2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Oyyy alışana kadar azcık öyle gider 🥲💕 bizim de yalnız ilk günümüz bakalım neler olacak 😂 pazar günü kırkımız çıktı bizim de 🥹 eli yüzü tombikleşmeye başladı, bizi gözüyle takip ediyor tanıyıp gülüyor falan böyle tam yemelik oldu zor tutuyorum kendimi 🤭 sizin nasıl durumlar ikiniz de iyi misinizz 😍😍
Oy maşallah bizim 40 mız haftaya çıkacak inşallah en şu 40 bir çıksa da rahatlasam ya psikolojik olarak 😅 yerim ben o tombigi yaaa acemim benimki de ben konuştuca gülmeye başladı ya bayılıyorum o haline sipam benim 🥰🥰 pazartesi günü 1 aylık kontrolümüz vardı 3.85 kilo doğmuştu 3.750 olmuş boyuda iki cm uzamış ebe güzel dedi normalde 1 kilo almasını bekleriz ilk ay ama boyu güzel uzamış boya vermiş belli ki dedi. İyiz çok şükür bizde sürekli emiyoruz sürekli yoruyor beni biraz sizde de öyle mi bı akşam kanepeye yatırdı eşim biraz konuştu falan öylece yattı uyanıkken hep emim istiyor 😅

Merhaba guzel anneler bebisinizi gece ve gunduz nasil giydiriyorsunuz acaba gece ustunu ortuyor musunuz?
Evimde klima var. Salondaysak kısa kollu zıbın belki alt. Yattığımız odadaysak sadece kısa kollu zıbın. Eğer klimayı 20 derece falan yaptıysak üstüne tek kat müslin atıyorum. Pişik isilik terleme hiç olmadı böyle

Gece uykusu gündüz uykusu gayet güzel ama uyku öncesi bı savas veriyoruz😊
Ben yanımda yatırdığım için en son yatarak emziriyorum öyle dalıyor sonra yatağın en köşesine gidip iki büklüm uyumaya çalışıyorum 🤣🤣 ama rahat uyuduğu için değiyor valla huysuzlandığı anda hemen meme veriyorum yattığımız yerden zaten 2 dk sonra geri dalıyor memede süt yoksa işte o zaman sıkıntı 😂😂 bir de eğer dalamazsa telefondan pış pış sesi açıyorum ona alıştı hatta biz bile alıştık güzel geliyor 🤣🤣

Ben bunu akşam 6 dan sonra uyutmamayla çözebildim. Çünkü benim kız 6 da uyuyor 7 buçukta uyanıyordu sonra 11 12 ye doğru uyuyordu. Şimdi 16.30-18.00 arası uyuyor sonra dönenceler oyun kartları gezdirme konuşma derken 20.30 a kadar uyutmuyorum duş aldırıyorum ve sonra bayılıyor. İstersen birkaç gün dene. İlk günler huysuzluk etti ama sonra dışarda duş saati kaçsa bile uyudu 21.00 gibi
Benimki uyanık kaldığı sürede asla durmuyorki sürekli ya kucak istiyo ya mizmizlaniyor.klimada uyudugumuz için duşunu genelde gündüz almaya çalışıyorum uşutmesin diye.

Ben bunu akşam 6 dan sonra uyutmamayla çözebildim. Çünkü benim kız 6 da uyuyor 7 buçukta uyanıyordu sonra 11 12 ye doğru uyuyordu. Şimdi 16.30-18.00 arası uyuyor sonra dönenceler oyun kartları gezdirme konuşma derken 20.30 a kadar uyutmuyorum duş aldırıyorum ve sonra bayılıyor. İstersen birkaç gün dene. İlk günler huysuzluk etti ama sonra dışarda duş saati kaçsa bile uyudu 21.00 gibi
Aferem kız işi çözmüşsün😀bende oyle ediyorum neseki gecesini uyuyoda gündüzü gündüz ediyorum😀

Kızlarr bebelerinizde konak çiktımı kontrol edin habire ben hep kontrol ediyordum baktım çıkmaya başladı her akşam hakiki zeytinyağ pamukla konak olduğu yerleri sürüyorum yarım saat bekletip konak taragıyla tersten tarıyorum banyosunu ediyorum neseki çok çikmadan gitti birazı

