2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Merhaba doğum yaptığımdan beri buralara uğrayamamıştım umarım herkes iyidir. Mesirmacunundan haber var mı mı mesela? Umarım herşey yolundadır. Bebeğim doğalı 4 ay olmak üzere ve biz sanırım diş çıkardık😱 ve de ön dişlerde değil sanırım azı dişi olabilir. Yaşayan duyan bilen var mı böyle birşey?
Yaseminden haber yok canım inşallah iyidir mesirmacunu mesirmacunu 🤲🏻 buketcim bana diş gibi gelmedi ya ya da hiç böyle görmedim ondan da olabilir ne zaman kontrolü bir göster istersen erkenden 🤔

Moni bizimde 3 aylık kontörlümuz vardı 3 kilo 85 Gr doğdu şimdi 5.110 geldi zayıf mi falan dedim Dr da hayır her bebeğin gelişimi farklı olur kimseye bakma sen sağlıklı olduğu sürece sıkıntı yok kilo iyi birey değil zaten dedi ayrıca boyu güzel uzamış boya veriyor demek ki aynı şekilde bende eşimde minyonuz bu da bir etken bence ama işte insanlar hemen bir karşılaştırma yapıyorlar sinir oluyorum
Sorma canım hemen herkes yeni mi dogdu diye soruyor sinirleniyorum ister istemez ama aynen doktorum da gelişimi güzel dedi kulakları tıkamaya devam o zaman 😄🤩

Ciddi hafıza kaybı var, vebişin damlasını verip vermediği bile yazıyorum artık, bişey yapıyım diye düşünüyorum, o şey neydi diye 5 dk sonra bulamıyorum. B12 450 çıktı takviyeye gerek yok dedi dr

Nezle oldu bizimki de, Dr zaditen verdi iyi geldi
B12 de iyi cikmis niye boyle oluyo😭

Sorma canım hemen herkes yeni mi dogdu diye soruyor sinirleniyorum ister istemez ama aynen doktorum da gelişimi güzel dedi kulakları tıkamaya devam o zaman 😄🤩
Anneye söylemeyecek herşeyi söylüyorlar benm bebeğim 37+2 de 2 buçuk kg doğdu böyle olunca zaten kompleksliyim gelip zayıf diyorlar çok üzülüyorum zorla sağdığım sütü içirmeye çabalıyorum o da doyunca fazla içmiyor şimdiden beneğin psikolojisini bozuluyor onlar yüzünden ben anne olmadan önce de kimseye böyle incitici sözler etmiyordum

Anneye söylemeyecek herşeyi söylüyorlar benm bebeğim 37+2 de 2 buçuk kg doğdu böyle olunca zaten kompleksliyim gelip zayıf diyorlar çok üzülüyorum zorla sağdığım sütü içirmeye çabalıyorum o da doyunca fazla içmiyor şimdiden beneğin psikolojisini bozuluyor onlar yüzünden ben anne olmadan önce de kimseye böyle incitici sözler etmiyordum
Aynen canım her bebeğin gelişimi kendine özeldir, bunu bildiğim halde yine de moralim bozuluyor, doktordan iyi biliyorlar sanki, neyse moral bozmayalım boşver sağlıklı olsunlar da her şeyin bi çözümü var gerekirse

Ya her bebek tosun gibi olamaz ki. Yani insanlar konuşmak için konuşuyor. Benim kızım doğalı 6 ay oldu 5kg 😂 zamanında doğsa 3 aylık 5kg olacaktı. Zayıf kısa ama ne yapalım yiyebildiği kadar yiyor işte 😂kimseyi takmayın kızlar kilolu olsa da laf edecekler 🫠

Ya her bebek tosun gibi olamaz ki. Yani insanlar konuşmak için konuşuyor. Benim kızım doğalı 6 ay oldu 5kg 😂 zamanında doğsa 3 aylık 5kg olacaktı. Zayıf kısa ama ne yapalım yiyebildiği kadar yiyor işte 😂kimseyi takmayın kızlar kilolu olsa da laf edecekler 🫠
Canım siz ek gıdaya başladınız mı

Kızlar bebişlerinizin diş kaşıntıları başladı mı? Bizimkinin artık salyası akıyor ve eli sürekli ağzında kaşınıyor. Buna en iyi yöntem ve çareyi size sormaya geldim

Kızlar bebişlerinizin diş kaşıntıları başladı mı? Bizimkinin artık salyası akıyor ve eli sürekli ağzında kaşınıyor. Buna en iyi yöntem ve çareyi size sormaya geldim
Basladi canim salyalari cogalmisti kehribar kolyesi taktim epey azaldi. Ben karanfili ezip zeytinyagi katip dolabi attim ara ara cikarip suruyorum iyi geliyor agrisina

