2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar sütle ilgili problemi olan varsa solgar brewer's yeast with vitamin b12 bunu alın aldırın yanında bide momtealerden bana işe yardı şükür rabbime artık sadece günde 60 cc mama veriyorum ucumda çıktı emdikçe silikon uçta çok işe yarıyor o ağladıkça dayadım çok zor insan darmaduman oluyor emedikçe ama tek tavsiyem dibine kadar yaşamış biri olarak emzirmek istiyorsanız vazgeçmeyin bi şekilde oluyormuş rabbim ayağımıza taş değirmesin çok zormuş analık beeeee 🫠😂
Canım beni influence ettin aldım şimdi solgarı sütüm 20 cc anca çıkıyor😕 nasıl kullanıyorsun bu ilacı

Hastanede ebeler biberon ucunu bir güzel delmişti şakır şakır akıyordu ben eve gelince yeni uç ile onu değiştirdim şuan tam anne göğsünden gelen süt gibi geliyor o ilk biberonda hiç yorulmuyordu ama şimdi baya baya biberon içerken bile yoruluyor terliyor yani.
Silikon ucuda hiç sevmedi.
Olsun daha iyi kolaya alışmasın. Süt sağabiliyor musun canım, eğer 10-20 ml çıkarabilirsen memeni ağzına vermeye çalışırken şırıngayla ağzına süt sıkabilirsin ben bunu deniycem ama tek yapamam eşimle yapmam lazım bir de süt sağmam lazım 😂

Biz ilk basta annem yanimdayken kuvette yikiyorduk ciglik kiyamet… sonra bi dedim kucagimda dusa gireyim ne olacak. Hiiic citi cikmadi biliyo musun o kadar hosuna gitti ki. Simdi her gun birlikte dusa giriyoruz. Sakin sakin konusarak yikiyorum onu yuzune su gelince bile aglamadi dusun🤣 sadece cikinca belki senin kucagindan inince aglayabilir. Sen dusta suyun altinda teklif et memeyi bence alir. İlk baslarda sampuanlamak zorunda degilsin ayni pozisyonda suyun altinda durun mayissin guzelce sonra memeyi ver bakalim napiyo dene en azindan🥹 benimki her dus sonrasi emmek istiyor. Aslinda dusta da araniyor ama giyindikten sonra emziriyorum ben. Sonra da uyku🥹 eger korkuyorsan bi sey olur diye esin de dursun banyoda. Daha cok ten tene temas etmis olursunuz. Her seferinde girmesen bile gunde 1-2 girersin alismis olur en azindan🥲
Bunu ben de yapmak istiyorum benim kız hiçç sevmiyor küveti 🙄 hem ten tene temas belki boş memeyi tutmasına yardımcı olur 🥺

Ayyy 🥹 nasıl yapıyorsun sadece suyun altına giriyorsunuz dimi ay şu silikon uçtan kurtulsam bayram edicem 🥺 bu arada hipp combiotik vermeye başladım çok sevdii 😍
Ben artik bi kolumla tutup diger elimle sampuanliyorum🤣 once sen gir dusa suyun sicakligini ayarla sonra esin versin bebegi soyup yavas yavas ayaklarindan baslayarak islat ki irkilmesin🥹 sonra pamuk gibi oluyolar🥰 oyy afiyetle icsin😍

Ben artik bi kolumla tutup diger elimle sampuanliyorum🤣 once sen gir dusa suyun sicakligini ayarla sonra esin versin bebegi soyup yavas yavas ayaklarindan baslayarak islat ki irkilmesin🥹 sonra pamuk gibi oluyolar🥰 oyy afiyetle icsin😍
Kendini de sampuanlıyor musun canım kafamda planlamaya calısıyorum 😄

Bizimki bildiğin aç aç aç olduğu için ağlıyorum memeye koyuyorum kıyameti koparıyor mama yapana kadarda ağzıma ediyor mamayı içinde susuyor memeyi aldığındada susuyorda işte memeyi binde bir alıyor. Ay valla çıldırmalık ne yapacağımı şaşırdım psikolojikmen beni emmediği gün kötü hissediyorum ya.
Aynı durumdayız geceleri çok ağlamadan alıyordu memeyi şimdi onda da ağlıyor kıpkırmızı oluyor ağlamaktan katılıyor resmen göğsüme vuruyor 2 aylık şuan ama mamayı içince gaz dışında sorun yok

Kızlar sütle ilgili problemi olan varsa solgar brewer's yeast with vitamin b12 bunu alın aldırın yanında bide momtealerden bana işe yardı şükür rabbime artık sadece günde 60 cc mama veriyorum ucumda çıktı emdikçe silikon uçta çok işe yarıyor o ağladıkça dayadım çok zor insan darmaduman oluyor emedikçe ama tek tavsiyem dibine kadar yaşamış biri olarak emzirmek istiyorsanız vazgeçmeyin bi şekilde oluyormuş rabbim ayağımıza taş değirmesin çok zormuş analık beeeee 🫠😂
Merhaba bahsettiğin şey kapsül hap mı ben hap yutamıyorum da

Sen pro olmuşsun 😬😬😬 ilk bi şampuansız deniyim de cesaret gelince tel ele geçerim 🤣🤣

Sütüm artsın diye power pumping yapayım diyorum, bir kez bile sonuna kadar gelemedim yaaa.. 1-1 buçuk saat oturup sadece sağım yapabilen var mı??

