2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar benim bebegim tam 3 aylık ve göz teması kurmuyor çok korkuyorum sizde durumlar ne gözdeki capaklanma için 2 aylıkken göz doktoruna götürdüm bir şey olsa gözünde söylerdi dimi oyuncağını sallayinca bakar takip eder ama kucakta asla göz teması kurmuyor sürekli kafasın çeviriyor ne yapmam lazim
Huzursuz mu kucağındayken, belki ondan kurmamıştır. Pusetteyken ellerini tutup sevince falan göz teması kuruyor ve gülümsüyor .

Kızlar benim bebegim tam 3 aylık ve göz teması kurmuyor çok korkuyorum sizde durumlar ne gözdeki capaklanma için 2 aylıkken göz doktoruna götürdüm bir şey olsa gözünde söylerdi dimi oyuncağını sallayinca bakar takip eder ama kucakta asla göz teması kurmuyor sürekli kafasın çeviriyor ne yapmam lazim
Görüşleri düzelmeye başlıyor etrafa olan ilgileri çoğalıyor. Daha doğduğunun yeni farkına varmış 3 aylık bebege otizm diyenlerle aranıza mesafe koyun bence..
Benim bebegimde aynı. Etrafı izliyor, sosyal gülümsemesi var ama bazen bir şeye çok odaklanıyor benim yüzüme bakmıyor. Perde hareket edince, dışarıda ağaçlar insanlar vb. Her çocuk farklıdır.

Görüşleri düzelmeye başlıyor etrafa olan ilgileri çoğalıyor. Daha doğduğunun yeni farkına varmış 3 aylık bebege otizm diyenlerle aranıza mesafe koyun bence..
Benim bebegimde aynı. Etrafı izliyor, sosyal gülümsemesi var ama bazen bir şeye çok odaklanıyor benim yüzüme bakmıyor. Perde hareket edince, dışarıda ağaçlar insanlar vb. Her çocuk farklıdır.
Haklisiniz öyle gercekten

Kızlar demir ilacına başladınız mı bebeğim 37+2 de doğdu doktor prematüre sayılır diye 2. Ayda başlamamı önerdi sizlere de sormak istedm

Gözün aydın.
Ben de süt sağma makinesinin biberonu var lansinoh, hızlı akıllı değil, bebek etmeyince akmıyor hatta. O yüzden onu aldı sadece. Ben de sütümü sağanak onla verdim inatla sağ memeyi almadı. Başka biberondan ağzına fazla gelince emmiyordu. Benim sağ memeden de sür fazla geldiği için almıyor. Fazla süte gıcığım var çocuğun,
Bendeki de pompanın biberonu , valla avente göre çok çok hızlı akışlı 😳 istersen bi de aventi dene. Fazla süte gıcığı mı var shahaga yerim ben onuuu

Merhaba kizlar siz de su sahneyi yasiyor musunuz bebegi guzelce uyuttum insallah bir saat uyur diye iceri gidiyorum saate bakarken icerden aglama sesi geliyor gozler kocaman açılmış 😀 halbu ki iyice dalana kadar uzun sure bekleyip cikiyorum yerine koyunca neden uyaniyor anlamadim

Merhaba kizlar siz de su sahneyi yasiyor musunuz bebegi guzelce uyuttum insallah bir saat uyur diye iceri gidiyorum saate bakarken icerden aglama sesi geliyor gozler kocaman açılmış 😀 halbu ki iyice dalana kadar uzun sure bekleyip cikiyorum yerine koyunca neden uyaniyor anlamadim
Gündüz yaşıyorum bunu. Başlarda çok sinir oluyordum da artık koyuyorum koltuğa içiyorum kahvemi kızımla sohbet ediyorum. Bazen kokumuzdan dolayı yanımızda olmayı istiyorlar bence. Kucağımda mışıl mışıl uyuyan çocuk koyunca uyanıyor bazen. Yani adapte olmaya gayret etmek daha iyi ya boşver uyumasın kahveni yanında iç 🫠

Bende ilk zamanlar yaşıyordum alıp sallıyorum tekrar ve kızım uyumuyodu.simdi ağlasa emzik veriyorum hıc konuşmuyorum odadan çıkıyorum.bes dakika sonra bı bakıyorum uyumuş.aslinda gözleri açık ama hala uyku halinde oluyorlar

Bende ilk zamanlar yaşıyordum alıp sallıyorum tekrar ve kızım uyumuyodu.simdi ağlasa emzik veriyorum hıc konuşmuyorum odadan çıkıyorum.bes dakika sonra bı bakıyorum uyumuş.aslinda gözleri açık ama hala uyku halinde oluyorlar
Aaa öyle geri uyuyorlar mı ama gözleri kocaman açık oluyor ben de uykusu bölündü diye kucağıma falan alıyorum. Dur deneyeyim ben de 😍

Tabii ki🤣 o yuzden onu uyuymtacagim zaman artik yanima atistirmalik kahve falan alip uyutuyorum. Onunla birlikte ben de dinlenmis oluyorum. Ya da bazen yanina kivrilip uyuyorum. Oyle iste yanlarindan ayrilmayalim istiyolar yapacak bir sey yok🥲

Bizimki emzik tutmadigi icin tekrar sallamak ya da emzirmek gerejiyor bir turlu emzik sevmedi 😔

Yenidoğandan itibaren kullanılan modelleri var. Ben ergobaby 360 kullanıyorum. Biraz pahalı ama bebeğine hiçbir şey alma iyi bir kanguru al öyle diyim, bence temel ihtiyaç yaptığım en iyi yatırım. Benim beneğim de kucağı çok seviyor kucağımda uyumak istiyor kanguru olmasa ne yapardım bilmiyorum
Ben de ergo baby aldım hatta yenidoğan aparatımda var ama doktor kullanma dedi anlamadım gitti

X