Ayy son cümlen o kadar haklı ki imzamı atarım 😄

Kızlarr nasılsınız?? Sizi özledim 😍 ya moralim çok bozuk. Geceden beri bebeğimin burnu tıkalı. Asla ampul aspiratörü sokmama izin vermiyor. Elektrikli olan burun deliğine girmiyor. Nefesle çekmeli olandan almamıştım, işe yarıyor mu o. Beş kere serum fizyolojik damlattım sümük çıkıyor ama tamamen boşalmıyor. Şimdi ailemin evindeyiz, acaba odadaki hava mı kuru 🙄 hava nemlendirici öneriniz var mıı?? 🫶🏻

Kızlar benim bebeğim bir hafta sonra 4 aylık olacak, kız bebek, 3280 dogdu, suan 5.2 kilo zayıf mı sizce, herkes cok kücük vs diyor moralim bozulmaya başladı, bence iyi sadece anne sütüyle gidiyoruz doktor da normal her bebek kilolu olacak diye bir şey yok diyor ama yine dış seslere kendimi kapayamıyorum, eşim ve ben de bebekken zayıf minyonmuşuz genetik de etkilidir tabii
Doktor ne diyorsa o, çok konuşmasınlar. Ben de türkiyeye geldiğimden beri şaş kaza anne olmuş herkes bir annelik dersi verme çabasında. İlk zamanlar olsa tepkim başka olurdu belki ama 3 ayı geçmişiz ben de öğrenmişim bebeğimin huyunu suyunu tanımışım. Tamam tecrübe önemli de herkesin bebek yetiştirme tarzı var. Özellikle “kucağa çok alıştırmışsın” laflarına uyuz oluyorum. O kucağımdayken ben de huzurlu oluyorum bebeğim de rahat uyuyor. “E şimdi hafif, ağırlaşınca napıcaksın” onu da o zaman düşünürüm 😂😂 pişman olurum ikinci çocukta yapmam. Ama şuan böyle istiyor canım 😬 ne yapsak da dış sesler sinirimizi bozuyor malesef ama en doğrusunu doktor söyler. Sen onlara güzel bir cevap hazırla, yapıştır geç başka türlü “biz biraz susalım herkesin aklı fikri var” diyecekleri yok

B12 de iyi cikmis niye boyle oluyo😭
Ben de anlamadım, doğum yaptığımız için beynimiz değişiyor sanırım.
Kızlarr nasılsınız?? Sizi özledim 😍 ya moralim çok bozuk. Geceden beri bebeğimin burnu tıkalı. Asla ampul aspiratörü sokmama izin vermiyor. Elektrikli olan burun deliğine girmiyor. Nefesle çekmeli olandan almamıştım, işe yarıyor mu o. Beş kere serum fizyolojik damlattım sümük çıkıyor ama tamamen boşalmıyor. Şimdi ailemin evindeyiz, acaba odadaki hava mı kuru 🙄 hava nemlendirici öneriniz var mıı?? 🫶🏻
Ben 2 ml lik şırıngayla her iki deliğe izotonik serum sıkıyorum. Otribebeyle çekiyorum. Açılıyor. Otribebeyle kuvvetli çekiyorum, korkarak çektiğimde açılmıyor çünkü

Doktor ne diyorsa o, çok konuşmasınlar. Ben de türkiyeye geldiğimden beri şaş kaza anne olmuş herkes bir annelik dersi verme çabasında. İlk zamanlar olsa tepkim başka olurdu belki ama 3 ayı geçmişiz ben de öğrenmişim bebeğimin huyunu suyunu tanımışım. Tamam tecrübe önemli de herkesin bebek yetiştirme tarzı var. Özellikle “kucağa çok alıştırmışsın” laflarına uyuz oluyorum. O kucağımdayken ben de huzurlu oluyorum bebeğim de rahat uyuyor. “E şimdi hafif, ağırlaşınca napıcaksın” onu da o zaman düşünürüm 😂😂 pişman olurum ikinci çocukta yapmam. Ama şuan böyle istiyor canım 😬 ne yapsak da dış sesler sinirimizi bozuyor malesef ama en doğrusunu doktor söyler. Sen onlara güzel bir cevap hazırla, yapıştır geç başka türlü “biz biraz susalım herkesin aklı fikri var” diyecekleri yok
Haaa bi de o var kucaga alıstırmıssın bebeğin huysuz diyorlar, zaten bebeğim çok gazlıydı kolik gibi aglama krizleri olurdu ne yapsaydım yere bırakıp krizlere girmesini mi izleseydim tabiki kucagıma alacaktım sakinlestirecektim, öf cok ezbere konusmalar, bakıyorum da hepsinden de iyi anneliğim 😋 çoğu külfet olarak görüp üçüncü çocuğu bile yapıyor

Biz hep nefesle cekmeli olanı kullandık güzel temizliyor fizyolojik damlattıktan sonra hüpletiyoruz burun ucuna getirmen yeterli içine sokmuyorum ben

Bence başlamalısın canım çünkü bu sefer normal yemek yeme zorluğu baş gösterebilir
Ama kızım daha küçük 3 ay yoğun bakımdaydı onun 2 ayında zaten entübeydi dünyadan haberi yoktu. Desteksiz oturamıyor o yüzden biraz daha bekleyeyim dedim ama hata mı yapıyorum acaba

X