Sütüm artsın diye power pumping yapayım diyorum, bir kez bile sonuna kadar gelemedim yaaa.. 1-1 buçuk saat oturup sadece sağım yapabilen var mı??
Mumkun degil🥲 kisiden kisiye degisir ama ben gunluk 2 fincan dm’den aldigim stilltee’yi iciyorum. 1 fincan rezene-anason-kimyon karisimi cayi iciyorum. Onun disinda kahvaltida bol bol tahin pekmez ve recel yiyorum🤣 baya susuyorum 3 litre iciyorumdur her gun. Tahin guzel sut arttiriyormus🥲 sagim yapmak bebekle cok zor yaa belki o uyurken olabilir ama ne kadar duzenli olur bilemiyorum🥺

Kızlar sizde de oluyo mu bilmiyorum ama kafama takılan bişey var.kizima meme verdiğimde özellikle çok dolu olduğu zamanlar boğazına süt kaçıyor.bogulacak gibi oluyor ve bu beni korkutuyor.ilk kızımda olduğunu hatirlamiyorum sizde oluyo mu yoksa doktora mi gotursem kizimi
Oğlumun doktoru bu aylarda çoğu bebeğin boğazında süt kalır dedi

Gerçekten illet bir şey tek faydası yara olmuyor ama yara olmasını tercih ettirecek kadar bıktım ben de 🙄
Ben bıraktım canım 1. Ay kontrolünde doktora gittik silikon ucu almadan emzir dedi yanında ben de emzirdim iki gün boyunca öyle emzirdim ve emzirmeden sonra bolca incia gögüs ucu kremi sürdüm ve sütyen takmadın emzirme sütyeni vs, inanır mısın normalde yara olurdu hemen bu sefer olmadı, o gün bugündür de ucsuz emziriyorum gümüs kapakta takmadım sadece bolca krem sürdüm her emzirmeden sonra ve sütyen takmadım böyle bir denesene hazır yara degilken

Mumkun degil🥲 kisiden kisiye degisir ama ben gunluk 2 fincan dm’den aldigim stilltee’yi iciyorum. 1 fincan rezene-anason-kimyon karisimi cayi iciyorum. Onun disinda kahvaltida bol bol tahin pekmez ve recel yiyorum🤣 baya susuyorum 3 litre iciyorumdur her gun. Tahin guzel sut arttiriyormus🥲 sagim yapmak bebekle cok zor yaa belki o uyurken olabilir ama ne kadar duzenli olur bilemiyorum🥺
Ben de o stillteeden içiyorum hatta çay gibi değil ılıyınca su gibi içiyorum, biri öyle daha iyi demiş deniyorum 😂, hurma incir kayısı kurularından hoşaf yapıp blenderdan geçirip içiyorum, ben de en az 3 litre su.. dereotlu yoğurt yapıyorum daha ben ne yapayım 😂 tahin pekmez varmış bak yapmadığım, denensin 😬😬 valla ben anlayamadım pompayla 15-20 ml arası geliyor ama sağım sonrasında bile meme versem süt geliyor yutkunuyor silikonda da birikiyor ya da ne biliyim elimle sağınca süt geliyor süt var pompaya gelmiyor çok ilginç. İlk zamanlar tek memeden 30 ml gelirdi sonradan böyle oldu. Sanırım bebek emerken anlık üretim oluyor zaten sürekli emdiği için sadece gece uykusunda memelerim şişiyor, o da biraz.. ben istiyorum ki sağıp kenara koyabileyim doya doya içsin 😢 yok olmuyor iki saatte bir sağmam lazım ki gün sonunda 50-60 ml biriksin 🙄

Ben bıraktım canım 1. Ay kontrolünde doktora gittik silikon ucu almadan emzir dedi yanında ben de emzirdim iki gün boyunca öyle emzirdim ve emzirmeden sonra bolca incia gögüs ucu kremi sürdüm ve sütyen takmadın emzirme sütyeni vs, inanır mısın normalde yara olurdu hemen bu sefer olmadı, o gün bugündür de ucsuz emziriyorum gümüs kapakta takmadım sadece bolca krem sürdüm her emzirmeden sonra ve sütyen takmadım böyle bir denesene hazır yara degilken
Ama senin bebiş almış benimki boş memeyi almıyor önce çırpınıyor zorlayınca ağlıyor sürekli deniyorum farklı pozisyonlarda emzirirken deniyorum yok sütü sıkıp ağzına sokmaya çalışıyorum sütü yutup memeyi farkedince öğürüyor gerçekten kendimden geçtim yeter ki boş memeyi tutsun ama ağzının ucuyla emmeye çok alıştı bir de meme ucunun sert ve büyük olmasına sanırım

X