Oy maşallah bizim 40 mız haftaya çıkacak inşallah en şu 40 bir çıksa da rahatlasam ya psikolojik olarak 😅 yerim ben o tombigi yaaa acemim benimki de ben konuştuca gülmeye başladı ya bayılıyorum o haline sipam benim 🥰🥰 pazartesi günü 1 aylık kontrolümüz vardı 3.85 kilo doğmuştu 3.750 olmuş boyuda iki cm uzamış ebe güzel dedi normalde 1 kilo almasını bekleriz ilk ay ama boyu güzel uzamış boya vermiş belli ki dedi. İyiz çok şükür bizde sürekli emiyoruz sürekli yoruyor beni biraz sizde de öyle mi bı akşam kanepeye yatırdı eşim biraz konuştu falan öylece yattı uyanıkken hep emim istiyor 😅
Çıkar çıkar günler öyle bir geçiyor ki ışık hızı 😬 oyyyy size de maşallah ya insanın içi kaynıyor böyle nasıl bir şey bu 😍😍 ya demek ki bizde de boya gitme durumu var, kilosuna hep alt sınırda diyor bizim ebe ☹️ daha doğrusu kilo alma hızına diyor. Valla bizde de öyle kafasına göre emiyor uyuyor uyanıp devam ediyor.. kucaktaysa sıkıntı yok 😂 ama evet bazen öyle bir ağlayıp aranıyor ki tamam diyorum meme vermeden asla sakinleşmicek sonra eşim biraz oyalıyor sallıyor , uyuyuveriyor ben şok 😂😂 ne güzel parmaklarında oynatıyorlar bizi o mercimek kadar parmaklarlaaa

Kızlar ilk süt son süt diye bir şey okudum, ön süt sulu gelip su ihtiyacını karşılıyormuş, son süt yağlı besleyiciymiş. Siz kaç dakikada bir meme değiştiriyorsunuz? Bebişin son sütü emdiğini nereden anlayacağız. Ben bazen diğer memeye geçmeden uyuyacak diye fazla beklemeden değiştiriyordum, yanlış mı yapıyormuşum acaba
Yapma oyle cano birak bi memeyi emebildigi kadar emsin. Ben soyle anliyorum, ilk basta her cekiste yutkunuyor ama son sutu cekmek daha zor bir kac kere cekip oyle yutkunuyor. Cok nadir ikinci memeyi veriyorum ilki bitince kendiliginden birakiyor ya da bitmeden birakiyor. Doymasa zaten kicini yirtar diye dusunuyorum🤣 bi de rengi cok degisiyor. İlk sut daha boyle seffaf beyaz gibi. Son sut daha koyu kivamli bi de beyaz-sari arasi oluyor. Minik kus istemedigi surece degistirme bos ver sonraki seferde verirsin diger memeyi. Ben oyle yapiyorum yani🙄🥹

Kızlar benim bebiş gün boyu çok iyi sütünü içip uyur arada kucak falan ister ama normal şekilde.ne zamanki gece 9 olur uyutana kadar mahveder beni.o uykuya geçme sürecinde çok huysuzlaniyor sebebini hala bulamadim.gaz desek değil çünkü gün içinde gayet keyfi yerinde sadece gece uyuyacagi zaman huysuzlaniyor.
Benimki de oyle… bilmiyorum daha mi erken uyutmak gerekir.. dun banyo yaptik banyoda citi cikmadi babasi aldi giydirirken katildi aglamaktan asla susturamadik. 1 saat ugrastim susturmak icin. Aglamaktan ememedi de. Sonra sakinlesince emdi biraz tik hemen bayildi🥲 cok huysuzlandirmadan uyutmak lazim ama ben her gun ayni saatte dus aldirip uyutuyorum gercekten gunu gununu tutmuyor bunlarin

Kızlar dün sağlık ocağında 4 ay aşımız vardı. Benim kızımın doğduğu tarih Mart olduğu için aşıları ona göre yapıyorlar. Biz taburcu olalı da 1,5 ay oldu hastaneden 2600 ile çıkmıştık dün tartıldı 3800 olmuş. Oradaki hemşire ay çok az kilo almış ya dedi moralim bozuldu. Sütüm yetmediği için mamayla beraber gidiyoruz hatta bu ara mama daha fazla veriyorum diyebilirim. Boyu 8cm uzamış. Sizce de çok mu kötü bakamıyor muyum acaba anlayamadım 😕
Ya bu dangalakça ağzına geleni söyleyenlere deli oluyorum.
Biz de aynı, cidden anlamıyorum mama desteği varsa günlük yeterli sayıda çişli bez varsa neden kilo almazlar ki. Maşallah boyu çok güzel uzamış kilo için yorum yapmak pek doğru gelmiyor artık çünkü bebek sağlıklıysa gelişimi iyiyse her şey normalse sırf az kilo aldı diye bakamadığın anlamına gelmez asla. Ben de çok kafama taktım takıyorum da ama bizim bebeklerimiz de böyledir belki. Demişsin ya bu ara mamayı daha fazla veriyorum, ben de geçen haftalarda arttırdım çok muazzam bir değişim olmadı ne yapayım ki ben daha 🙄 sırf kilo alsın diye biberona alıştırıp memeden uzaklaştırmak da doğru gelmiyor

