2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Evhamlıkurabiye üslubunuz çok kötü ya çok avam bir konuşma tarzınız var. Ben sormuştum eski aşılara da karşı olduğunuz için ama pişman oldum. Gavur icadı diyorsanız zaten bu konuyu sizinle tartışamam onu anladım. Bu fikirler yüzünden 9. Aya ekstra aşı konulmuş hatırlatma dozu yani aslında kararlarınız etkiliyor.
Mama sormuştunuz mesela burda onda da yerli üretim mi diye baktınız mı zira içerik okuma konusunda çok iyi olmalısınız.
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ama siz de kendi olduğunuz aşılara bile karşıt olurken sosyal medyaya göre karar vermeyin bilimden uzaklaşmayın.

Ayrıca zaten aşılar devlet tarafından yapılıyor siz özellikle reddediyorsunuz. Açıkçası ben bu fikrin esasen çocukların ve toplumun sağlığına saldırı amaçlı olduğunu düşünüyorum. Adam aşı yapacak para harcayacak ama zarar verecek. Bence bunun maliyetine katlanmaktansa aşı yapmadan çocuğu hastalığa açık hale getirmek daha mantıklı ve şu an bunun yapıldığını düşünüyorum. Ben öğretmenim ve okullarda çocuk popülasyonu o kadar kötüleşti ki. Sırf bunları düşünerek aşılara özen gösteriyorum açıkçası. El bebek gül bebek baktığımız emekler verdiğimiz çocuklarımızın yanına kimin geleceği belli değil bu çok üzücü…

Kızlar benim bebegim tam 3 aylık ve göz teması kurmuyor çok korkuyorum sizde durumlar ne gözdeki capaklanma için 2 aylıkken göz doktoruna götürdüm bir şey olsa gözünde söylerdi dimi oyuncağını sallayinca bakar takip eder ama kucakta asla göz teması kurmuyor sürekli kafasın çeviriyor ne yapmam lazim

Etrafını izliyor takip ediyor mu Berna ? Ya da onu bir yere yatırdığında yüzünü inceliyor mu ?

Etrafını izliyor oyuncak falan salladigimda hemen o tarafa kafasini çeviriyor yada sabah kalkınca beni ama yüzümü emzirdigimde izliyor başka türlü fazla dikkat etmedim buna
Korkma daha yeni yeni takip durumu başlar zaten. Sosyal gülümseme dediğimiz şekilde gülümsemesi var mı ? Ne yazık ki herşeyden korkar olduk iki belirtiyle çocuklara otizm damgası vuranlar yüzünden.

Korkma daha yeni yeni takip durumu başlar zaten. Sosyal gülümseme dediğimiz şekilde gülümsemesi var mı ? Ne yazık ki herşeyden korkar olduk iki belirtiyle çocuklara otizm damgası vuranlar yüzünden.
Gülümsemesi şöyle ben seslenince sesimi duyunca guler ama kucakta asla göz teması kurmuyor otizm diyorlar hemen ondan çok korkuyorum

Gülümsemesi şöyle ben seslenince sesimi duyunca guler ama kucakta asla göz teması kurmuyor otizm diyorlar hemen ondan çok korkuyorum
Otizm tanısı o kadar kolay konulmuyor bunu kim diyorsa lütfen kendini öyle bir strese sokma. Daha çok küçükler ya yüklenmeyelim onlara bu kadar :)

Otizm tanısı o kadar kolay konulmuyor bunu kim diyorsa lütfen kendini öyle bir strese sokma. Daha çok küçükler ya yüklenmeyelim onlara bu kadar :)
Haklısın canım teşekkür ederim inşallah bi an önce göz teması kurar bu arada aktivite olarak nasil bir yol izliyorsun yani kitap falan okuyormusun

Haklısın canım teşekkür ederim inşallah bi an önce göz teması kurar bu arada aktivite olarak nasil bir yol izliyorsun yani kitap falan okuyormusun
Yüz üstü durma süresini artırmaya çalışıyorum o yüzden o siyah beyaz falan zeka kartlarından almıştım onları gösterip anlatıyorum.
Balkonda oturuyoruz mesela kuş geçiyor kuşu anlatıyorum renkleri anlatıyorum.
Mutfakta yemek yaparken pusetiyle yere koyuyorum müzik açıyorum şarkı söylüyorum bardak varsa elimde bak bu bardak falan diyorum. Yani sürekli konuşuyorum
Benim kızım bu ara baya sesli şekilde şarkılara tepki veriyor çığlık gibi ses çıkarıp gülüyor. Elimi takip ediyor, odadan çıkarsam çıkana kadar takip ediyor. Sürekli ona bakan kişinin yüzünü inceliyor. Ama benim çocuğum doğalı 5 ay oldu öyle kıyas yapma sonuç olarak bebekler kendi içinde özel değerlendirilir. Sen de bağ kur sevdiğini söyle gülümse şarkılar söyle sen neşeli ol ki bebeğine o enerji geçsin

Teşekkür ederim canım bende yapicam

Kızlar hangi probiyotiği kullanıyorsunuz ben bio gaia kullanmıştım pek etkisini görmeyince bırakmıştım yeniden başlamak istiyorum sizler hangisini kullanıyorsunuz memnun musunuz çok gazla bebeğim sürekli ıkınıyo ve besin alerjisi var ama henüz bulamadık önerilerinizi bekliyorum

Ben symbiosis kullanıyorum memnunum ama bence bunlar uzun vade için yani rahatlatma amaçlı düşünmüyorum.

Metsil ve mafloru birlikte cok duzenli kullaniyorum. Bestenin de dedigi gibi bunlar uzun vadede etki ediyor. Anlik rahatlama vaad etmiyorlar ama duzenli kullanimda bizim o ikinmalarimiz bitti. Benim oglum da aksamdan sabaha kadar ikinirdi. Tabi bu arada ben de yediklerime cok dikkat ediyorum gaz yapan hicbir sey yemiyorum…

Metsil ve maflorun fiyatları ne kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…