü kontrolde bir ay sonra ek gıdaya başlayabilirsiniz dedi doktorumuz birde liste verdi ay ay hangi gıdaları nasıl yiyebileceğini dair başlamadan öncede mama sandalyesi ile sofraya oturtmamı sofrayı görmesi gerektiğini söyledi canım mama sandalyesi ile sizinle birlikte oturtsan en azından benim alt komşu ek gıda sürecinde sıkıntı yaşadı çocukta yeme bozukluğu var maalesef 😕

Ben de anlamadım, doğum yaptığımız için beynimiz değişiyor sanırım.

Ben 2 ml lik şırıngayla her iki deliğe izotonik serum sıkıyorum. Otribebeyle çekiyorum. Açılıyor. Otribebeyle kuvvetli çekiyorum, korkarak çektiğimde açılmıyor çünkü
Biz hep nefesle cekmeli olanı kullandık güzel temizliyor fizyolojik damlattıktan sonra hüpletiyoruz burun ucuna getirmen yeterli içine sokmuyorum ben
Nefesle çekmeliden alıcam bugün. Fizyolojik sıkılıyorum ama temizlememe izin vermiyor 😢

Haaa bi de o var kucaga alıstırmıssın bebeğin huysuz diyorlar, zaten bebeğim çok gazlıydı kolik gibi aglama krizleri olurdu ne yapsaydım yere bırakıp krizlere girmesini mi izleseydim tabiki kucagıma alacaktım sakinlestirecektim, öf cok ezbere konusmalar, bakıyorum da hepsinden de iyi anneliğim 😋 çoğu külfet olarak görüp üçüncü çocuğu bile yapıyor
Aaa olur mu monicim, ağlasın ciğerleri gelişir 😂 anne gibi annelik yapıyoruz diye suçlu oluyoruz zaten saçmalık orda

Kizlar uykular haram oldu🥲 cocuuum ne guzel yatardi 5-6 saat uyurdu deliksiz. Sonra da 2 saatte bir kalkardi🥹 simdi en fazla 2 saat uyuyor oyle soyleyeyim… surekli parmak emiyo uykusunda hep bi hareket halinde. Ne bu 4. Ay uyku gerilemesi mi daha 3.5 ayligiz🥲

Kizlar uykular haram oldu🥲 cocuuum ne guzel yatardi 5-6 saat uyurdu deliksiz. Sonra da 2 saatte bir kalkardi🥹 simdi en fazla 2 saat uyuyor oyle soyleyeyim… surekli parmak emiyo uykusunda hep bi hareket halinde. Ne bu 4. Ay uyku gerilemesi mi daha 3.5 ayligiz🥲
Deme yaa 😢😢 bizde de akşam saati huzursuzlukları başladı, uykuya dalamıyor bir türlü sanki 😣

X