Kızlar dün sağlık ocağında 4 ay aşımız vardı. Benim kızımın doğduğu tarih Mart olduğu için aşıları ona göre yapıyorlar. Biz taburcu olalı da 1,5 ay oldu hastaneden 2600 ile çıkmıştık dün tartıldı 3800 olmuş. Oradaki hemşire ay çok az kilo almış ya dedi moralim bozuldu. Sütüm yetmediği için mamayla beraber gidiyoruz hatta bu ara mama daha fazla veriyorum diyebilirim. Boyu 8cm uzamış. Sizce de çok mu kötü bakamıyor muyum acaba anlayamadım 😕
Bizim hemsirede çok kilo almış dikkat et annesi dedi.bende napim diyete mi sokalim çocuğu dedim.bosver ağzı olan konuşuyor bizim toplumun bu kilo takintisini asla anlamiyorum

Yapma oyle cano birak bi memeyi emebildigi kadar emsin. Ben soyle anliyorum, ilk basta her cekiste yutkunuyor ama son sutu cekmek daha zor bir kac kere cekip oyle yutkunuyor. Cok nadir ikinci memeyi veriyorum ilki bitince kendiliginden birakiyor ya da bitmeden birakiyor. Doymasa zaten kicini yirtar diye dusunuyorum🤣 bi de rengi cok degisiyor. İlk sut daha boyle seffaf beyaz gibi. Son sut daha koyu kivamli bi de beyaz-sari arasi oluyor. Minik kus istemedigi surece degistirme bos ver sonraki seferde verirsin diger memeyi. Ben oyle yapiyorum yani🙄🥹
Ben de öyle yapardım tıkanma sonunundan önce, meme dolsa da beklerdim acele etmezdim şimdi ödüm kopuyor biraz fazla kalacak mastit olacağım diye 🙄 benimki de emerken sonlara doğru daha çok çekip az yutkunuyor hatta silikon uca biriktiriyor öyle içiyor biberon etkisi yapıyor kendine çakal 😂😂 doymasa kesin kıçını yırtar bu arada 🤣🤣 ya bir de benim pompa cortladı sanırım çok az birikiyor elimle sıkıyorum daha süt geliyor. Eczaneden pompa kiralayacağım bakalım aynı mı olacak

Benimki de oyle… bilmiyorum daha mi erken uyutmak gerekir.. dun banyo yaptik banyoda citi cikmadi babasi aldi giydirirken katildi aglamaktan asla susturamadik. 1 saat ugrastim susturmak icin. Aglamaktan ememedi de. Sonra sakinlesince emdi biraz tik hemen bayildi🥲 cok huysuzlandirmadan uyutmak lazim ama ben her gun ayni saatte dus aldirip uyutuyorum gercekten gunu gununu tutmuyor bunlarin
Kriz anında memeyi de almazsa pilates topunda kulağına pışşşşşşşşş derken veriyorum sakinleşiyor deneyinnn

Ben de öyle yapardım tıkanma sonunundan önce, meme dolsa da beklerdim acele etmezdim şimdi ödüm kopuyor biraz fazla kalacak mastit olacağım diye 🙄 benimki de emerken sonlara doğru daha çok çekip az yutkunuyor hatta silikon uca biriktiriyor öyle içiyor biberon etkisi yapıyor kendine çakal 😂😂 doymasa kesin kıçını yırtar bu arada 🤣🤣 ya bir de benim pompa cortladı sanırım çok az birikiyor elimle sıkıyorum daha süt geliyor. Eczaneden pompa kiralayacağım bakalım aynı mı olacak
Medelanin hastane tipini kiralayacaksan o baya iyiydi hastanede kullanmistim ben. Ev tipini aldim gittim o kadar para verdim sariligi yuksekken gece sagmak icin😭 keske ben de kiralasaydim simdi kullanmiyorum bile😑

Medelanin hastane tipini kiralayacaksan o baya iyiydi hastanede kullanmistim ben. Ev tipini aldim gittim o kadar para verdim sariligi yuksekken gece sagmak icin😭 keske ben de kiralasaydim simdi kullanmiyorum bile😑
Olsun ya elinin altında olması iyi yine lazım olurr. Ben de onu kiralayayım o zaman. Huni genişliği falan değişiyormuş kendimize uygun olanı almamız lazımmış da onu nerden bileceğiz bilmiyorum benimkinde 25 mm yazıyor lansinoh, o mu uymadı acaba

X