2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Benimki uyanık kaldığı sürede asla durmuyorki sürekli ya kucak istiyo ya mizmizlaniyor.klimada uyudugumuz için duşunu genelde gündüz almaya çalışıyorum uşutmesin diye.
Gündüz mü huysuzlanıyor gece mi ? Biraz gece gündüzü öğretmeye çalışın akşam bir rutini olsun kitap okuyorum ben anlamıyor ama onu yapınca uyuyacağını öğrenmesini umuyorum 😂 yani rutin yapmaya çalışın alışacak zamanla

Ya bu dangalakça ağzına geleni söyleyenlere deli oluyorum.
Biz de aynı, cidden anlamıyorum mama desteği varsa günlük yeterli sayıda çişli bez varsa neden kilo almazlar ki. Maşallah boyu çok güzel uzamış kilo için yorum yapmak pek doğru gelmiyor artık çünkü bebek sağlıklıysa gelişimi iyiyse her şey normalse sırf az kilo aldı diye bakamadığın anlamına gelmez asla. Ben de çok kafama taktım takıyorum da ama bizim bebeklerimiz de böyledir belki. Demişsin ya bu ara mamayı daha fazla veriyorum, ben de geçen haftalarda arttırdım çok muazzam bir değişim olmadı ne yapayım ki ben daha 🙄 sırf kilo alsın diye biberona alıştırıp memeden uzaklaştırmak da doğru gelmiyor
Ya zaten küçük doğdu 1 kiloydu çocuk 4 ayda yaklaşık 4 kg oldu daha ne yapsın 🥲 50 gün entübe kaldı benden ayrıydı. E şimdi de evde eli kolu bacağı hiç durmuyor emiyor ama mama da veriyorum doyuyor zorlamak istemiyorum reflü olur diye aç olunca ağlıyor zaten. Doyduğu zaman da yemiyor. Valla böyle ağzını bükerek az kilo almış yaağ deyince dalasım geldi 😂
Bizim hemsirede çok kilo almış dikkat et annesi dedi.bende napim diyete mi sokalim çocuğu dedim.bosver ağzı olan konuşuyor bizim toplumun bu kilo takintisini asla anlamiyorum
Yani sütün yağlı demek ki yaramış ne güzel aç mı bırakacaksın yazık günah el kadarlar 🫠

Kızlarr bebelerinizde konak çiktımı kontrol edin habire ben hep kontrol ediyordum baktım çıkmaya başladı her akşam hakiki zeytinyağ pamukla konak olduğu yerleri sürüyorum yarım saat bekletip konak taragıyla tersten tarıyorum banyosunu ediyorum neseki çok çikmadan gitti birazı
Kimse gormemiş beni püüü😏

Kizlar sizin bebekler gece kac defa uyaniyor? 12den once gece uykusuna gecmiyor bizimki. Gece de cok sık uyaniyor basim agriyor sabah yataktan kalkmak istemiyorum 🥹

Ya zaten küçük doğdu 1 kiloydu çocuk 4 ayda yaklaşık 4 kg oldu daha ne yapsın 🥲 50 gün entübe kaldı benden ayrıydı. E şimdi de evde eli kolu bacağı hiç durmuyor emiyor ama mama da veriyorum doyuyor zorlamak istemiyorum reflü olur diye aç olunca ağlıyor zaten. Doyduğu zaman da yemiyor. Valla böyle ağzını bükerek az kilo almış yaağ deyince dalasım geldi 😂

Yani sütün yağlı demek ki yaramış ne güzel aç mı bırakacaksın yazık günah el kadarlar 🫠
Ya aynen aç olunca ağlıyorlar illa bir şey yapıyoruz süt memnun etmiyorsa mama veriyoruz e keyfi yerindeyken zorla mama mı verelim 🙄 tabi canım senin minik kuş çok çok iyi durumda maşallah 4 aylık gibi değerlendiremezler. Benim de dalasım geldi 😂

X